Tecil Bozdurursam Hangi Celpte Askere Giderim ?

tecil-bozdurmak

tecil-bozdurmak

Soru: 11 05 1993 doğumluyum okula geç başlama yüzünden ve lisede sınıf tekrarına kaldığım için askerliği okuldan aldığım bir belgeyi gönderdim şimdi kasımda gitmek istiyorum ağustos sonunda tecil bozdursam kasımda gide bilir miyim ?

Cevap: Kasım celbi için askerlik tecil bozdurma işlemleri bitmiştir. Tecilinizi ilk fırsatta bozdururak Şubat celbinde askere alınma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yinede bu kesin değildir, şubat celbinden, mayıs celbine yada daha sonraki celp dönemlerine kalma ihtimaliniz bulunmaktadır. Alımlar TSK nın asker ihtiyacına göre belirlenmektedir.

Hangi Celp Döneminde Askere Giderim ?” konusu ile ilgili olan ve sitemiz üzerinden bizlere ulaşan sorular alt kısımdadır.

Merhabalar, Mart 1988 doğumluyum. 01.07.2014 tarihinde yüksek lisanstan mezuniyet nedeniyle sevk tehirimin iptali ile ilgili yazı üniversite tarafından ilgili askeralma bölge başkanlığına gönderilmiştir. Aceba hangi celp döneminde ve hangi tarihlerde askere alınırım?

Soru: Merhaba, 2015 yılına kadar tecilim var ama ben şimdi bozup askere gitmek istiyorum. Hangi tarihte askere giderim ? çünkü çalıştığım iş yerine ona göre bildirim yapıcam. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Cevap: Ağustos 15 e kadar tecilinizi bozdurursanız, kasım celbinde askere gitme ihtimaliniz olabilir.


Önemli Konular

324 Soru Soruldu ve Cevaplandı

 1. hakan

  merhaba. ben 24 yaşında haziran ayında lisans mezunu oldum. 15 ağustosa kadar yapılan askerlik yoklamasında kasımda askere gitmek için mezun oldum fakat eylül ayında iş başı yapacam. bu yüzden askerliği tekrar tecil ettirebilir miyim? lütfen acil cevap verirseniz çok memnun olurum.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubesine giderek lisans mezunu olduğunuz için 2 yıl daha askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

   Cevapla
   1. hakan

    şunu anlıyorum! kasım ayı için muayene oldum. buna rağmen 2 yıl daha tecil ettirmem mümkün yani? kusurama bakmayın teyitlemek için soruyorum. bi cevap daha alabilirsem çok memnun olurum. çok teşekkür ederim.

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Geçerli sebepler doğrultusunda tekrar tecil ettirebilirsiniz. Askerlik şubesine başvurunuz.

     Cevapla
  2. Yaman

   Mayıs 94/2 hayırlısı inş

   Cevapla
 2. hakan

  kasım ayında askere gitmek için muayene oldum.

  Cevapla
 3. erhan

  merhaba admin.benim sorunum şu.2013 mayıs ayında benim tecilim bitti.yanlız sülüsü gidip almadım.şuanda 2013 eylül ayında ek kontenjan dan üniversite kaydımı yaptırmak istiyorum.Okul kaydım gerçekleşir ve askerliği tecil etme hakkım olurmu?Eğer olmassa ceza alırmıyım?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet eğitiminiz için tecil hakkınız olur Erhan bey.

   Cevapla
 4. eren

  iyi günler 26,08,1991 dogumluyum.Şuan askerligim tecilli durumda tecili bozmak istiyorum.2 yıllık meslek yuksekokulunda okuyorum.yarım donem uzattım.ocak ayında kesın olarak mezun olacagım.2014 şubat ayında askere gıdebılmek ıcın ekim ayında tecılı bozdurmam lazım tecili bozdururken lise mezunu olarak görunecegım.Sorum şu:
  ekim ayında tecili bozdurdugum zaman zararım ne olur dıplomayı tam olarak almayı beklemelimiyim 2 yıllık diplomanın herhangi bir katkısı varmı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır siz askerlik işlemleriniz sırasında okuduğunuzu belirtin, ve hem okuyup hem askerlik yapmak istediğinizi de belirtin. O zaman zaten sizi Myo olarak gösterirler.

