Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / Sabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka Kaydı Sorgulama

Tc Kimlik İle Sabıka Kaydı Sorgulama

İnternet üzerinden bir çok sorgulama işleminin yapıldığını artık hepimiz biliyoruz. E-Devlet sisteminin geçtiğimiz senelerde hizmete açılmasının ardından internet üzerinden online olarak bir çok işlem Devlet Kamu Kurum ve Kuruluşlarına gitmeden yapılabilmektedir.

Ancak Sabıka Kaydı Sorgulama işlemi yakında Adalet Bakanlığı tarafından hizmete geçirilecek sistem sonrasında internet üzerinden öğrenilecek. Kişi Tc Kimlik Numarası ile Sabıka Kaydı Sorgulama işlemini gerçekleştirebilecek ve yazıcıdan sabıka kaydı çıktısını alabilecek.

Şuan için Sabıka Kaydı kişiye adli kurumlar tarafından verilmektedir. Sabıka Kaydınızı alabilmeniz için adliyeye başvuru yaparak dilekçe yazdıktan sonra alabileceğiniz bir evraktır.

Sabıka Kaydının bir diğer adıda Adli Sicil kaydıdır. Adli Sicil Kaydı kişinin geçmişte işlediği ve siciline işlenmiş suçlar, cezalar gibi bilgileri barındırmaktadır.

Genelde Sabıka Kaydı, Askerlik işlemleri sırasında, yeni bir işe başlarken veya devlet kurumları tarafından istenmektedir.

sabika-kaydi-sorgulama

E-Devlet üzerinden sorgulama yapabileceğiniz diğer hizmetler ise şu şekildedir;

gibi sorgulama işlemlerini de İnternet üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

sabika-kaydi-sorgulama

Bir yorum

  1. Yurt disindan nasil Askerlik dururumunu ögrenebilirim?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*