Sarıyer Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı İstanbul

3
76

Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı Hakkında Bilgiler
Denizci er eğitimi konusunda ülkemizin en önde gelen birliklerinden birisidir. Birçok kişi her yıl askerliğinin acemilik dönemini geçirmek için bu birliğe gelir. Bünyesinde bulunan birçok tecrübeli komutan sayesinde askerlere kusursuz bir eğitim sunan birlik içerisinde disiplin ve düzen üst safhadadır. Bu doğrultuda gelen askerler de bu eğitim sonrasında son derece başarılı bir şekilde ustalık eğitimini alacakları bölgeye geçerler.

Birliğe ulaşımda hiçbir problem yaşanmaz. Ülkemizin merkezi olarak gösterilen İstanbul’da bulunan birlik, şehrin Avrupa yakasında yer almaktadır. Bu doğrultuda ulaşım için, karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu seçenekleri ile birliğe ulaşım sağlanabilir. İlk olarak her gün tüm şehirlerimizden İstanbul’a otobüs seferleri bulunmaktadır. Bu seferler ile birlikte kişiler rahatlıkla birliğe ulaşım sağlayabilir. Demiryolu ile birlikte de ekonomik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varmak mümkündür. Sonrasında toplu taşıma araçları ile birlikte birliğe ulaşım sağlanır. Denizyolu ise çevre illerden gelen kişiler için son derece kullanışlıdır. Bursa, İzmir, Samsun gibi şehirlerden İstanbul’a düzenlenen seferler ile birlikte kişiler rahatlıkla birliğe gelebilirler. Son seçenek olarak da havayolu ulaşımı seçeneği sunulmaktadır. Bu seçenek ile birlikte özellikle doğu illerimizden asker adayları kısa süre içerisinde şehre ulaşım sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ekonomik açıdan da çok zorlayıcı şartlar ortaya çıkmaz.

Birlik içerisinde verilen eğitim incelendiğinde büyük bir çoğunluğunun masa başında verildiği söylenebilir. Bu durum birçok kişi için olumlu bir özelliktir. Bunun yanı sıra bazı muharebe taktikleri uygulamalı olarak askerlere sunulmaktadır. Bu eğitimleri alan askerler her ne kadar zorlayıcı olsa da başarı ile eğitimlerini tamamlamaktadır. Bu başarının sırrı da birlik içerisinde verilen disiplin ve düzen anlayışı olarak gösterilir. Her ne kadar verilen eğitim zorlayıcı ve bazı dönemlerde bunaltıcı olsa da askerlerin boş zamanlarını geçirmeleri için sunulan imkânlar da bir o kadar gelişmiş düzeydedir.

Askerler, boş zamanlarında dinlenebilecekleri ve yiyip içebilecekleri alanlara sahiptirler. Bu alanlarda rahatlıkla günün yorgunluğu atılabilir. Bunun yanı sıra spor aktiviteleri için yer alan sahalar da bulunur. Bu sahaların sayısının fazla oluşu herkesin istediği sporu yapabilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kantin içerisinde tüm ihtiyaçların karşılanabileceği şekilde bir satış işlemi gerçekleştirilir. Kişiler yiyecek ve içecek alışverişinin yanı sıra diğer günlük ihtiyaçları için de kantine uğrayabilir. Birlikte eğitim görmüş birçok kişi, anılarında birlik içerisinde askerde olduğunu unuttuğunu ve normal bir çalışma ortamında yer aldığını söylemiştir. Masa başında çalışılması ve sonrasında ki sosyal aktiviteler askerlerde bu duygunun oluşmasını sağlamıştır. Bu yönden son derece ileri seviyede bir birliktir.

İstanbul’un Avrupa yakasının kıyısındaki Sarıyer ilçesinde bulunan Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı, denizci er eğitimleri konusunda Türkiye’deki en ciddi ve katı birliklerden birisi olarak nitelendirilmektedir. Bünyesinde bulundurduğu komutanları son derece tecrübeli olmasının yanı sıra bu tecrübe ve deneyim ile birlikte gelen ciddiyeti ve kusursuzluğu da içerisinde barındıran birlik, ustalık dönemine hazırlanma konusunda da eğittiği askerlere büyük artılar katmaktadır.

Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı‘na şehir dışından gelecek olan kişiler mümkün olabilecek tüm yolculuk çeşitlerini kullanabilmektedirler. Otogarda inen kişiler şehir içi servisler ile birlikte Sarıyer bölgesine ulaşıp birliklerinin önüne kadar gelebilecekleri gibi, havalimanı üzerinden de taksi ve metroyu kullanarak bölgeye erişmek mümkün olmaktadır.  Özel araçları ile seyahat edecek kişiler ise Şehit Mithat Yılmaz Caddesi dolaylarında birliğe ulaşabileceklerdir.

Teslimiyet süreci tamamlandıktan sonra Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı‘ndaki acemi deniz erleri son derece zorlu fakat bir o kadar da gerekli bir eğitim süreci beklemektedir. Genellikle masa başı derslerinden oluşuyor ise de olası muharebe teknikleri ve terimler konusunda sıfır hata ile eğitim gerçekleştirmek zorunda olan askerler, deneyimli komutanlarından aldıkları yardımlar ile genellikle eğitimlerini sorunsuz biçimde tamamlamaktadırlar.

İstanbul Sarıyer Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı gerek İstanbul gibi önemli bir merkezde yer alması gerekse de yüksek rütbeli subayların ortak buluşma alanlarından birisi olması sebebi ile son derece modern imkanlar ile donatılmıştır. Verilen eğitimin ciddiyeti ve zorluğunda olduğu kadar askerlerin boş zamanlarında rahatlaması ve huzurlu vakit geçirmesi için de her türlü imkanın düşünülmüş olunduğu İstanbul Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı içerisinde kişi çoğu zaman günlük hayatın koşturması içerisinde askerlik görevinde olduğunu dahi unutabilmektedir.

Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı | Sarıyer / İstanbul İLETİŞİM

İl: İstanbul

Telefon: 0212 228 18 20

Adres: Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı 34450 Sarıyer / İstanbul

3 Adet Soru ve Cevap

  1. admin sitenize baktım ama bursa gemlikteki askeri veteriner okulu ile ilgili bi açıklama bulamadım bütün birlikleri buldum orayada bi açıklama yapar mısın? nasıl yerdır

Soru Sor!