   Cevapla
 5. Sedat

  İyi günler . Kasım 1990 doğumluyum . açıköğretim üniv. 2 .sınıftayım . tecilimi bozarsam ne zaman askere alırlar . bir kaç kişi bana muayene olursan hemen askere gidersin demişti çünkü devre kaybısın dediler . acil cevap yazarsanız sevinirim . çünkü 2-3 gün içinde muayene olmayı düşünüyorum . vede muayene sırasında yanımızda olması gereken evraklar neler . şimdiden tşk ederim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecilinizi bozduktan 3 ay sonraki celp döneminde askere alınma ihtimaliniz olur, ancak bu değişebilir, belkide tecilinizi bozdurduktan 6 ay sonra alınırsınız. Tamamen TSK nın asker ihtiyacına göre alımlar gerçekleşmektedir.

   Cevapla
 6. gökhan

  iyi akşamlar hocam ben tecilliyim şubat 2015 kadar. 91 doğumluyum eylül de tecilli bozdursam kasım da götürler mi? kesin olarak lütfen cevap yazın

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır götürmezler. 2014 şubat celbine alınma ihtimaliniz olur.

   Cevapla
 7. ferhat

  şuan ben 15 ağustosda son tarihi olan kasım celbini kaçırdım kasımda askere gidebilmek için şansım varmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Herhangi bir şansınız bulunmamaktadır.

   Cevapla
 8. Ekrem

  Merhabalar. Ben şu anda lisans öğrencisiyim fakat okulumu yarım dönem uzattım şubat ayında mezun olacağım. Şubat celbinde kısa dönem olarak askere gitmem mümkün müdür? Teşekkürler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır mümkün değildir. Tecilinizi kaldırdıktan 3 ay sonrasında ancak askere alınma ihtimaliniz olur.

   Cevapla
 9. erdi

  merhabalar. ben 2 yıllık okulu bıtırdım ve 26.08.2013 subeye gıdıp tecılımı bozdurdum bana verılen kagıtda 04.02.2014 kadar askerlıkle ılgılı hıc bır sorunu yoktur yazıyor donem olarakta subat yazıyor subat ayında askere gıtmem mumkunmu

  Cevapla
 10. mehmet

  01 01 1993 doğumluyum bu ay içinde tecili bozdurmak istiyorum ne zaman askere giderim kasım da gitme şansım yok mu

  Cevapla
 11. mehmet

  01 01 1993 doğumluyum bu ay içinde tecili bozdurursam kasımda gitme şansım olur mu bi de gidilen yerler neye göre belirleniyo ben Çorumluyum nereye çıkacağı nasıl belli olur

  Cevapla
 12. hakan tekin

  Arkadaşlar Merhaba ,
  haziran 2012 lisans mezunuyum ve mezuniyetimden sonra 2 yıl tecil ettirdim.Yani 2014 haziran sonuna kadar tecilliyim. Fakat Kasım 2013 celbi için tecilimi bozdurdum.birincisi tekrar tecil ettirebiliyor muyum? ikincisi de diyelim ki tekrar tecil ettirdim bu durumda da 2014 temmuzda yapılacak KPSS ye girmek istiyorken ben 2014 mayıs celbine mi yoksa 2014 Ağustos celbine mi kalırım.Yani 2014 haziranında tecil sürem dolacağından haziran ağustos ayları arasında asker kaçağı olur muyum ? Askerdeyken sınava girme ve tercih yapmam hakkımda var değil mi ?

  Cevapla
 13. efe

  merhaba benim okulum şubatta bitecek tecilimi şubatta bozdursam mayıstaki alıma yetişir miyim?

  Cevapla
 14. serkan

  iyi günler 2014 kasımında askere gitme niyetim var fakat eylül ayında öğretmen olarak atanma durumum var acaba bu bir engel olur? atandıktan sonra hemen askere gidebilir miyim ya da tekrar tecil olur mu?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Herhangi bir engel olmaz.Askerliğinizi geçerli sebepler doğrultusunda tecil ettirme hakkına sahipsiniz.

