Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tecil Bittikten Sonra Sorun Yaşar mıyım ?

Tecil Bittikten Sonra Sorun Yaşar mıyım ?

Tecil Bittikten Sonra Sorun Yaşarmıyım ?

Soru: Ben 92 doğumluyum ilk tecilim okul tarafından yapıldı ikinci tecilim ise kendi tarafımdan kütüğümde ki askerlik şubesine öğrenci belgemi fakslayarak yaptım bana yanlış hatırlamıyorsam 2013 eylüle kadar tecil verildi benim eylülden önce yurtdışına çıkma gibi bir durumum var tecilim bitmeden veya bittikten sonra bana yurtdışına çıkarken problem yaratır mı ?Yaratırsa ne yapmalıyım ?

Cevap: Herhangi bir problem olacağını sanmıyoruz. Ancak, siz yinede yurtdışına çıkmadan önce eğer imkan varsa askerlik şubesine giderek tecil sürenizin bitiş tarihini daha net şekilde öğreniniz. Ve yapabiliyorsanız tecil sürenizi biraz daha uzatınız.

yurtdisi-askerlik

yurtdisi-askerlik

3 yorum

  1. Umutcan işitmen

    Tecil 1 ocak ta bitecek yurt dışına çıktığında kaçak olarak görünür mü?

  2. 31 aralık 2015 tarihinde teciilim bitiyor ama ben 30.09.2015 tarihinde iki yıllım üniversitemi 4 yıla uzattım şimdi işletme 3. sınıf öğrencisiyim yani açıköğterimden tekrar tecil ettirmek için açıköğretim bürosundan ek c 2 belgesi alıp askerlik şubeme 31 aralık 2015 tarihinden önce teslim ettim ama tecili yapmadılar kağıdı evrek kayıt bölümüne alıp ocak 2016 da yapacaklarını 25 ocak 2016 da aramamı söylediler 31 aralık 2015 te tecilim bitiyor ama tekrar tecili ocak 2016 da yapacaklar yani bi sıkıntı olurmu neden ocak 25 e attılar…

  3. Aof halen ogrenciyim e devletten askerlik durum soegulamaya girip durumumu sorguladim. 31.12.2015 e kadar tecilli gorunuyorum. Tecil surem otomatik olarak uzatilirmi yoksa ogrenci belgesi ibraz etmem gerekirmi. 09.01.2016 itibari ile tecil surem dolmus gorunuyor. Ne yapmam gerekir?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*