Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tecil Bittikten Sonra Memur Olarak Atanma

Tecil Bittikten Sonra Memur Olarak Atanma

Merhaba, askerlik tecilim Kasım 2015 te bitti ama herhangi bir işlem yapmadım yani kaçak durumundayım. Şubat 2016 da öğretmen olarak atanma ihtimalim var ama MEB den askerlik durum belgesi istenecek. Nasıl bir yol izlemem gerekir, ne yapmam gerekir? İlginiz için teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle yapmanız gereken ilk ve öncelikli şey askerlik şubesine giderek durumunuzu izah etmeniz olacaktır. Hatta imkan ve hakkınız var ise askerliğinizi tecil ettirmeniz gerekmektedir. Bu tecil sonrasında eğer atamanız olur ise zaten sorun kalmayacaktır. Sonrasında öğretmenliğinize başlayabilirsiniz. Eğer tecil ettiremezseniz yapmanız gerekenleri size askerlik şubesi bizzat anlatacaktır. Durumunuzu net şekilde bilmediğimizden size tavsiyemiz bu olur. Sizin yapmanız gereken en iyi şey şubeye gidip bu durumu oradakilere anlatmak olacaktır. Yardımcı olacaklarını düşünüyoruz.

tecil-bittikten-sonra-ogretmenlik-atamalari

5 yorum

  1. 2017e kadar tecilim var aof den dolayı. Fakat bu güz döneminde kaydimi yenilemedim. Tecilim yılbaşında bozulur mu? Ben bahar döneminde tekrar yenilemek istiyorum ama o zamana kadar tecilim bozulur diye korkuyorum. Bu arada son iki dönem sınavlara girmedim girmedim. Bir çok dersim bulunmakta. Bu sorun teşkil eder mi?

  2. 2016 martta asker olmam gerekiyordu yerim belliydi sinifim bile ama ben kpss sebebiyle gitmedim. 2016 subatta ogretmen atamasi olacak ve atanma ihtimalim cok yuksek acaba nasil bir yol izlemeliyim aday ogretmenlik sitemi geldi bir seneligine adaylihim kalkana kadar erteleyebilir miyim yerim belli olduğu için erteleyemeyecegimi söylüyorlar. Ayrıca memuriyet hakkime elimden alınır mi

  3. Kolay gelsin. Sevk islemimi gerceklestirdikten sonra ogretmen atamalarini bekledigim icin 05.02.2016 tarihinde bakaya durumuna dustum. Su an ogretmen atamalariyla 01.03.2016 tarihinden itibaren aday ogretmen olarak calismaktayim. Aday yani stajyer ogretmenlik dolayısıyla askerligimi 1yil erteletme hakkim var midir. Varsa hangi belgelerle subeye gitmem gerekir

  4. Merhaba. Ben nisan 1995 doğuluyum şu anda 4 yıllık bir lisans bölümünde kayıtlı bulunmaktayım. Tekrardan sınava girdim ve buradan kaydımı sildirip başka bir üniversitenin 2 yıllık bölümüne kayıt olmak istiyorum. Askerlikle ilgili herhangi bir sorun olur mu, benim bir işlem yapmam gerekir mi? Daha önce ben tecil konusunda hiç bir işlem yapmadım. Umarım anlaşılır olmuştur şimdiden teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*