   Cevapla
 15. mustafa

  Merhaba,

  2012 üniversite mezunuyum. Tecilim 2014 ağustosta bitiyor. 2 sorum var birincisi, subat döneminde askere gidebilmem için tecilimi bozdurmam gerekiyor. Son başvuru tarihi ne zaman? ikincisi tecili bozdurmayıp, haziranda mastera başvurmayı düşünüyorum. Ama okula kabuller ağustos başında acıklanıyor. Kesin kayıtta eylülde oluyor. Bu durumda okuldan alınacak herhangi bir belgeyle tecil işlemi yapmam mümkün müdür?

  Cevapla
 16. Yiğit

  Merhaba,Ben geçen sene askerliğimi tecil ettirdim. Belgedeki bilgiler şöyle: Erteleme bitim tarihi:04.06.2014 ,muhtemel sevk tarihi:31.07.2014. Şimdi ben 2014 KASIM celp döneminde gitmek istiyorum.Bu mümkün mü ? yoksa 2014 AĞUSTOS’da mı gidicem ?

  Cevapla
 17. Atıl

  Merhaba, üniversite mezunu yedek subay adayıyım.. benim tecilim nisan 2014 e kadar.. tecilim bittiğinde mayıs döneminde askere alınıyor muyum? yoksa ağustos dönemine mi kalıyor? bir de tecilim bozulduğunda yurtdışı çıkış yasağım oluyor mu? eğer ağustos dönemi için tecilimi bozdurursam haziran ayında 1-2 haftalık süre için yurtdışına çıkabilir miyim?

  Cevapla
 18. ibrahim

  merhaba ben 2 yıllık myo mezunuyum askerlik tecil ettirmiştim şuan tecili bozdursam ne zaman götürürler bide askerde uzman olarak kalabilirmiyim

  Cevapla
 19. mahmut

  s.a ben mayıs 1990 dogumluyum şu an aöf okuyorum birkaç güne tecilimi bozarsam nezaman askere alırlar beni

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Mayıs celbinde alabilirler.

   Cevapla
 20. MERSİNLİ

  BEN 89 DOĞUMLUYUM AÇIKÖĞRETİM 4 YILLIK BİTİRDİM FAKAT DİPLOMAMI GEÇ ALDIĞIM İÇİN AĞUSTOS AYINDA BAŞVURUP KASIM AYINDA ASKERE GİTME ŞANSIMI KAÇIRDIM. TECİLİMİ BOZSAM NE ZAMAN ASKERE GİDERİM?

  Cevapla
 21. kaan

  merhaba, askerliğim haziran 2014 e kadar tecilli, kütüğümün bulunduğu şehirden başka bir şehirdeki askerlik şubesinden tecili bozdurabilirmiyim. Eğer bozulursa en yakın hangi celpte askere gidebilirim.

  Cevapla
 22. murat

  merhaba ben murat lse mezunuyum tecilliyim bozdurmak istiyorum hemen askere gitmek istiyorum en kısa zamnda yani ne zamn gidebilirim ne zamn bozdurmak lazım yardım edermisiniz ?

  Cevapla
 23. yusuf c

  merhabalar 02.10.1989 dogumluyum suan tecilimi bozsam en yakın ne zaman askere gidebilirim

  Cevapla
 24. emre

  s.a ben 1993 doğumluyum ve şuan tecilliyim kasım 11 de gidip tecili bozdurmayı düşünüyorum şubatta askere gidermiyim ?

  Cevapla
 25. muhammed

  s.a admin ben kısa dönem askerlik yapacağım 2 ay önce işe başlamak için askerliği 2 yıl tecil ettim tecili bozdursam şubat 2014 celbine yetişebilme imkanım var mı

  Cevapla
 26. admın

  Kolay gelsin,
  01/10/1989 doğumluyum. üniversite mezunuyum. şu anda bir kamu kurumunda uzman yardımcısı olarak çalışmaktayım Şubat Celbinde askere gitmek istiyorum. ne zaman kadar tecılımı bozdurmalıyım. yada şimdi tecilimi bozdursam ne zaman askere gidebilirim.

