Anasayfa / Askeri Bilgiler / Rdm Askerlik Sivil Hayatı Etkiler mi ?

Rdm Askerlik Sivil Hayatı Etkiler mi ?

rdm-askerlik

Merhabalar ben şuan 94\2 olarak manisa kırkağaçta acemilik yapmaktayım beni panik ataktan dolayı rdm yapmışlar bazı komutanlar sivil hayatı etkiler iş bulamazsın diyor terhis belgemde rdm yazıcakmış ama bazı komutanlar etkilemez diyor gerçektende bi etkisi varmıdır sivil hayata rdmliğin?

Cevap: Merhaba, askerliğinizi Rdm olarak yapmak sivil hayatta size bir engel teşkil etmez. Sivil hayatta askerliğinizi yaptığınıza dair sizden teskerenizi istemiyorlar, ancak belki devlet işlerinde sorun olabilir. O konuda net bilgiye sahip değiliz.

rdm-askerlik

10 yorum

 1. Rdmden aldığım 1 aylık hava değişimi sivilde beni hangi konularda etkiler ?

 2. Ben de panik atak vardı geçti şimdi iyiyim 94/4 um bu durumu söylefim ama görüşme yapmadım bu raporu istesem kaldıra bilirmiyim Teşekkürler

  • Kaldırma işlemi zor olmakta, bu durumla ilgili askerlik şubelerinden ve askeri hastanelerden bilgi alabilirsiniz.

 3. Merhabalar 19 02 1988 doğumluyum teciliyim askere teslim olmayı düşünüyorum başvuru yaparsam hızlı bir şekilde gidermıyım yoksa belli bir süre mi tanirlar

 4. Merhabe ben askerligimi 1995/3 olarak yapmaktayım sivilde ailevi sorunlardan dolayı aşırı sinir ve şiddet gibi sorunlarım vardı uyuşturucu da kullandım ama artık kullanmıyorum.Çevrende de suç oranı yüksekti.Askerligimi de ceza evi karakolona verdiler.Burada piskolojim tekrar bozuldu.Tecavüz vs gibi suçlardan dolayı yükümlü olan mahkumlara vurmamak için kendimi zor tutuyorum.Ceza evinde yatıyor muşum gibi oluyorum.Bununla ilgili olarak ne yapabilirim bilgi verir iseniz sevinirim.

  • Merhabalar, durumunuz ile alakalı birliğinize bağlı Rehabilitasyon Danışma Merkezi(RDM) adı verilen genel de askeriye içerisinde bilinen adı RDM olarak nitelendirilen Psikolojik danışma desteği alabilirsiniz. Burada genel olarak sizin ruhsal durumunuzu inceleyerek size gerekli işlemleri uygulayacaklarından hiç şüpheniz olmasın.

   • Tesekkurler peki ceza evinden gitme imkanim olur mu veya gorusmem sonucunda buradan gondermezler ise ne gibi bir yol izleyebilirim?

    • Merhabalar, yeni gelen kanun ile cezai işlemler arasında hapis yükümlülüğü kalkmıştır birliğinizin size cezai işlemler uygulamasını tahmin ediyoruz.

 5. Merhabalar ceza evinden kasdetiğim şu an askerliğimi tamamlamak için gönderildiğim ceza evinden giderek eski karakolda görevimi tamamlayabilir miyim ? duyduğum kadarı ile burada RDM görüşmesine dahi gitmek zor imiş.Dikkate alınmıyormuş.Ceza alırsınız demiştiniz bu cezayı rdm olduğum için mi alacağım.

 6. Hakan yıldırım

  Merhaba RDM,bide üniformalı fotoğraftan tutanak yedim bunun sivil hayatımızda kötü bi etkisi varmı RDM nin iş hayatına bir etkisi varmı acaba?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*