Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / Tc Kimlik No İle Askerlik Sorgulama

Tc Kimlik No İle Askerlik Sorgulama

Yaşı gelen ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan erkek asker adayların o an itibari ile içerisinde bulundukları eğitim veya çalışma durumundan askerlik tecillerinin geçerliliği konusunda endişeye düşmesi durumu, uzun yıllar boyunca büyük bir stres ve sıkıntı kaynağı olmuştur. Üniversite veya çalışılan nokta ile kişinin habersizliği sonucu çoğu askerliğini yapmamış aday, tecili olduğunu farz ederek hayatlarına devam ederken bir gün yoklama kaçağı suçlaması ile karşı karşıya kalabilmektedir. Söz konusu problemlerin yaşanmaması ve kişinin istediği zaman askerlik durumunu öğrenebilmesi için E-Devlet sistemi üzerinden Tc Kimlik No İle Askerlik Sorgulama sistemi aktif edilmiş durumda. Kamu görevlerinin ve yükümlüklerinin kişiye özel kimlik numarası ve şifre ile öğrenilmesini mümkün kılan sistem, zamanımızda her gün binlerce kişinin merak ettikleri özel detaylara erişmelerini sağlamaktadır.

E-Devlet şifresi bulunmayan kişiler nüfus cüzdanları ile birlikte bir PTT ofisine başvurmaları sonucunda kendilerine özel şifreyi edinebilmektedirler. Şifrenin ediniminden sonra sitemiz üzerinden de erişebileceğiniz bağlantıya tıklayan asker adayları Tc Kimlik No İle Askerlik Sorgulama ekranına gelerek hangi yöntem ile giriş yapmak istediklerini seçmelidirler. Vatandaşlık numaraları dışında Mobil İmza, Elektronik İmza ve henüz birkaç ilimizde deneme amaçlı kullanılan TC Kimlik Kartı bilgileri ile de giriş yapabilme olanağına sahip adayların yüzde doksan dokuzu bilgilerine TC vatandaşlık numaraları ile erişmektedirler.

Daha önceki zamanlarda PTT şubesine uğrayarak şifre alan fakat unutan kişiler E-Devlet kapısı üzerinde telefon numaralarının doğrulanmış olması halinde TC Kimlik No ile kimliğin seri numarası, cüzdan numarası ve birinci dereden yakına ait TC numarasının doğru olarak girilmeleri halinde şifrelerine anında erişebileceklerdir. Bunun dışında Tc Kimlik No İle Askerlik Sorgulama sistemini kullanmak isteyip şifrelerini hatırlamayan adayların yeniden PTT şubesine başvurarak kimlik ibrazı ile yeni şifrelerini almaları gerekmektedir.

Tc Kimlik No İle Askerlik Sorgulama sonuçları yüzde doksan dokuz oranında doğru olurken, kimi zaman sistemde oluşabilecek yavaşlıklardan ve sorunlardan etkilenmemek için söz konusu sorgunun birkaç gün arayla iki ilâ üç kez yapılması da tavsiye edilmektedir.

Tc Kimlik No ile Askerlik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tc Kimlik numaranız ile askerlik sorgulama yapabilmek için ptt şubesinden de e-devlet şifresi almanız gerekmektedir. Şifreye sahip olduğunuzda sisteme giriş yaparak askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her erkek askerlik yapmak zorundadır. Kişiler internet ve teknolojinin gelişmiş sistemlerinden faydalanarak artık e-devlet sistemi üzerinden askerlik işlemleri hakkında da bilgiler alabilmektedirler. Askerlik sorgulama işlemleri, acemi birliğinizin nereye düştüğünüzü öğrenmenizi sağlayan sorgulama sistemidir.

Tc Kimlik No İle Askerlik Sorgulama İşlemi

Tc Kimlik numaranız ile askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için birde size ait e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-devlet şifreniz olmadan askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştiremezsiniz. E-devlet şifrenizi size en yakın ptt şubesine giderek alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra askerlik sorgulama işleminizi aşağıdaki videomuzu izleyerek gerçekleştirmeniz mümkündür.

tc-kimlik-no-ile-askerlik-sorgulama

askerlik-yeri-ikamet-yeri-ile-ayni-olabilir-mi

127 yorum

 1. Merhabalar,
  29.12.1985 doğumluyum. İlk etapta Aöf ile askerlik techilimi yaptırdım. 2008 yılından beri yurtdışında çalışıyorum.2008 – 2011 yılları arasında Libyada çalışmaktaydım,mücbir sebeplerden dolayı Türkiyeye dönmek zorunda kaldık.. dövizli askerlik hakkı kazanmama 68 gün kalmıştı. Türkiyeye döndüm ve 6 aydan fazla kalmak zorunda kalıp günlerimin yanmasına sebep oldum. Akabinde 2011 Aralık ayında yoklama kaçağı olmama rağmen yurtdışına çıktım ve o tarihten beri çalışma izni ile bir türk firmasında çalışmaktayım. Ayrıca bulunduğum ülke vatandaşı ile evlilik yaptım hatta bir çocuğumuz oldu. Sizce askerliğimi techil ettirmem konusunda bir sıkıntı olucakmıdır?