  Cevapla
 27. mehmet

  Ekim 2015 yilina kadar tecilliydim fakat 5 kasim 2013 gunu tecilimi bozdum ve subat 2014 celbine alindim. Subat ayinda askere gitmeme engel bisey varmidir kesin gidermiyim. Bu arada 06.12.1989 dogumluyum ve fakulte mezunuyum

  Cevapla
 28. recep

  mrh ben 1992 dogumluyum ekımde tecılımı bozdurdum ne zaman askere alırlar

  Cevapla
 29. Necati

  merhaba ben askerliğimi 2 sene ertelemiştim 31 mart 2014 bitiyor ama ben yılbaşından sonr agitmek istiyorum bir kaç giden arkadaşıma sorum tecilini bozarsam askerde kötü davranıyorlar ve kötü gözle bakıyorlar dediler tecilin ne zaman bitiyorsa o zaman git dediler bu kadar doğru veya hangisi doğru olur tecili bekliyim i beklemeden gidiyim mi ???

  Cevapla
 30. ilhan

  şubat 2013 de askere gidebilmek için nezamana kadar tecili bozdurmuş olmak gerekiyor şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  1. ilhan

   pardon şubat 2014 için

   Cevapla
 31. hasan

  merhaba ben 19.07.1991 dogumluyum lıse 3 deyken 4 sene askerlıgımı tecıl ettırdım
  bu senede unıversıte okumayıncaa askerlıgımı yapam dedım sımdı ben askerlıgım tecıl bozdursam ne zaman askere gıdebılırım..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şimdi tecil bozdursanız en erken mayıs celbinde asker olabilirsiniz.

   Cevapla
 32. Sercan

  Ben eylül 1992 doğumluyum . şuanda tecilimi bozdursam ne zaman askere gidebilirim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şuan tecil bozdursanız en erken asker olabilme ihtimaliniz mayıs celbidir.

   Cevapla
 33. ümit baş

  1992 kasım doğumluyum 2015 hazırana kadar tecıllıyım tecılı bozsam ne zaman giderim ?

  Cevapla
 34. bayram

  mrbadmın ben bugun 18 kasımda tecılımı bozmayı dusunuyorum ne zaman askere gıtmeıhtımalım var?? yorulara baktıgım kadarıyla 3 ayoncesınden gıdemezsınız yazmıssınız pekı benı ocak 1 de tecılım bıtıyor ocak 1 de tecılı bozarsam eger hemen alınma ıhtımalım varmı kacakdurmda oldugum ıcn lutfen donermısınız

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır ocak ayında işle yaptırırsanız Mayıs 2014 celp döneminde asker olma ihtimaliniz olur.

   Cevapla
 35. bayram

  by admın bey neden soruma cevap alamadım sorabılırmıyım 1 ocakta kacak durumda olacagım 1ocakta tecılımı bozarsam askere hemen alınırmıyım???? lütfen cevap almamlazım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet kaçak durumuna düşerseniz, alınırsınız.

   Cevapla
 36. CENGİZ

  BENİM TECİLİM ARALIK SONUNDA BİTİYOR AMA AÇIKÖĞRETİME DEVAM EDİYORUM ŞUAN
  BİZİM MEMLEKET ŞUBAT CELBİNDE ALIYOR BENDE ŞUBAT CELBİNDE GİTMEM İÇİN NE YAPMAM LAZIM

  Cevapla
 37. SERCAN

  merhaba askerliğim 2014 sonuna kadar tecilli ve nişanlıyım. açık öğretimde 9 tane dersim kaldı.ewlenmek için askere gitmem gerekiyor. şimdi tecili bozdursam hemen mi alırlar yoksa şubatta mı ?
  bide askerdeyken açık öğretim sınawlarına girme imkanımız war warsa derslerden geçersem kısa döneme düşürme imkanımız varmı ?
  teşekkürler

