Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tazminat için Askerlik Şubesinden Belge Almak

Tazminat için Askerlik Şubesinden Belge Almak

Sa abi ben 4 yıldır çalıştığım iş yerimden 1 ay önce ayrılmak istiyorum ağustosta askere gideceğim tazminatımı yakmamak için şubeden kağıt evrak veya belge verirler mi?

Cevap: Merhaba, askerlik işlemleriniz başladığında celp döneminiz muhtemel sevk belgenizde yer almaktadır. Ancak celp dönemleri kesin olmayabiliyor. Bu yüzden iş yerleri o evrakla size tazminat ödemezler, askerlik şubesinden sadece sülüs belgenizi alıp iş yerinizden haklarınızı alabilirsiniz. İş yerinizden tazminat haklarınızı alabilmek için askeriyede sülüsünüzü en erken askerlik yerleri açıklandıktan sonra alabilirsiniz, buda ortalama askere gitmeden 15 gün önceye tekabül etmektedir.

tazminat-icin-subeden-belge-almak

13 yorum

 1. harun başgöncü

  merhaba kolay gelsın ben agustos 28 sunis alacagım ve muaye olurken komanda olmak ıstemıyorum ısaretledım cok pısman oldum bunu duzelte bılırmıyım yardımcı olur musunuz lutfen ?

 2. Merhaba Ben 1995 Doğumluğum ve 1 sene tecil kağıdım var tecilimde 31 Aralık 2015 De Bitiyor Ben İse 2016 Mayıs Ayında Askere Gitmek İstiyorum Ne yapmam Gerek…

  • Merhaba, Askerlik işlemlerinizi 15 ocaktan sonra yaptırıp erken sevk dilekçesi doldurursanız, mayıs ayı celp döneminde askere gitme ihtimaliniz olacaktır. Ancak bu durum kesin değildir.

   • Meraba bn 95/2gitcektimama 1sene erteledim acaba2016 hangi ay giderim bilgi alsn

    • Merhabalar, 2016 yılının şubat ayı büyük ihtimal fakat ihtiyaç ve kadro durumuna göre de değişiklik olabilir, Yaşadığınız bölgeye göre de değişebilir.

 3. Merhabalar benim boyum 1.77 kilom 45 bana kilonun az olmasindan dolayi askere alinmaZsin diyorlar gercekten boyle bise olabilirmi kilo boy orani nasildir yardimci olursaniz cok sevinirim

  • Merhabalar, Boyunuzun kilo ile orantılı olmasını tabiki beklentiler içerisinde fakat sizin kilonuzun çok az olması askere alımınızda sorun yaratacaktır. Askerlik şubesine gittiğinizde yıllık kontrol muayenesi istenecektir sizden uygun bulunduğu takdirde askere alınabilirsiniz.

 4. Beni bugün polisler gbt ye soktu ve yoklama kaçagı oldugumu söylediler 15 gün içinde askeriye gitmemi söylediler ben tecil edip kasım da gide bilirmiyim yoksa hemen alırlar mı bi yardımcı olurmusunuz ?

  • Merhabalar, asker kaçağı durumunda para cezanız çıkacak daha sonrasında size belirlenen tarihler arasında birliğinize teslim olmanız söylenecektir.

 5. Yaa Ben 04.11.2016 ASKERE GİDİCEĞEM AMA TEYZEMLERİ ANNEMLERİ HİÇ GÖRMEDİM HELALİK ALCAM 3 SENE ÇALIŞTIĞIM YERDEN ÇIKMAK İSTİYORUM TAZMİNATLI NAPMAM GEREKLİ ??

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*