Anasayfa / Askeri Haberler / OHAL’de Memur Maaşları Yükselecek mi?

OHAL’de Memur Maaşları Yükselecek mi?

Maaşınızı Hesaplayın

Ülke içerisinde yaşanan bir takım darbe girişimleri ile birlikte yurdun her yerinde OHAL ilan edilmiştir ve ohal bölgelerin de yer alan birçok memurların da batıya bakış olarak daha fazla bir maaş aldığı da bilinmektedir. Buna istinaden gözler Ekonomi bakanına çevrildi ve kısa süre içerisinde de gelecek olan bilgiler ile birlikte de artık memurların maaşlarının artması da kesinleşti gözüyle görebiliriz.

Elbette site içerisinde bizler mutlak bir kesinleşmiş haberi yayınlamamaktayız ve buna istinaden de bu haberimizde de şüphelerin yer aldığını belirtmek isteriz. Fakat mantıken şöyle bir konuyu ele aldığımız da doğu da yer alan memurların batıda ki memurlardan daha yüksek bir maaş aldığı bilinmektedir. Bu düşünceden yola çıkacak olursak da Olağanüstü Hal bölgesi olarak belirlenen yurdun her tarafın da memur maaşları da doğuda ki ohal bölgesinde ki maaşlar eşit olmaktadır. Yani maaşlar doğrudan olarak iki katı bir artış sağlanacak ve bu artışta OHAL süreci tamamlanana kadar devam edecektir.

Ülkemiz de yer alan 3 aylık bir OHAL süreci olduğu içinde artık memurlar maaşları da bu 3 aylık süre içerisinde de iki kat bir rakama çıkartılacaktır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özellikle de bu konuda oldukça büyük bir şekilde titizlik sergilemektedir. Buna istinaden de halkın darbe karşısında oluşan direni ve terör örgütü teşkilatına katılmamış olan memurlar çalışmaya devamı halinde de OHAL süreci içerisinde zorlu koşullarda çalışacakları için maaşlarının iki katına çıkartılması da mutlak bir karar olacaktır.

Gözler her ne kadar bu durumda ekonomi bakanına çevrilse de ilk emir Cumhurbaşkanı ve Başbakandan çıkacağı için bizler de kesin bir ağızdan çıkan sözcükler neticesinde haberimizi daha detaylı bir şekilde de resmileştireceğiz. Memurların iki katına çıkacak olan bu maaş artışının en büyük sebebi olan darbe girişimi halen paralel bir örgütün devamı ile birlikte de OHAL süreci uzatılabilecektir. 3 aylık olarak belirlenen bu OHAL sürecinin daha fazla artışı da gerçekleşebilir ve bu süreç 6 ay gibi bir sürece de uzatılabilecektir.

ohal-memur-maaslari-artacak-mi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*