 2. okulum bu ocak 20 de bitiyo ben muayenede olmadım tecil de yaptırmadım okul yaptırmışmıdır ve yaptırdı ise ne zamana kadar yaptırmıştır

 3. mrb ben maöl de okuyorum yoklama kagıdı geldiginde tecil işlemi yaptım fakat 2 senedir sınavlara giriyorum her sene tecil etmem gerekirmi yoksa okul bilgi veriyormu subeye vereceginiz bilgiler için tesekkurler

 4. selam 1994 doğumluyum muayne olmadım lise mezunu değilim askerliği tecil ettireblirmiyim yada tecil ettirme bittimi ben amatör bi takıma transfer olucam askere gıtmemem lazım…

 5. Ben 2012 mezunnuyum 20 yasına yeni girdim sınava hazırlanıyorum diplomanla 3 yıl tecil verirlermi arkadaslarma lise sonda gelmişti 3 yıl aldılar

 6. ben 2014 te 20 yaşına giridm ve askerliğimi tecil ettim bu sene muayne olup gidibilirmiyim

 7. Merhabalar, ben 2011 yılında aöf sosyoloji bölümüne kayıt yaptırdım ve bir takım sorunlardan kaynaklı ilk dönem sonu okulu dondurdum, daha sonra askerlikle ilgili bir kaç şey kafama takıldı en son kayıtlı olduğum şubeyi aradım ve durumu anlattım, onlarda donmuşta olsa 4 yıllık okul olduğu için 7 yıl otomatik tecil edilmiş dedi. Tekrar kafama takıldı bu mümkün mü? Herhangi bir sorun yaşar mıyım?

 8. Asker kaçağı konumundayım, Şubat ayında askere gideceğim ancak bugünlerde Kıbrıs’a gitmem gerekiyor,Kıbrıs’a girişte veya Türkiye’den çıkışta askeri alınmam ya da yakalanmam gibi bir sorun olur mu?

 9. 2010 meslek lisesi mezunuyum ve unv kayıt yaptırdım ilk dönem gittim sonra calısmaya basladım kaydım hala duruyo hiç bişey yaptırmadım gecen dönem basıda harc parasını yatırdım okul tecil ettirirmi benm askerligimi

 10. 2010 2011 YILINDA AKDENİZ ÜNİ 2YIL MYO NA KAYIT OLDU M AZAMİ ÖGRENİM SÜREM BU SENE BİTİYOR TECİLİM 31.12.2014 TARİHİNDEMİ BİTİYOR

 11. merhabalar, tecilim 31 ekim 2013 te bitti.askerlik şubesine sordurduğum zaman marta kadar bakaya kalmayacağım söylenmişti,şu an askerlik kararı aldırsam , 25 ocak-9 şubat tarihleri arasında yurtdışına gitmek için vize aldım, havalanında bir sorun çıkar mı? ayrıca askerlik şubesine bu gün gittiğimde bakaya kaldığımı söylediler ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. yurtdışına iş gereği mutlaka gitmem gerekiyor, fakat bir problem olmasından oldukça endişeliyim.yardımcı olursanız çok memnun olurum.

 12. Merhabalar liseyi bitirdikten sonra ask.şubesine gittim ve üniversite okumak için 4 yıl tecil ettirdim.Fakat sınavda kazanamadım ve daha sonrada sınava giremedim.önümüzdeki ay 4 yıllık tecilim bitiyor ben suan okumuyorum ama sınava hazırlanıyorum ve üniversite sınavına girmek için kayıt yaptırdım.Sınava giriş belgem ile tekrar tecil ettirme şansım var mı?

 13. slm ben 91 dogumluyum 3 yıl önce liseyi bitirdim liseyi bitirdiğimde tecil için şubeye gittim kütüğüm başka ile kayıtlı oldugu için ordaki görevliler ptt yoluyla gönder dediler bende ptt ile ögrenim belgesi gönderdim muayene olmadım ve bidaha şubeye gitmedim şuan 2 yıllık aöf adalet okuyorum son sınıfım acaba benim durumum nedir eve hiç tebliğ gelmedi gbt sorgulamasında sorun çıkmıyo

 14. merhaba ben 87 dogumluyum tecil im 15.01.2014 te bitmekte ve açık ögretim üniversitesi 3 sınıf okumaktayım ve 2 sene 3 sınıfta tekrar yaptım tecil etmek istiyorum ne yapmalıyım ? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 15. gökhan barutcu

  Merhaba ben acik ogretim ogrencisiyim 2014 e kadar askerligim tecilliydi henuz okulum bitmedi bugun kayit yeniledim askerligim otomatik olarak tecil olurmu şubeye gitmem gerekmi

