Anasayfa / Sizin Sorularınız / Sedef Hastaları Askerlik Yapar mı ?

Sedef Hastaları Askerlik Yapar mı ?

sedef-hastalari-askerlik

Askeri Soru: Merhabalar; benim arkadaşımda sedef hastalığı bulunakta ama ileri boyutta hastalığın şiddetli zamanların da kulaklarında duyu oranı düşmekte ve bütün vücudunu hemen hemen sarmakta (cinsel bölgede dahil olmak üzere).Bu durumda çürük raporu verirler mi? Devlet hastanesinden heyet raporu alarak da ispatlayabilir.

Cevap: Bu tür ciddi derece rahatsızlıklarda geçerli hastane raporlarıaskeri muayene sırasında doktora sunmalıdır. Doktor askerlik yapıp yapmayacağına heyet ile karar vererek belirler. Kesin birşey söylemek o yüzden zor. Ancak sedef hastalığı olan bireylerden de askerlik yapanlar olmuştur.

sedef-hastalari-askerlik

6 yorum

  1. Merhaba bende ileri derecede beel fıtığı var. 3 ader boyun fıtığı belimin ortaında ve kalçamda. Ağırlık kaldıramıyorum 1-2 km fazla yol yürüyemiyorum ağrı yapıyor. Ayakta 10 dakikadan fazla sabit duramıyorum. Sormak istediğim askeriyede durumum ne olur? Çürük verirler mi? vermezlerse nasıl bi askerlik geçiririm?

  2. Merhaba ben ileri derecede sedef hastasiyim.ve ayrica genetik G6PD hastasiyim acaba bana curukk raaporu verirler mmmi?

  3. Izmirde askerlik yapmakta bulunuorum gata hastanesinde tedavi gordum 4yil aradan sonra askere geldim.ve zamn zmn agri cekiorum geceleri yatamiorum sizce Java degisimi yada curuk alma imkani varmidir

  4. Ben sedef hastasıyım uzman cavuş olabilirmiyim

  5. Ben sedef hastasıyım uzman cavuş olabilirmiyim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*