Anasayfa / Sizin Sorularınız / Pnömotoraks Hastası Askerlik Yapabilir mi?

Pnömotoraks Hastası Askerlik Yapabilir mi?

Soru: 20 gün önce pnömotoraks yani akciğer sönmesi hastalığı geçirdim ve 7 gün önce akciğerimden ameliyat oldum doktor koşmak yorulmak ani hareket ağır kaldırmak yasak dedi askeriyeden çürük raporu alabilir miyim ?

Cevap: Bu konu hakkında size bir yorum yapamıyoruz, siz askerlik muayeneniz deki heyetin vereceği karar doğrultusunda askere alınır yada muaf tutulursunuz.

akciger-sonmus-askerlik

akciger-sonmus-askerlik

4 yorum

  1. Ahmet tanrilar okulu

    Mrhb bende yaklasık 5 defa px acıger sönmesi ve birkerede ameliyat oldum onun aksıne biraz sizofrenlikte var kendimi olagan üstü güçleri olan bir gibi hissediyorum kısaca tanrı gibi cokta sinirliyim bu sebeplerden ötürü cürük alabilirmiyim saygılar

  2. merhabalar 2012 yilinda akciger sonmesi hastaligi gecirdim.tup taktilar ve hava kacaklari giderilmedigi icin direk ameliyata aldilar.koltuk altimdan 15 cm lik bir operasyon ile ameliyat ettiler.sonrasinda kontrole felan gitmedim.ve sindi askere gitmem icin cagirdilar.sizce bu hastaliktan dolayi muaf olurmuyum?cevaplariniz icin sindiden tsk ederim…

  3. 2009 yılında akciğer nodül ameliyatı oldum ve tüberküloz hastalığı geçirdim askerlik durumum ne olur?

  4. 2 ay önce açıkAkciğer ameliyatı oldum 1 ay hastanede 1 ay evde yattım ,geçen senede pinomatrks hortumla tedavi gördm,Şuan askere gitmem gerekiyodu gidemedim,sülüsü alamadım Gataya sevk ettiler ASKERE ELVERİŞLİDİR Kararı ALındı,Fakat çok araştırdım herkez ELVERİŞLİDEĞİLDİR Raporu almış Askere gidince Çürük verirlermi ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*