 16. iyi günler..1987 doğumluyum..yurtdışındaki bir üniversiteden daha yeni mezun oldum..bu ay içinde denklik başvurusunda bulunmayı dusunuyorum..askerlik ertelemesi için konsoloslukta imzaladıgım bir belgede 31 aralık 2015 tarihine kadar ertelendiği yazıyor..ama bu belgede yer alan bir maddede bu tarihten önce mezun olmam halinde mezun olduktan sonra hemen bır askerlık şubesıne basvurup askerlık ıslemlerımı yapmam gerektıgı yazıyor..denklik işlemleri uzun sürüyor,denklık sınavına gırmem gerekıyor..ne kadar süreyle askerlğimi erteleyebilirim?

 17. 1993 dogumluyum yeni mezun oldum suan tecil ettire bilir miyim oncesinde okuldan kagıt yollamıstım

 18. 1993 luyum bu sene mezun oldum simdi gitsem tecil ederler mi daha oncesinde kagıt yollamıstım okuduguma daır

 19. 94 Doğumluyum ağustos’un 9u kaçak olarakmı görünürüm tecil yok lise bitti

 20. merhaba ben 1991 doğumluyum.meslek y.okulu okuduğum için 2014 ün ekim ayına kadar tecilliyim okulum bu haziran ayında bitecek.okulum bitince açık öğretime yazılsam kaç yıl daha tecil ettirme hakkım olabilir?ayrıca cevaplarınız için şimdiden teşekkkür ederim allah razı olsun

 21. Merhabalar ben 2012 üniversiteden mezun oldum öğretmenlik ayni yil ASKERLİĞİMİ 2yil tecil ettirdim tecilim bu yol haziranin 26 sina bitiyor ben KPSS sinavina hazirlaniyorum sinavim temmuzda tercihler atama bunlarda ağustosta bide şuan nisanliyim ağustosta dugunum olacak ben ne yapmaliyim askerliği tecil sansim var mi bi yanda evlilik sinav gelecek nasil yapmaliyim

 22. mrb ben 89 doğumluyum ve 4 yıllık üniversite eğitimimi yeni bitirdim.Sağlık koşulları hakkında nereden bilgi alabilirim kulağımın birtanesi hiç duymuyor ve sol kolumdada yamukluk var bana çürük verirlermi acaba ???

 23. Merhaba, ben alman vatandasiyim ancak baba dogdugumda türk nüfusu da cikarmis. ben türkiyede askerlik yapmak zorundamiyim? Almanya da saglik neeniyle askerlijkten muaf tutuldum. Bu türkiyede de gecerlimidir? Ayrica Tatile Türkiye ye gelecegim gümrük kapisinda sorunla karsilasirmiyim.

  tesekkürler

 24. Merhabalar tecilimn ne zaman biteceğini nerden sorgulaya bılırım

 25. ben 02.27.1995
  Doğumluyum yok lamam gelmiş midir acaba?
  şimdiden teşekkür ederim

 26. ben 1991 liyim okulum bitmedi fakat bu döemin harcını yatırmadım örgün eğitim artı öğrenciyim 2012 de mezun olmam grekiyordu bu yılda tecil ettirilmişmidir ? edevlet şifrem olmadıgından bakamıyorum . iyi aksamlar

 27. merhaba ben 2012nin temmuzunda 2 yıl tecil ettirdim askerligi acaba tecilim ne zman btiyo bana verilen kagıt kayboldu hatırlamıyorumda süreyi bağlı oldugum ilçe mayısta yolluyo acaba temmuzdamı mayıstamı bitiyo tecilim

 28. Merhaba, sayın admin ben myo okuyorum ve bu dönem harç parası yatırmadığım için evime “yoklama kaçağı” olduğumu bildiren bir yazı geldi. Askerlik şubesine gittim ve benden ek-c2 belgesi yani öğrenci durum belgesi istediler. Harç yatırmadığım için alamıyorum bu belgeyi. Askerlik şubesi bana GBT sorgulamaya yakalanma gelecek dönem getir belgeni dedi. Bu şekilde tecil işlemi yapa bilir miyim? Ayrıca,sabıkam hiç olmadı inşallah olmazda bu bizim sicilimize suç olarak işleniyormu ? Şimdiden teşekkürler

 29. ben tecilliyim ama bır n once askere gıtmek ıstıyorum nasıl yapmam lazım bılgı verırsenız sevırım

 30. eger sımdı muyane olursam ne zaman gıderım askere ?

 31. Iyi gunler ben 1994 dogumluyum samsunluyum agustos gibi muayene olmustum annem hasta olduğu için martta acik ogretim lisesine yazildim ve ekc-2 belgemi samsun askerlik subesine gonderdim sevkime 2 ay var sizce askerligimi okudugum icin tecil ederler mi?

