Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tecil Bozdurunca Hemen Asker Olur muyum

Tecil Bozdurunca Hemen Asker Olur muyum

tecil-hemen-askerlik

Askeri Soru: Ya benim abim 1989 doqumlu tecilli sımdı tecili bozdurup askere gitmek istiyor kendisi askerlik subesıbı aramıs konusmus tecili bozdurusan 3 gun ıcınde askere gidersin demis bu sıteden okuduquma gore oyle bısey yok bende askerlik subesinı aradımm kacak durumunundaysa gider dıyor ama kacak durumunda celp donemınde gıder dıyor bana yardım edin kacak durumu nasıl oluyor ?? abim ne zaman askere giderr benim ıcın cok onemli

Cevap: Merhaba, Abiniz tecilini bozdurursa hemen askere gidemez, önündeki uygun celp dönemlerinde ancak askere gidebilir. Ancak kaçak durumunda ise hemen askere alınır.

tecil-hemen-askerlik

18 yorum

 1. şubat 2014 itibari ile bakaya durumdayım.askerlik şubesine gittiğimde derhal askere mi alınırım yoksa mayıs celbi için mi işlem yaparlar?

 2. Merhaba, ben şuanda yüksek lisans öğrencisiyim, ancak okuldan kaydımı sildirip Ağustos celbinde askere gitmek istiyorum. Ancak devam eden başka bir eğitimimden dolayı Mayıs celbinde asker olmak istemiyorum. Kaydımı bu hafta sildirirsem Mayıs celbine tabi tutulur muyum? Ya da ne zaman kaydımı aldırmalıyım ki Agustos celbinde asker olabiliyim? ( 90 doğumluyum ve kütük İzmir.)

 3. anadolu üniversitesi işletme fakültesinden 27.01.2014 tarihinde mezun oldum.2 yıl tecilim var. mezun olduğumu askerlik şubesine bildirmezsem okul bildirir mi ? bildirmese ne zaman askere giderim

 4. 1990 dogumluyum subat ayınd tecili bozdurdum celp donemınde mayız yazıyor ama agustosa sarkma olasılıgı var mı?

 5. 1989 kasım ayı doğumluyum ekc-2 belgesi ile 26 aralık 2013 tarihinde askerliğimi tecill ettirdim.bozdurmayı ve en kısa zamanda askere gitmek istiyorum mart ayı içerisinde şubeye gidip bozdursam mayıs ayında ki celp döneminde asker olur muyum ? Teşekkürler

 6. aykut 1993 dogumluyum askerligimi bozdurdum ne zamn askere giderim

  3 gün icindemi alıyorlar

 7. 21.07.1994 DOĞUMLUYUM.AÇIK ÖĞRETİMDE OKUDUĞUM İÇİN ASKERLİĞİMİ ERTELEMİŞTİM.ŞİMDİ GİTMEK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM.EĞER ŞUBEYE BAŞVURURSAM KASIMDA GİDEBİLİRMİYİM.TEŞEKKÜRLER.

 8. furkan çelebi

  ben furkan çelebi
  ben aralık ayında tecilimi bozdurdum şubatta gitcektim mayısta gidebilirmiyim sülüsüüm nisanın kaçında çıkar

 9. ben 23 ocak 1993 dogumluyum tecilimi bu pazartesi bozduracagım nezaman giderim askere bilgi verirmisiniz ?

 10. Merhaba ;26 Kasım 2013 tarihinde 4 yıllık lisans programının tecil durumunu Sarıyer Yeniköy Askerlik Şubesine başvuru yaparak bozdurdum. Şubat celbinde gitmek istediğimi dilekçe ile belirttim. 15 Ocak 2014 tarihinde açıklanan sınıflandırmada ismim geçmedi. Şubeden kesin bir bilgi alamadım ne zaman gideceğim ile ilgili. Sadece olasılık teorisiyle ve ihtimallerle beraber Mayıs 2014 Şubemin celb döneminde muhtemelen gideceğimi beyan ettiler. Sizin bu konu ile ilgili söyleyecek bir şeyiniz var mı? % kaç gitme ihtimalim var Mayıs ayında? bilgi verebilirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

 11. Daha önce sorduğum soruların hiç birine cevap verilmedi. Nisan sınıflandırması tam olarak hangi tarihte yapılıyor.

 12. ben 14aralık 1993 dogumluyum teclimi haziran ayından sonra bozdurucam nezamn askere alırlar

 13. mrb.ben yuksek lisans öğrencisiyim .erken sevk için yani kasım için tecil bozdurmak istiyorum.ne zmaana kadar basvuru yapmalıyım.tecılı okul mu bozacak yoksa dırek subeye mı gideceğim?

 14. eyup ihsan çoban

  Merhaba arkadaslar ben şubatın 7sinde yoklamam bitiyo.Daha muayene olmadım şubat 8de gittigim taktirde beni askere alma hemen alırlarmı?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*