  Cevapla
 38. Burak Kömürcü

  Kolay gelsin..
  ben 02.09.1992 doğumlu ve aksaraylıyım AÖF okuduğum için askerliğimi tecil ettirmiştim. fakat şimdi belilrli özel nedenlerden dolayı mayıs ayında askere gitmek istiyorum bunun için yapılabilecek bir işlem varmı.. şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 39. sinan

  slm admin size soracagım ben 1992 dogumluyum tecil etim tecil hakım bitse bir daha tecil edebilme şansım varmı acaba

  Cevapla
 40. fikret

  syn. admin .ben bu gün tecilimi bozorsam ne zaman gidrim askere .cevabınızı bekliliyorum sygılar

  Cevapla
 41. bugra oz

  İyi günler . Ben yeni tecil vozdurdum ve şubat celp dönemine gene ihtimalim var mıdır . Yoksa en kısa zamanda gidebilir miyim teşekkürler.

  Cevapla
 42. ömer

  93 doğumluyum kasım ayının 15 inde tecili bozdum şubatta gidermiyim.teşekkurler.

  Cevapla
 43. mehmet

  merhaba lisans mezuniyetinden dolayı yaptırdığım tecilim 10 ocak 2014 de bitiyor. mayıs celbi ile askere gitmek istiyorum. işlerim olduğundan dolayı pek de istemiyorum ama acaba şubat celbi ile alınırmıyım?

  Cevapla
 44. Hüseyin gülümoğlu

  Merhaba ben 19.06.1990 sinop doğumluyum kütüğüm orası sinopunda 2014 celp dönemi kasım istanbulda yaşıyorum tecilimi bpzdurdum 15.09.2013de muaynemi oldum askere gitceğim dönemi şubat olarak işaretledim kesin o tarihte gitmek istiyorum sizce gidermiyim sinop askerlik şubesini aradım nisanda tekrar arayın dediler sizcr 2014 kasıma kalırmıyım yada hangi celp döneminde giderim çünkü devre kaybıyım acil cevap verirseniz çok sevinirim

  Cevapla
 45. mustafa

  ben 10 04 1992 doğumluyum tecilimi bozdursam şubatta gidebilirmiyim. teşekürler

  Cevapla
 46. ilker

  21kasım 1992 dogumluyum samsunluyum ocakta tecilimi bozmayı dusunuyorum subattada askere gitmek istiyorm fakat subat almaz diyor arkadaslarım bilgisi olan acıklayabilirmi

  Cevapla
 47. faruk

  merhaba ben 2012 temmuz ayında mezun oldum. 2 yıl tecil hakkımı kullandım 2014 30 kasıma kadar tecilliyim. şubat celbinde gitmek istiyorum tecili bozdurursam şubat celbinde gidebilir miyim ?

  Cevapla
 48. metin

  merhabalar.
  eylülde tecilini bozdurdu oğlum 4 şubatta gideceksin dediler fakat simdi açık öğretimden okumaya karar verdi tekrar tecil ettire bilirmi… teşekkürler

  Cevapla
 49. mehmet

  meraba ben 1993 doğumluyum geçen yıl okul için askerliğimi tecil ettirmiştim. Tecilimi bozdurursam hangi celb döneminde askere gönderirler?

  Cevapla
 50. can

  ben 08.08.1991 dogumluyum universite den dolayi tecilliyim ama tecili bozdurum askere gitmek istiyorum bu islemler nasil oluyor? Ayrica aralik ayi icinde tecilimi bozdursam ne zaman giderim? Lutfen cevabinizi bekliyorum.

  Cevapla
 51. olgu

  merhaba ben olgucan 89luyum lısans mezunuyum hazıranda mezun oldum 2016 ocaga kadar tecılım var normalde fakat işlerim umdugum gibi gitmedi zaten 5 ay hemen gitmek gelmek istiyorum hiç bişi yapmadım subatta gidip agstos gibi gelmek istiyorum hemen sımdı bozdursam gıdebılırmıyım sımdı subatta yanı ben erzıncanlıyım sanırım okudugum kadarıyla yukarıyı 4. celp yanı kasımımı bekleyecegım 1 yıl daha ?