 32. SelamunAleyküm. 30.06.1994 doğumluyum daha askerlik şubesiyle görüşmedim iletişime geçmedim.Doğal olarak şuan yoklama kaçağı gözüküyorum.Orta okul mezunuyum 1 senede olsa tecil ettirme hakkım varmı bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

 33. Merhaba ,

  Eylül ayında 31.12.2015 tarihine kadar tecilli olduğuma dair askerlik durum belgesi aldım.Sorum şu ki ; verilen tecil hakkı kendi isteğim dışında bozulur mu ?
  Teşekkürler

 34. Slm ben 87 doğumluyum askeeligimi 2 defa tehcil ettim tehcilim bitti askere gitmem gerek ama durumum yok acaba subeye gitsem 6 ay sure verirleemi sezonluk çalisiyorum yaz geldi kışın gitmek istiyorum bana yardimci olun. Bide beddelli cikacakmi

 35. merhabalar ben Yurt disinda yasiyorum,1976 dogumluyum almanyada yasadigim icin hep tecil yaptim ve bu sene tecilim ekimde bitiyor.ben bu sene türkiyeye geldigimde tecilimi öldürüp yoklama olmak istiyorum benim kilom 130 kg bu kiloda askerlik yapamazmisim cürük alirmisim,sayet cürük alamasam tecilimi öldürdügüm icin tekrar Yurt disina cika bilirmiyim?veya 130 kg cürük olabilirmiyim veya tekrar tecilmi ederler lütfen cevaplayin cok önemli tesekkürler.

 36. Ben 1988 doğumluyum.Açıköğretim işletme bölümünden lisans olarak haziranda mezun oluyorum.Ağustos celp döneminde askere alınmak istiyorum.Kasıma kalma ihtimalim var mı.Ben biran önce gidip gelmek istiyorum.

 37. merhaba ben 91 doğumluyum açık öğretim okuyordum ama bu dönem kayıt yaptıramadım şimdi öğrenci belgesi istiyolar benim napmam gerekiyo acil cvp veririseniz sevinirim . teşekkürler

 38. Merhaba Ben yurtdısında Ingiltere’de eğitimimi tamamladım 2012 Temmuz mezunu gözüküyorum fakat diplomam elime 2013 Mart ayında geldi. Turkiyeye 2013 Ocak’ta kesin dönüş yaptım ve herhangi bir tecil veya denklik yaptırmadım. Denklik için basvuru belgelerimi ahzırlarken emniyetten pasaport giriş çıkışlarımı aldım o sırada bakaya kacağı olarak gözüktüm ve tutanak imzalattılar. 15 gün içinde askerlik subesine gitmem gerekiyor. Askerliğimi hangi yolla olursa olsun erteletmek istiyorum. SECENEKLERİM NELERDİR? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 39. Mrb ben 1988 doğumluyum 2012 de okuduğum iki yıllık önisans programına kayıt yaptırmadım aradan ıkı sene geçtı jandarma gbt lerde bıle asker kacagı olarak gozukmuyorm ama iki gün önce eve kagıt yollamıslar 15 gun ıcınde yoklama yaptırmazsanız para cezası falan var dıye yoklamayı en son 2009 da yaptırmıştım şuan yoklama kaçağı olarak mı gorunuyodurum mayıs celbınde askere gitmek istiyorum ama şubeye şimdi yoklamaya gıdersem pat dıye goturup devre kaybı ıstemıyorum ne yapmayalım

 40. Merhaba. Ben 19 yaşındayım. 2 yıllık üni okuyorum.1. sınıftayım.Bugune kadar hiç askerlikle ilgili işlem yapmadım kaçak mıyım ne yapmam gerekiyor

 41. Merhabalar 94 dogumluyum 07.30 askerlık sorusturması yapacagım hangı sıteden veyahut nezaman cagırırlar.!

 42. ben 2014 yılının ocak 1987 doğumluyum ilk üniversitemi bırakıp 2.sine hemen başladım ve 2014 yılının ocak ayında mezun oldum..tecil sürem ne kadardır bir bilginiz var mı bu konuda?son mezun olduğum üniversite kaç yılına kadar tecil ettirmiştir?

 43. ben 1987 doğumluyum ilk üniversitemi bırakıp 2.sine hemen başladım ve 2014 yılının ocak ayında mezun oldum..tecil sürem ne kadardır bir bilginiz var mı bu konuda?son mezun olduğum üniversite kaç yılına kadar tecil ettirmiştir?

 44. 01 11 1995 doğumluyum askere ne zaman giderim Bitlis liyim

 45. benim abim şuan asker abim evli iki çocugu var ve bn aileme bakıyorm acaba ben nezaman askere gidecem 1994 dogumluyum abim askerde oldugu için bn gidemiyorm ne zman askere gidecem ?

