Anasayfa / Sizin Sorularınız / Şubat Celbi Yedek Subay Sorgulama

Şubat Celbi Yedek Subay Sorgulama

yedek-subay-sorgulama

Asker Adayı: Merhaba, Yedek subay olarak daha 15 Kasım 2013 tarihi öncesinde tecilimi bozdurdum. Normal şartlarda Şubat ayında askere gitmem gerekiyor anca e-devletten giriş yaptığımda sevk öncesi hazırlık işlemleri bölümünde bu celp döneminde işlemim bulunmadığı bildiriliyor. Acaba bir sonraki celp dönemine mi kaldım yoksa sistemde mi görülmüyor?

Cevap: Henüz şubat celbi yedek subay askerlik yerleri açıklanmadığından sistemden o şekilde gözüküyor olabilir. Ocak ayının son haftalarında yerler açıklandığında sistemi tekrar kontrol etmelisiniz.

yedek-subay-sorgulama

2 yorum

  1. Iyi gunler,
    Celp yerim belli olduktan sonra yuksek lisanstan mezun oldum. Dolayisiyla sulusumu almadan 1 yil daha tecil hakkim olustu. Bu durumda 1 yil daha tecil kullanirsam tecil sonunda ayni yere mi giderim yoksa yeniden mi kura cekilir? Teşekkürler

  2. Yasar kemal alp

    Kasım ayı için askerlik kararı aldırmam gerekiyordu ama aldırmadım ve bakaya kaldım. Şubat ayında askere gitmek için askerlik şubesine karar aldırmak için gideceğim. Hemen beni askere alırlar mı yoksa şubat celbinde mi askere gönderirler?
    Teşekkürler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*