  Cevapla
 52. ozan

  Ben muayene girdim. Sonra üniversite ye başladım. Ama tecili bozdurmak istiyorum. Een kisa zamanda ne zaman gidebilirim

  Cevapla
 53. rıdvan

  öncelikle benm erteleme bitim tarihi 31.12.2013. sevk tarihi ise 21 şubat 2014. celp dönemi 2014 şubat. ve ben şuanda muayene olmadım kağıtta bunlar yazıyo ve bana bu kağıt tecil ettiğm 2010 yılında verilmişti. şimdi soruyorum ben şubatta askermiyim..??

  Cevapla
 54. Ali

  Selam hocam 26.04.1993 doğumluyum abim asker olduğu için askerliğimi tecil etmek zorunda kaldım ve 2015 kadar tecil ettim, abim askerliği bitirdi ve şuan ben tecili bozdurup askerlik yapmak istiyorum 15 aralıkta tecili bozarsam eğer şubat celp dönemine asker olarak alınırmıyım ?

  Cevapla
 55. mehmet oncan

  Öncelukle merhaba kolay gelsin. Ben ikinci universitemi okuyorum ve 4.siniftayim. haziran sonunda tecilim bitiyor. Ba
  kaya kalma durumumda goreve baslama
  durumum sıkıntı olacak yani tercih yapamayacagim o yuzden askere gitmem lazim. Haziranda tecilimi bozdurdugumda hangi celbde goturulme ihmimalim var? Cevaplarsaniz sevinirim…

  Cevapla
 56. abbas

  benim askerliğim tecilli bugn bozdursam subatta gidebilrmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Şubat 2014 celbinde askere gidemezsiniz.

   Cevapla
 57. yasin

  s.a ben 1992 dogumluyum tecilimi 24 eylülde bozdrdum kasım celbini kaçırdım şubatta kesın gıdermıyım sızce yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar.

  Cevapla
 58. murat

  merhaba admin ben 90 doğumluyum askerliğim 2016 ya kadar tecilli pazartesi gitsem tecilli kaldırsam devre kaybı olarak askere gidebilir miyim yada ne zaman gidebilirim beni aydınlatırsan sevinirim kolay gelsin

  Cevapla
 59. mustafa

  merhabalar 14.12.2014 tarihine kadar tecil hakkım var fakat ben 2014 mayıs celbinde askere gitmek istiyorum ve bildiğiniz üzere tecili bozdurmam gerekiyor. mayıs celbinde gidebilmek için en geç ne zaman tecili bozdurmam gerekir ? bana söylenen 3 ay öncesinden tecili bozdurmam gerektiği. bu konuda beni aydınlatır mısınız ?

  Cevapla
 60. süleyman

  ben ekimde tecili bozdurdum şubat celbi verdiler şubatta gitmek zorundamıyın

  Cevapla
 61. ibrahim

  Merhabalar,

  Benim askerliğim 2014’ün 8. ayına kadar tecilli, ama ben 2014 ün şubat ayında askere gitmek istiyorum, tecili bozdurmak için geç mi kaldım acaba

  Cevapla
 62. cafer

  Merhabalar, ben 1985 dogumluyum. Aralik ya da Ocak ayi itibariyle doktora egitimimi tamamliyorum. Size iki sorum olacak; 1. Askerlik vazifemi bir ya da iki yil erteleyebilir miyim? 2.Sayet erteleyemezsem 2014 yilinda istedigim donemde gidebilir miyim? Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.

  Cevapla
 63. ugur

  merhaba ben ocak 1992 dogumluyum 2 ekimde tecilimi bozdurdum subatta askere gidebilirmiyim

  Cevapla
 64. şükrü

  askerlik durumum tecilli tecili bozdurup şubatta gitmek istiyorum durum nedir sizce admin .

  Cevapla
 65. özcan

  merhaba ben ocak ayında tecilimi bozdurmayı düsünüyorum ne zaman askere alırlar.?