 46. ben 1995 dogumluyum muayene kagıdım gelmişmidir

 47. aöf okuyorun kaç kere sınıf tekrarı yaparsam tecil edemem askere alırlaAR

 48. erken sevkin kabul edilip edilmedigin nasıl ögrenirim

 49. slm admin bedelli askerlik çıktımı..25 ve 28 yaş arası bedelli askerlik ne zaman yasaya sürülecek

 50. merhabalar. ben yurt disinda universite egitimi aliyorum ve okul ocak ayinda bitecek. 02/temmuz/1984 dogumluyum. 30 yasinda oldugum icin merak ettim.kasim gibi turkiyeye ailemi ziyarete gidecegim. 3 hafta durup geri donecegim. ancak diplomami 2015 subatta alacagim. turkiyeye giris yapmam halinde askerlikle ilgili bir problem olurmu?

  Not: ozel ogrencilik belgemi almistim.
  cok tesekkurler.

 51. önlisans mezunuyum askerlik şubesine diploma ile gidip okumak için 2 yıl askerliği tecil ettirdim ancak tecilin 1. yılında üniversite sınavına bazı nedenlerden dolayı giremedim yani üniversite tercihinde bulunamadım. tecil hakkım 2 yıl olduğu için sınava 2. sene girsem veya gireyip askere gitsem problem olur mu? yani üniversite okumak için tecil ettirip okumadan tecil süresi bitmeden tecili bozdurup askere gitsem niye okumadın derler mi?

 52. askerlik tecil işlemi e-devlet üzerinden yapılabiliyor mu? teşekkürler.

 53. ben şubat 2014 te lisans mezunu oldum tecil otomatik oluyor diye askerlik şubesine gitmedim ama öyle olmuyormuş.şimdi şubeye gitsem bi sıkıntı olmadan 2 yıl tecil hakkımı kullanabilirmiyim? teşekkürler

 54. Merhaba,

  20 Ekim 1985 dogumluyum. Açık öğretim 2.sınıftayım.Ekim ayında 29 yaşını doldurmuş olacağım. Askere Şubat 2015’te gitme şansım var mıdır? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 55. merhaba 2011 haziran ayında kktc de 4 yıllık okurken 2 yıllık m.y.o dan mezun oldum 1987 doğumluyum herhangi gibi bir aramam yada kaçak durumum gözükmüyor sanırım. kasım celbi için askere başvurmak istiyorum eğer şubeye gidersem direk silah altına alınırmıyım.

 56. ön lisans okuyordum kaydımı bugün aldırdım. bir ay sonra da ek tercihle herhengi bir okula kayıt yaptırmayı düşünüyorum askerlik şubesine gidip tecil yaptırmam gerekli mi okuldan bilgi vermediler tecil tarihini söylemediller.

 57. merhaba ben yurt dışında öğrenim görüyorum Askerlikyaş sınırı ise 29 ama benim geriye 2 senem daha kalıyor. fizik tedavi okuyorum ne yapmalıyım bir yolu varmı yardımcı olbilirmisiniz tşk ederim

 58. merhabalar yurt dışında öğrenim görüyorum. 1987 doğumluyum ve yurt dışı askerlik tecili 29 yaş sınırı ile ama benim 2 senem kalıyor. bu durumda ne yapmalıyım okulu tamamlayabilmek için oradamı yaşamalıyım

 59. 2013 lisans mezunuyum. Mezun olunca tecil ettim, 2015 eylul ayina kadar tecilliydim. Fakat agustos 2014 te tecilimi bozdum askere gitmeye karar verdim, kasim celbinde askere gidecegim soylendi. Ancak soyle bir durum var, bir kurumun yazili sinavini kazandim ve bir ay kadar sonra mulakata katilacagim. Tecilimi tekrar devam ettirme sansim var mi? Nasil yapmaliyim? Saygilar.

 60. Slm, ben Eray belcikada kaliyiorum bura dogumluyum 30/09/95 ve askere gitmek istiyiorum onun icin biraz bilgilere ihtiyacim var mesala bu sene okulum bitiyior inslh ondan sonra gunumu kendim secme ihtimalem varmi acaba .simdi den cok tskr

 61. Merhaba
  28 yaşındayım askerlik tecili için anadolu üniversitesi uzaktan online tezsiz yüksek lisans yapıyorum ve şubat 2017 e kadar tecilliyim bedelli askerlik çıkma ihtimaline göre 1 dönem okul kaydını yaptırmasam okul kaydım veya tecilim bozulurmu saygılarımla

 62. mrb ben 92 doğumluyum ve bu yıl okulum bitti fakat alttan dersim var bü yüzden askerlik tecil olurmu olmazmı merak ediyorum yada yapmam gerekn bişey varmı ?

 63. Selamun Aleyküm .. Ben 14 kasım 1995 dogumluyum Ne zaman şubeye gitmeliyim ? Sizce ne zaman vatani görevimi yapmaya götürürler beni ? Şimdiden çok teşekkür ederim Selam ve dua ile ..

