Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tecil Bittikten Sonra Tekrar 2 Yıl Tecil

Tecil Bittikten Sonra Tekrar 2 Yıl Tecil

tekrar-2-yıl-tecil

Askeri Soru: 1990 doğumluyum. 2010 yılında 2 yıllık üniversiteden mezun oldum daha sonra açıköğretim 3.sınıfa geçiş yaptım bu süreçte askerliğimi 31 ekim 2014 e kadar ertelettim tecil tarihim bitmeden tekrar 2 yıl erteletebilir miyim. 2013 haziranda açıköğretimi bitirdim.

Cevap: Merhaba okulunuzu 4 yıllığa tamamlayıp mezun olduğunuz tarihlerde askerlik şubesine giderek 2 yıl daha tecil ettirme hakkına sahiptiniz. Son çıkan yasalara göre bu durum ne oldu tam olarak bilememekteyiz. ancak okuldan mezun olduğunuz için askerlik teciliniz kalkmış olabilir, en yakın askerlik şubesine giderek  net bilgiyi alabilirsiniz.

tekrar-2-yıl-tecil

7 yorum

  1. 1990 dogumluyum 3 yıldır sınava girip kazananmadım tecil hakkım bitti bu yıl yine össs girişimi yaptım sübeden uzatırlarmı 1 sene daha

  2. Merhaba.. Ben 1990 Agustos doğumluyum. Şuan 4 yıllık bir üniversitede öğrenim görüyorum. Okula kaydımı yaparken askerlik tecil kağıdı aldığımda 2017 yılına kadar tecilli olduğum yazılıydı. Fakat şuan okulum 1 sene uzayacak yani 2018 yılında mezun olacağım. Bu tecil süresi nasıl olacak ? Yani okula devam ederken bu sürenin dolması gibi bir sorun yaşar mıyım ? Halihazırda okurken askere gelmek zorundasınız diye çağrılır mıyım ? Kaç yaşına kadar tecil edilebilir askerlik ? Bunun sınırı nedir ?
    Teşekkürler…

  3. 2012 yılında 4 yıllık lısans mezunu oldum ve 2yıllık tecil hakkım bu sene bıtıyor kasım ayında. Bu durumda askerlıgı erteletmek ıcın ne yapabılırım ?

  4. bir sonuç bulabildin mi yiğit

  5. Merhabalar,
    1989 dogumluyum 2014 osys puanim aof 4 yillik icin yetersiz kaliyormus dolayisiyla giremiyorum fakat ekim ayinda buyuk ihtimalle ek kontenjandan 2 yillik acik ogretime girecegim. Askerlik tecil surem 14 agustos 2014 te doluyor ben ekim ayinda universiteye basvuracagim 2 daha tecil mumkun mu ? Yardimci olursaniz cok sevinecegim.

  6. 1994 doğumluyum yurt dışında 1 sene okudum şu an askerliği 2015 in 10. ayına kadar ertelettim, şu an türkiyeye dönüyorum ygs girip üniersiteye türkiyede devam etmek istiyorum ve ygs sınavı 2016 martta, ben askere gitmemek için ne yapmam gerek, tecil edilebilirmi, yurt dısındaki okulumu bıraktım artık öğrenci değilim,

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*