Anasayfa / Sizin Sorularınız / Okul Askerliğimi Tecil Ettirir mi?

Okul Askerliğimi Tecil Ettirir mi?

Askerlik Sorgulama sayfamıza gelen bazı asker adaylarımızın askerlik hakkındaki sormuş olduğu sorulara admin arkadaşlarımızın vermiş olduğu cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Asker Adayı: Merhaba; 1994 doğumluyum. Bu sezon 3 Eylül’de üniversiteye kaydımı yaptıracağım. Askerlik hakkında herhangi bir belge veya bilgi verilmedi. Şubeye gitmeli miyim yoksa kayıt olduğumda okul askerliğimi tecil ettirir mi?

Cevap: Askerliğinizi okul tecil ettirebilir ancak siz işinizi garantiye almak için Okulunuza kayıt yaptırdıktan sonra alacağınız öğrenci belgeniz ile Askerlik Şubesine giderek askerliğinizi eğitiminiz için tecil ettirirseniz sizin için daha garanti olur.

Asker Adayı: Ben Askerligimin Tecilini Bozmustum Ama Üniversiteyi Kazandım 4 Yıl Tekrar Tecilli Olur muyum ? Teşekkürler.

Cevap: Okul kaydınızı yaptırmadan önce askerlik şubesine giderek eğitiminiz için askerliğinizi tecil ettirmek istediğinizi bildiriniz.

Asker Adayı: 94 doğumluyum ve hala lise devam ediyor tecil işlemleri için son gün ne zaman ?

Cevap: Askerlik şubesine giderek okul için askerlik tecilinizi yaptırabilirsiniz. en kısa sürede gitmenizi tavsiye ederiz.

Asker Adayı: 2013 Yılı Haziran ayında 5 yıllık fakültem den mezun oldum, ağustos dönemine askerlik için yetişemedim, aralık dönemi için en son ne zaman askerlik şubesine gidip muayene yaptırmam gerekiyor ? Okulum sürecince devam eden tecilim bozuldu mu, yenilemem gerekirse eğer tecilimi ne zaman yenilemem gerekiyor ?

Cevap: Aralık dönemi kaldırılmıştır. Şubat dönemi için en geç Kasım 15’e kadar askerlik şubesine gitmeniz gerekmektedir. Okuldan mezun olduktan sonra teciliniz bozulmuş olabilir. Bu bilgiyi de askerlik şubesinden alabilirsiniz.

okul-tecil-eder-mi

 

okul-tecil-eder-mi

11 yorum

 1. ünüversitem uzadı ve uzadıktan sonra hicbir harcı ödemedim ve kaydım hala aktif. askere gitmem için tecil bozdurmam mı qerekio yoksa okuldan dondurduquma dahil resmi belqe almam mı qerekio ?? şimdiden tesekkürler…

 2. iyi akşamlar. Ben ocakda olan meznytlere girerek okulum bitmiş bulunmakta. askerliğimi okul tecil etmemişse ben yine tecil ettirebiliyormuyum ? sınavlara girecegim tekrardan teşekkürler.

 3. üniversite ikinci sınıftayım üniversite askerliğimi tecil eder mi ?

 4. 2014 haziran akşam lisesi mezunuyum yeni daha… 91 doğumluyum ve lise diplomamla 3 yıl tecil hakkım var mı çünkü üni sınavlarına giremedim seneye kaldı yardımcı olabilirseniz sevinirim ) ?

 5. 2012 de okul dolayısıyla tecil ettirmiştim 2015 te tecil sona eriyo şimdi yeni bi üniversiteye başladım okul tecil eder mi yoksa askeriye ye evrak felan götürmeme gerek varmı?

 6. Ben 95 doğumluyum ve muayene mi oldum sonradan açık öğretime kaydımı yapmak istiyorum ben açık öğretime kaydımı yaptıktan sonra askerliği tecil etme hakkına sahip miyim askerliğimi tecil edebilir miyim acil cvp !!

 7. Merhaba ben 2 yillik universiteye gittim fakat mezun olamadim kaydim hala univrrsitede pasif ogrenci olarak gozukuyorum bu durumda kacak olarak gozukuyor muyum acaba. Ogrenci akbilim de hala ayni gecerli. Kacak olarak gozukuyor muyum bu durumda acil cevaplarsaniz sevinirim

 8. Ben askerliğimi lise diplomasıyla tecil ettirdim 2 yıllığına bu yıl da 4 yıllık fakülte kazandım 4 yıllık fakülteyi bitirdiğim zaman tekrar üniversite diplomasıyla tecil ettirebiliyor muyum
  Birde 4 yıllık fakülteyi bitirdikten sonra tekrar 4 yıllık fakülte kazansam askerliğim tecil olur mu

 9. Slm ben üniversteye kaydimi gecen sene yaptim ve okulu biraktim ama okulda kaydim var askerlik durumum ne olur askerligim gelir mi 1996 dogumluyum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*