Anasayfa / Askeri Haberler / Şırnak’ta Çatışma Çıktı: Yaralanan Askerler Var

Şırnak’ta Çatışma Çıktı: Yaralanan Askerler Var

Şırnak ilinin Beytüşebap ilçesinin girişinde yer alan iki köprüde dün saat 16.30 sularında bir PKK’lı grup, askeri birliğe ateş açarken, askerlerin de karşılık vermesi ile birlikte çatışma çıktı ve yaralı askerlerin olduğu açıklandı.

Bingöl’de Taciz Ateşi Karakola Yapıldı

Bingöl’ün Yedisu ilçesinde PKK örgütü elemanları İlçe Jandarma Komutanlığı binasına taciz ateşi açtılar. Taciz ateşine yanıt veren güvenlik güçleri ile birlikte PKK’lı teröristler ormanlık alana kaçtılar ve yaklaşık olarak 10 dakika boyunca süren taciz ateşinden sonra bölgede hava desteği olan bir operasyon başlatıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Açıklama Yapıldı

TSK’nın yaptığı açıklama şöyle; Bölücü Terör Örgütü PKK’ye mensup olan bir terörist grubu tarafından 28 Temmuz Çarşamba günü saat 13,40 sularında sınır güvenliğini sağlayan ve takviye eden Jandarma Özel Harekat Taburu’na Şırnak, Uludere, Karaçalı Tepe bölgelerinden uzun namlulu olan silahlar ile ateş açılmıştır.

Bu durumun ardından saat 15,10’da 2 tane F 16 uçağıyla Düğün Dağı’nda tespit edilen 2 tane Doçka mevzii ile 1 tane havan mevziine ve Karaçalı Tepe’deki PKK’lı gruba hava harekatı yapmak icra edilmiştir. Sözü geçen hedefler tam isabetle vurulmuş, zayiat ve hasar tespitine ilişkin çalışmalar devam etmektedir.

Şırnak’ta Eylemler Başladı

Şırnak’ta yaşanan bu gelişmelerin ardından İdil ilçesinde yolu silahlarla kapatan ve hendek kazarak eylem gerçekleştiren YDG-H gurubu ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. Çıkan çatışma saatlerce sürerken can kaybı yaşanmazken, olayı Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyesi bir grup başlattı.

Turgut Özel Mahallesi’nde araçların girişini engellemek için iş makineleri ile yola hendek kazan gurup, sonra silahlarıyla Adile Naşit caddesine çıkarak yolu kapattı ve eylemi başlattı. Olay yerine bir süre sonra gelen polis müdahalede bulunurken, bir kasa dolusu molotof kokteyli ve ses bombası ile güvenlik güçlerine karşı saldırırken, polis de eylemcilere tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Çatışma saatlerce sürerken, hendek kazmak için kullanılan iş makineleri kurşunlardan dolayı zarar gördü ve gurubun arka sokaklara kaçması ile sona erdi.

askerlik-izni-ve-gata-raporu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*