 64. 1990 doğumluyum.2007 lise mezunuyum.Bu sene üniversite kazandım.Ancak askerlik şubesinden askerlik durum belgesi alamıyorum.Bana 2012 ye kadar hiç bir kaydım olmadığı için öğrenci olamıyacağımı ve askerlik durum belgesi alamayacağımı söylediler.Mecbur askere gitmek zorundasın dediler.Öğrencilik hakkım yok mudur ? Bu şartlarda askerlik şubesinden okula kayıt olabilmek için askerlik durum belgesi alamaz mıyım ?

 65. Ben 1995 doğumluyum askerliğimin geldiğini nasıl öğrenebilirim

 66. ERDEM DEMİREL

  merhaba ben erdem 2014 haziran ayında üniversiteden mezun oldum tecil işlemi yaptırmadım. Ne zamana kadar gitmeme sürem var. istediğm zaman tecil ettirebilir miyim?

 67. Ahmet Selim SARI

  Kuzey irakta calistigim icin askerligimi tecil ettirdim tr de alti aydan fazla bulunmamam gerekiyormus herhalde bu surecte tr de calisan ssk yatirsam tecilime bi sikinti olur mu tesekkurler

 68. merhaba ben yusuf 95 doğumluyum haziran ayında muayne oldum muayne olduğuma dai kağıt vermediler ve kütüğüm kasım gidecek şubede şubat tercihi yaptım ve 1 hafta önce askerlik şubesini aradım ne zaman gidecem diye dedim tc no mu verdim şubat dediler doğrumudur acaba acil cevap bekliyorum

 69. merhaba ben unıversıte mezunuyum 25 yasındayı askerlık subesıne gıttım yıne tecıl yaptırmak ıstedıgımı soyledım yedek subaylık formu doldurttular ve onun uzerınde statum yedek subay olarak gecıyordu. acaba ben yedek subay olarak mı gıdecegım. ve bır sonrakı celbe tabı yedek subay adayı dıye kırmızı bır muhur bastılar. bu ne anlama gelıyor?

 70. Merhaba. Benim 04/02/2015 tarihinde askere sevk tarihim açıklandı. Bu tarihte bana askerliğimin nereye çıktığı ile ilgili bir kağıt mı gelecek.Nasıl öğreneceğim, askerlik nereye çıkmış. Teşekkürler.

 71. Muayenemi oldum 4 şubat 2015 de muhtemel gideceğim yaziyor aksilik durumunda agustosa kalacakmis muhtemel tarihtemi giderim sizce ??

 72. Merhaba ben 93 doqumluyum askerligimi yurt disinda calistigim firma tarafindan doviz ile tecil hakkimi kullandim lakin 6 aylik sureyi geckin Türkiye deyim ve tecil surem aralık ayınin sonunda bitiyor tekrar yurtdisina cikmam gerekiyor askerligimi tekrar tecil ettirebilirmiyim

 73. ARKADAŞLAR KESİN YARDIMIZA İHTİYACIM VAR BEN GECEN SENE TECİL ETTİM ASKERLİGİ SONRA 1 KEGAT VERDİLER OCAK 2015 TE GERİ GEL TECİL ET DEDİLER BENDE OCAK 12 Sİ GİTTİM SEN ASKER KAÇAGI GÖZÜKÜYORSUN AYNI ŞUBEDE O ZAMAN TECİL KEGADINI VERMİŞTİM YARDIM YARDIM ali_varhan.002@outlook.com burdan ulaşın bana arkadaşlar destekkkkk

 74. merhaba ben 92 dogumluyum 2 sene önlisans bölümü okudum. okul bittikten sonra ara vermeden açıkögretime yazıldım benden askerlik durum belgesi istemediler bu yasıma kadar askeriyeye gitmedim. bana ulaşan herhangi bir kagıtta olmadı. acaba tecilim ne durumdadır

 75. Selam
  Benim tecil hakkım 31.12.2014 tarihinde bitti şuanda da hiç şubeye gitmedim ne kadar süre zarfında kaçak durumuna düşebilirim ?
  Bir sorum daha olucak şubeye gidersem eğer ilk çelp döneminde değilde son celp döneminde gitme gibi bir ihtimalim varmı form veya dilekçe doldurup yapabilirmiyim bunu

 76. Merhaba ben 96 doğumluyum. Ankara Myo öğrencisiyim. 20 0cak tarihinde askerlik ilk muayenemi yaptırdım. okula bir şey danışmadım. okul otomatik olarak iptal olurmu. yoksa okula müracaad etmelimiyim askerlik muayenemi yaptırdım diye?

