Anasayfa / Sizin Sorularınız / Okul Kaydını Sildirip Askerlik Tecili

Okul Kaydını Sildirip Askerlik Tecili

Okul Kaydı Silindikten Sonra Askerlik Tecili

Kayıt Sildirip Askerlik Tecili ile ilgili Askeri Soru: 95 doğumluyum. 2013 yılında liseden mezun oldum. Üniversite okuyorum 2. yılım fakat bazı nedenlerden dolayı kaydımı sildirmem lazım. Lise diplomasıyla tecil hakkım devam mı ediyor. Bir diğer sorumda ”29 yaşında altında bir yüksek öğretim kurumundan kaydını sildirirsen ve bu hakkını daha evvel kullanmadıysan 2 sene daha tecil alabilirsin.” diye duydum doğru mu?

Cevap: Merhaba, okuldan kaydınızı sildirdikten sonra mevcut teciliniz var ise otomatik olarak kalkar. Siz bizzat askerlik şubesine giderek askerliğinizi tekrar geçerli sebeplerle tecil etmeniz gerekmektedir.

Okul Kaydı Silindikten Sonra Askerlik Tecili

9 yorum

 1. merhabalar ben suan unı ogrencısıyım,okulumu dondurup askere gıtmek ıstıyorum .

  benım sorumsa; ılk once okula mı gıtmm lazım kayıtı dondurmak ıcın,yoksa askerlık subesınden bı belge alıpta okula mı gıtmm lazım kayıdı dondurmak ıcın

 2. 31ekim 2014de tecilim bitiyo ama okuyorum.onumuz yil okulum bitio.bitmeme durumuda war.tecilim bitecegi icn askerlik şubesine gidip tecilimi uzatmama weya askerlik subesine gitmeme gerk var mi?

 3. Merhaba 95 doğumluyum. Bu sene üniversiteye başlıyorum ama bu yılın sonunda şu an okuduğum üniversiteden kaydımı sildirip farklı bir bölüm okumayı düşünüyorum bu durumda askerlik yapmam gerekir mi daha önce tecil ettirme gibi bir durum yapmamıştım.

 4. Merhaba. 93Dogumluyum unıversıte dolayısıyla tecılım vardı okulu bırakmak zorunda kaldım okulu bıraktım ama kaydımı sıldırmedım.2014hazıran ayında tecılımı kaldırdım muayenemi oldum şubeden verilen kağıtta sevk tarihi 3kasım yazıyo acaba kasımda kesın gıdermıyım ? Subede işlem yapan bayan kasımda gıdemezsen dilekce verırsın subatta gıdersın dedı bu durum ne zaan netleşir ve netleştiği zaman bı sonraki celpe kalırsam kasımda gitme imkanım varmı ?

 5. mrb kolay gelsınben bişey soracam bakaya kaçağına düştükten sonra jandarmadan tutanak yedikten sonra tecilettirdim 1 ocak 2015 kadar şimdi tekrardan acıkögretime kayıt yaptırabilirmiyim teşekürederim

 6. Merhaba. 91 doğumluyum. Şuan üniversitede kaydım var. 2015 te üniversite sınavına girip yeni bir bölüme kayıt yaptırmak istiyorum. Kayıt yaptırabilmem için şuan okuduğum okuldaki kaydımı sildirmem gerekicek. Kayıt silindiğinde askerlik tecil durumum ne olacak? Yeni kayıt yaparken benden askerlik durum belgesi isteyecekler çünkü. Kayıtta sıkıntı yaşarmıyım tecilim iptal oluyormu. Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

 7. Merhaba,
  23 yaşında üniversite öğrencisiyim. Bu yıl üniversite sınavına yeniden gireceğim. Kazandığım bölüme kayıt yaptırabilmem için şuanki mevcut kaydımı sildirmem gerekiyor. Peki kaydımı sildirdiğimde tecil durumumda ne değişiklik olacak? Yeni okula kayıt yaptırırken sıkıntı yaşarmıyım askerlikle ilgili. Konu hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler..

 8. ön lisansımı yarıda bıraktım tecilim bu yıl sonunda bitiyor tecil hakkım var mı ve neler yapmam gerekir bunun hakkında bilgi verirseniz şimdiden teşekkür ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*