Anasayfa / Askeri Haberler / Sabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka Kaydı Sorgulama

İnternet üzerinden artık sabıka kaydı sorgulama işlemi yapılmaktadır. Adli mercilere gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden online olarak adli sicil kaydı, sabıka sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bir çok iş girişlerinde istenilen en önemli evraklardan biri olan sabıka kaydı almak için uzun adliye sıralarında beklemeye artık son verildi.

Bir çok kişinin henüz haberi olmasa da artık e-devlet üzerinden sabıka kaydı sorgulama ve çıktı alma işlemi gerçekleşmektedir.

Sabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka kaydınızı internet ortamında sorgulama ve çıktısını alabilmek için öncelikle yapmanız gereken işlem eğer bir e-devlet şifreniz yok ise, size en yakın ptt şubesinden kendi üzerinize Tc kimlik numaranız ile e-devlet şifrenizi almak olacaktır. İşlemlerin bundan sonraki kısmı tamamen internet ortamında yerinizden kalkmadan gerçekleşecektir.

Aldığınız şifre ile https://www.turkiye.gov.tr/ (E-Devlet) sitesine giriş yaptıktan sonra, üst sol kısımda bulunan sorgulama ekranından yararlanarak, adli sicil kaydınızı sorgulayabilir, sabıka kaydı çıktısını yazıcınız var ise kolaylıkla alabilirsiniz.

sabika-kaydi-sorgulama

sabika-kaydi-sorgulama

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*