Anasayfa / Sizin Sorularınız / Okulum Otomatik Tecil Ettirmiş

Okulum Otomatik Tecil Ettirmiş

otomatik-askerlik-tecili

Askeri Soru: Merhaba 2013 kasım ayında tecilimi bozdurmuştum şubatta askere gidecektim almadılar açık öğretimim var hem okuyup hem askerlik yapacaktım şubatta okul otomatik tecil ettirmiş şubeden aradılar işlemeleri tekrar yaptık 12 şubatta mayısta gider miyim tekrar böyle bir sorunla karsılaşma ihtimalim var mı bu sefer okulda kayıt yenilemedim.

Cevap: Merhaba tekrarlanmış tecil işleminden sonra ve tecil bozma işleminden sonra askerliğiniz Ağustos celbine kalabilir. Tsk nın asker ihtiyaçlarına göre alımı gerçekleştiğinden erteleme durumu söz konusu olabilir.

otomatik-askerlik-tecili

3 yorum

  1. Merhaba benim kardeşim muayene olup 2014 mayıs ayında askere gidecek bende tecilliyim tecili bozup askere gidecem kardeşimin askerliği erteleme gibi bir durumu olur mu?

  2. Merhaba iyi günler bende AÖF okuyodum kaydımı dondurdum. tecilimi 2013 Kasım da bozdurmustum. Kütüğüm Şubat ayında gönderiyordu ama Şubata çıkmadı grup 2 yani mart ayına çıktı. . Dun sulusiumu almaya gittigimde memur bana yök senin kaydını yenilemis öğrenci gözüküyorsun demişti anlamadım bundan bişey. Herneyse hem okuyup hem askere gitcek olarak işaretledi sistemde ne yazıkki sorun ortadan kalktı birliğim falan çıktı aldım sulusumu martta gidiyorum. Ilerde bana sıkıntı doğurmaz umarım bu durum şimdiden teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*