Anasayfa / Askeri Bilgiler / Ön Lisans Mezunları Yedek Subay Adayı Olabilir mi?

Ön Lisans Mezunları Yedek Subay Adayı Olabilir mi?

İyi günler. 94 doğumluyum. Öncelikle Ön Lisans 2 yıllık üniversite mezunuyum. Askerliğimi Ankara Mamak şubeden tecilimi kaldırdım ve işlemlerimi başlattım. Bana yedek subay aday adayı altında bir kağıt verdiler altına isim imza adres vs. yazdım gerekli kontrolü muayenemi olduktan sonra 2016 şubat ayında askersin dediler ve bir kağıt verdiler. Kağıtta statü er olarak gözüküyor. Bu durumda ben yedek subay aday adayımı oldum bunun için bir yere gitmem mi gerek yoksa gittiğim birliğimde mi bir sınav olacak yada direk er olarak mı gideceğim. Diğer bir konu Ön Lisans mezunlarının sözleşmeli subay olma imkanı var mıdır . Söylentilere göre sözleşmeli subaylar hakkında pek iyi konuşmuyorlar olanakları falan kadrolu değilsin diyorlar her an çıkartıla bilirsin gibisinden. Bu sorularımı cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Merhaba, normalde 2 yıllık üniversite mezunlarının Yedek Subay olma imkanları bulunmuyor, size neden bu tarz bir evrak doldurtmuşlar tam olarak emin değiliz. Siz normal ER Statüsünde askerliğinizi yapacaksınız. Bu sebeple verilen son muhtemel sevk belgenizde er olarak gözükmektedir. Ön lisans mezunlarının sözleşmeli olarak görevde bulunma hakları var, sözleşmeli askerlik için gerekli bilgiyi askerlik şubelerinden alabilirsiniz. Son sorduğunuz soru hakkında herhangi bir şey söylenemez. Sözleşmeli Askerde olsa, Er de olsa Türk Silahlı Kuvvetlerinde her bireye iyi davranılmaktadır.

on-lisans-mezunu-yedek-subaylar

4 yorum

  1. Batıkan Atilla AVCI

    İyi çalışmalar. Ben Eğitim fakültesi 4 yıllık lisans bölümlerinden biri olan Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümü okuyorum ve haziran 2016 da mezun olacağım. Sözleşmelilerin yanında, Askerde asteğmenliği seçip son 2 ayda teğmenlik alıp daha sonra askeriyede kalabilme durumunu da gözden geçiriyorum. Kalabilme durumum neye bağlıdır ? Sınava girecek miyim ?Gireceksem sınav nasıl olacak ? kalırsam sözleşmeli mi muvazzaf statüsünde mi olacağım ? en uygun ne zaman askere gitmeliyim mezun olduktan sonra ?cevaplarsanız sevinirim.

  2. MERHABALAR BEN SU AN 2 YILLIK OKUYORUM VE 2016 HAZİRANDA OKULUM BİTECEK.SU AN ASKERLİK UZATMAM 2019 A KADAR GÖZUKUYOR. AMA OKULUM BİTERSE BU 2019 A KADAR ERTELEMEM OLURMU. YANİ 2019 A KADAR ERTELEME SARTLARIM NELERDIR ÖĞRENMEK İSTYRM. 1991 DOGUMLUYUM.VE LİSEDEN SONRA 2 YIL ERTELETMİŞTİM DAHA ONCE.

  3. Merhabalar ben onlisans mezunuyum ayrica bilgisayar sertifikam var yazicilik dusermi bana

  4. Ben 29.10.1989 dogumluyun önlisans mezunuyum askerligimi yapmadim tsk bunyesinde calismak istiyorum acaba hangi bolumlere basvuru yapabilirim ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*