Anasayfa / Sizin Sorularınız / Özel Hastane Raporu Askeriyede Geçerli mi ?

Özel Hastane Raporu Askeriyede Geçerli mi ?

ozal-hastane-goz-raporu

Askeri Soru: Yıllık izindeyken özel hastanede gözlerimden ameliyat olsam ve 10 günlük rapor alsam bu raporu merkez komutanlığı onaylamak zorunda mi ? Özelden aldığım rapor geçerli olur mu ? Bölük komutanının raporla ilgili geçerli olup olmadığıyla alakalı takdir yetkisi var mı ?

Cevap: Merhaba, özel hastaneden alınan sağlık raporlarının askeriyede geçmediğini biliyoruz. Birliğinizdeki bölük komutanınız bu konudaki takdiri geçerli olabilir, ama siz yinede ikamet ettiğiniz yerdeki askerlik şubesine giderek Gata hastanesine sevkinizi isteyebilirsiniz.

ozal-hastane-goz-raporu

18 yorum

 1. Bende kalıtsal deri hastalığı var! İktiyozis diye geçiyor. Çok rahatsızlık veriyor . Engel midir askerliğimi yapmama ! Askere gittiğimde beni hastahaneye sevk ederler mi ?

  • Rahatsızlığınız ile ilgili raporları askerlik muayeneniz sırasında doktorlara göstermelisiniz, bunun kararını heyet belirleyecektir.

 2. mrb ben mehmet 10,01,1995 dogumluyum ne zaman askere gıdebılırım

 3. Memleket iznindeyim belinde olan rahatsızlıktan dolayı askeri şubeden sevk almadan devlet hastanesine gittim yapılan muayene sonucu doktor 15gun istirahat verdi bu istirahati birliğin kabul ederim acil cevap bekliyorum teşekkür ler

 4. ben izindeyken ozel hastanede burnumdan amaliyat oldum bu rapor boluk komutanimizin insifiyatine kalmis diyorlar dogrumudur??

 5. Ben kibrisds askerlik yapiyorum ayak parmagimdan amelyat oldum hava deyisimi vermadiler aylem budurumda burdaolmami isdemediler izne cikdim şimdi devlet hadanesinden rapor alirsam gecerli olurmu cevap verir seniz seviniri

 6. RSuan hakkari yuksekovada askerlik yapiyorum tertip emrim istanbul tuzla piyade okuluna cikti burdan ktmye katilarak vana gidicem bana yol hakki verilmesi gerekmiyormu.

 7. merhaba ızındeyım suan devlet hastanesınden aldıgım rapor gecerli oluyormu

 8. admin kardes sen askerligini yaptın mı hiç ropor geçerli olmaz mı kardes doktor doktordur yani böyle mantık olurmu

 9. Engin ACİL YARDIM LÜTFEN

  merhabalar bulundugum ilcede askeri hastane bulunmamakta ve ben izinimi burada geciriyorum. askeri birlik hastaneye muayene olmam icin sevk etti ve ben bu devlet hastanesinden 1o gun istirahat aldım diyelim bu alınan rapor hava değişiminden sayılır mı ? ayrıca aldıgım raporu hemen izin bitmeden birligime fakslasam oluyor mu ?
  birliğime gitmem gerekli mi? ne yapmam lazım cesit cesit yazılar var kararsız kaldım yardım lütfen.

 10. Merhaba, Ben askeri izine çıktım ve rahatsızlandım. Özel hastahanenin acilinden istirahat verdiler ve bu raporun askeriyede geçerli olup olmadığını bilmiyorum bu konuda beni aydınlatırmısınız şmdiden teşekkürler

 11. Yardhgm edin…
  Benim oldugum yerde askeri hastane yok… direk sevk almadan devlet hastanesine gitsem rapor alsam askeriyede geçerli olur mu..?

 12. imran karaaslan

  İyi günler ben askerim o kadar hastaneye gittim hic ilgilenmediler askeri hastaneye de gittim hic birşey yapmadan yolladilar benim ayağımda ödem olmuş dizimde ondan bende özel hastaneye gittim emara girdim orda doktor söyledi şimdi bana 20 gün rapor yazdı bu rapor geçerli mi acaba bi emar filimide var bende geçerli mi acil haber verebilir misiniz

 13. Özel hastahanenin verdiği kati raporu askeriye kabul eder mi operasyon da sakatlanma sonrasında özel hastahanede tedavi gördü

 14. Merhaba suan izindeyim özel hastaneden rapor aldım askerlik şubeye onaylatsam geçerli olurmu simdiden tşkler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*