 77. nedir bu bizim cektigmiz yahu! Kucuk yastan beri yurt disinda yasiyorum. 25 senedir TR ile yakindan uzaktan ilgim yok. Yasadigim ulkede vergimi veriyorum zaten. Niye ben yillarca calisipta biriktidigm parami, Basbakanin oglu, yigeni yeni araba alacak diye onlara vereyim? Nicin disarda yasanlar zaten cok para yapiyorlardir muammelesi yapiliyor? 10,000 euro mu 6,000 euro mi, kac paraysa artik, kolaymi kazaniliyor saniyorlar? Baziliarimiz icin TR’den daha zor para kazanmak. Hukumetin yuzunden yillarca akrabalarimi ziyaret edemiyorum. Bence eger bir ulkede 10 senin uzerinde vatandassaniz, Askerlikten muaf olmaniz gerekiyor.

 78. Merhaba, askere mart ayında gitmem gerekirken ağustos ayında gittim askerliğimi bitirdim fakat askere geç gittiğim için idari para cezası gelecek. Ben bu cezayı nereden öğrenebilirim? Askerlik şubesine gittiğimde bana ” evine kağıt gelecek” dediler. Eve kağıt falan geldiği yok. Ne yapmam lazım?

 79. merhaba ben 1992 ocak doğumluyum 2012 yılında 3 yıllık tecil yaptırdım tecilim 21 şubat 2015 te bitiyor 2 yıllık myo okudum o da uzatmalı olarak 2015 in şubatında bitti . beni askere alırlar mı tekrar nasıl uzatabilirim.

 80. Merhaba ben 95liyim geçen sene muayne olmam gerekiyordu ama geçen sene lise son sınıfta okuyordum askerliğim tecil edilmişmidir . Ben gidip bi yecil işlemi veya okuduğumu belirtmedim onlar sistemden görürler mi ?

 81. Merhaba ben yurtdisina cikmadan once askerligimi 2014 e kadar erteledim. Simdi benim 2017 ye kadar calsma vizem var. Askerligimi amerikadan nasil erteleyebilirim gerekli evraklar nelerdir. Acaba turkiyeye gelirken, giris yaparken askerlik icin yakalanirmiyim, kacak durumundamiyim.

 82. ben okumuyorum ama tecıl ettırmek istıyorum aleme ben bakıyorum oyuzden gıtmemem lazım oyuzden ne yap mam lazım

 83. 1111 sayılı askerlik kanununun 35/G maddesi gereğince askerlik işlemim son olarak 31.12.2015 tarihine kadar ertelenmiştir bu tarihe kadar türkiye’ye giriş ve çıkış yapabilirmiyim kanunen bir engel varmıdır acaba beni bu konuda bilgilendirmenizi rica ediyorum sevgi ve saygılarımla Ferhat Oğuz.

 84. furkan canpolat

  03. 11. 1996 doğumluyum acaba askere kac yıl sonra gidecem

 85. 93doğumluuyum tecilim yok askerlik şubesine gitsem ne zaman alırlar

 86. 25.03.1995 dogumluyum askere nezaman gidecegim bide b.2 düşük unutkanlık uyuşmalar ve ayak parmaklarımda kanburlaşmalar var askere gitmeme mani olurmu ??

 87. açık öğretimden üniversite okuyorum 93 doğumluyum 2015in şubat ayında okul harcımı ödemedim dolayısıyla kayıt yenilemem yapılmadı ağustosta askere gitmeyi düşünüyom ama onun önünde mayıs alımları var ağustosta gidebilirmiyim yoksa mayısta mecburi alırlarmı

 88. Merhabalar ben 92 doğumluyum askerliğim 2017 yılına kadar tecilliydi. bir an önce askerliğimi yapıp geleyim diye tecili ocak 3 gibi bozdurdum ve bana orada verilen kağıdı kaybettim bir daha gerekli oluyor mu o kağıtlar? acil bilgi verirseniz sevinirim.

 89. Merhaba,
  ben Berlinde okuyorum şu an, e devlet şifresini nerden alabilirim ?
  saygılar

  • Merhaba hakan bey e devlet şifresini türkiye sınırları içerisindeki ptt şubelerinden tc kimlik numaranız ile birebir giderek olabilirsiniz onun dışında tc kimlik numaranızı başkasına vererek e devlet şifrenizi alamazsınız.

 90. bi asker kaçagı ihbar edicem ben ama bilgilerimiz gizli kalıyo nasıl olucak bi yardımcı olur musunuz bana

 91. 1995 15 09 ne zamnak gidiyor

 92. merhaba ben1 ergul dogum tarihim 01.10.1987 suanda kosovada yasiyorum ben aslinda kosova vatandasiyim ama 2003 yilinda turkiye vadandasi oldum iki yill once beni skere cagirdilar faka ben yurdisinda yasadigim icin turkiyeye gitmadim fakat ben skerligimi zaten burda yani sirbistanda yaptim simdi bu durumda benim ne yapmam gerekiyor eskerligimi yaptigima dagir belgeyi kosovadaki konsolosliga gondersem olurmu bana bir yol soylerseniz sevinirim tesekurler

 93. ben esasen lefkoşa kktc doğumluyum ve orada vatandaşım. ama köken olarak mersinliyim. babam da mersinli ancak o mersin doğumlu olmasına rağmen kıbrısta vatandaşlığı var. hem babam hem bende türkiye vatandaşıyız. ben kıbrısta askerliğimi tecil ettiriyorum peki türkiyede yoklama yapılır mı ? türkiyede askere çağrılırmıyım?
  doğum tarihim mart 96

 94. Merhaba Ben okuduğum için tecil ettirdim 1995 doğumluyum bu tecil kaç sene geçerlidir askerlik şubesinde bana söylemediler bilgi verirmisiniz ?

 95. 11.10.1997 doğumluyum askere ne zaman giderim?

 96. Amerikada yaşıyorum, şubat ayında new york konsolosluğundan bedelli askerliğe başvurdum. Tezkerem hala gelmedi, ne zaman gelir acaba?

 97. mrblar kolay gelsin 93 dogumluyum 2015 in 12 ayın tecılim sonA ERİYOR şuan asaletini almış bi devlet memuruyum tecilim işlem yapmazsam biterse 2016 kacıncı ayında gönderilirim

 98. İyi günler myo okuyordum maddi sıkıntı lardan bırakma kararı aldım askerliğe başvurdum ama ailem okumam için baskı yapıyor kasım celbine kayıt 2 ay var nasıl iptal edebilirim

 99. Ben 3yil once liseyi bitirdim ve askerligimi tecil ettirdim fakat hala bi universite okumuyorum bu sene universte sinavina da giremedim. Bi sonraki seneye hazirlanip mart ayinda sinava gircem ve haziran temmuz gibi de universteye kayit yaptircamsubat ayinda tecilim bitti diye biliyorum subat ya da mayis ayi olmasi gerekio. Simdi ben onuzmdeki universte sinavina girip uuniversteye kayit yaptirablrsem askerlik kacagi durumum ortadan kalkar mi?

 100. 93 doğumluyum 2 yıllık ön lisans mezunuyum snra açık öğretime yazıldım ama bitiremedim tecili ağustos ayının sonlarına doğru bozdurdum kasımda alırlar dediler ama emin değilim kesin bişey söleyebilir misiniz ?

 101. mrb ben askerliğimi jandarma kom.özel harekat c timi olarak yaptım ve çavuş olarakta bitirdim bi iş için şübeden terhis belgesini istediler ama sadece jandarma er olarak geçiyordu sebebini öğrene bilirmiyim tşkler

 102. hocam ben 19,03,1996 doğumluyum şubatta askere gidecektim ama tecil yaptım açık öğretimde kayıt yenileme yapmadığım için kaydım donuktu askerlik şubesinde bana dediler kaydın donuktur bende dedim önümzdeki ay yapacam diye ama yine yapmadım ocakta sınav var ben giremiyecem çünkü kayıt yenilme yapmadım nasıl olacak bi bilgi verseniz şimdiden teşekürler

 103. 1996 doğumluyum 6 ay once muane oldum tam ne zaman gideceğimi öğrenmek istiyorum

 104. Coşkun Demirkıran

  Merhabalar. Ben 92 doğumluyum ve 31 aralık 2015 te tecilim bitiyor. Bugün yoklama yaptırmak için şubeye gittim. Ve 6 ocak 2016 da teslim olacağım söylendi . bana verilen evraklarda 1111- 86\1 ( yoklama kaçağı – bayaka ) gibi bir not var. Normal celp dönemlerinde gideceğimi varsayarken 8-9 gün içinde asker olacağım. Son yoklama tarihim ise 1 ocak – 31 aralık 2015 son gün. Bu durumda neden yoklama kaçağı gorunuyorum. Teşekkürler

 105. 2 yıl meslek yüksek okulu okudum Altan dersler kaldı 2 etti 4 yıl erteleme hala oluyor mu

 106. 07/02/1996 doğumluyum hangi ay askere giderim

 107. mustafa atasever

  geçen sene tecili kaldırıp askerlik için başvuru yaptım 2014 senesinde. ama kilom fazla geldiği için askere almadılar.2015 aralık ayına muayene gelmemi istediler. 2015 senesinde üniversite kazandım okula kayıt yaptırdım.şuan okuyorum.askerlik için tekrardan muayeneye gitmedim tecil olmuşmudur veya kaçak durumunda gözüküyormuyumdur.

 108. ben ne zaman gidecegim

 109. Muhammet deniz

  Slm arkadaslar 06.04.1997 dogumluyum nezmn muane olmam lazim eve kagit geliyormu subeden mersinde oturuyorum?!

 110. Yunus Emre Gülen

  27 05 1996 dogumluyum bursa osmangazi dogumluyum kaç tertip giderim

 111. 20 de askerlik geliyomu 01/18/1996 dogumluyum yoklamam gekmismidir ?

  • Merhabalar, 20 yaşınızı dolduryorsunuz kütüğünüze posta ile gelmiş olacaktır. Size en yakın askerlik şubesine giderek muayane olaiblirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*