  Cevapla
 66. Berk

  Merhaba İyi Günler. Ben MYO 2. Sınıf Öğrencisiyim. Okulum Haziranda bitiyor. Fakat Haziran da tecil bozdurursam Kasım Celbine Kalıyorum. Ben Nisan ve ya Mayıs ayında okul bitmeden tecilimi bozdursam Ağustosa yetişiyorum. Mayısta okulu dondurmadan(mezun olmadan) tecil bozdurma imkanım var mıdır? Bir de şöyle bir sorum olacaktı. Eğer Mayısta Mezun olmadan tecil bozdurabiliyorsam Haziran da okulu alttan dersim kalacağı için donduracağım. Bir Sakıncası var mıdır? Yani önceki konularda dediğiniz gibi hem okuyup hem askere gitmek istediğimi söylerim fakat tecilimi bozdurduktan 1 ay sonra okulu donduracağım. Sakıncası var mıdır? Olabiliyor mu?

  Cevapla
 67. Özkan

  Merhaba. Ben 1990 doğumluyum ve tecilliyim. 2014 Ağustos celbinde askere gitmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
 68. çağlar

  merhaba. ben 23 aralıkta teccilimi bozdurucam şubatta askere gitme olasılığım vardır değilmi. yukarıda okuduğum yazılarda en geç kasımda başvurmanız gerekiyo diyorsunuz.

  Cevapla
 69. huseyin

  Merhaba admin okulumu dondurup askere gitmeye karar verdim tecilimi bozdurup basvuru yapsam.ne zaman askere alinirim yardimci olurmusunuz

  Cevapla
 70. muhammet

  12 12 1994 dogumluym bu yil muane olmam gerekiyodu ama ikiyil tecir ettirdim tecilimi şimdi bozdurmak istesem ve nezaman muane olurum ve nezaman alinirim

  Cevapla
 71. umut

  merhaba tecilimi kasım ayında bozdurdum ocak ayında belli olur dediler nezaman gitçeğim şubat ayında gönderirlermi..?

  Cevapla
 72. Kajmeran

  S.a. Ben açıktan iki senelik üniversite okuyorum. Üniversitenin ilk senesi (eylül ayında bitecek) bittiğinde kaydımı dondurup askere gitme şansım var mı ? Gidersemde hangi ay giderim ? Ocak 19994 doğumluyum.

  Cevapla
 73. şakir

  kolay gelsin ben açıkögretim 4.ci sınıf ögrecisiyim aralık 91 doğumluyum 31 aralak 2014 e kadar tecilliyim tecili bozdurup askerde okuluma devam ettirmek istiyorum şubat ayında askere alırlarmı bide açıkögrertim okumak için birşeyler yapmam gerekiyor mu evrak başvuru vb.

  Cevapla
 74. muhammet

  MAYIS AYINDA ASKERE GİDEBİLMEK İÇİN HANGİ TARİHLER ARASINDA BAŞVURU YAPMAMIZ GEREKİYOR. VE OCAK AYINDA TECHİLİ BOZDIRSAM ŞUBATTA GİDEBİLİRMİYİM .

  Cevapla
 75. ergun

  merhaba. ben öğretmenim ve tecilim 31/07/2014 te bitiyor. tekrar tecil etmek istiyorum ne yapabilirim

  Cevapla
 76. tolga

  hocam ben 1991 doğumlu yüksek okul öğrencisi olmama rağmen askere gitmek için bi sorun olmadığını söylediler ve muayene oldum bana verilen evraklarda 04,02,2014 yazıyor sizce bu tarihde gidebilir miyim yoksa diğer celp dönemine kalma ihtimalim nedir? yardımcı olabilirsen çok sevinirim.teşekkürler

  Cevapla
 77. Cemil

  Ben Şubat ayında askere gidecem kesin olarak ama benim bi işe girme ihtimalim var o yüzden ben tekrar tecil ettirmek istiyorum olurmu ???

  Cevapla
 78. alper kavut

  benim tecilim 2014 şubat 14 bitiyoo daha tecili bozdurmadım. kasım gitmek istiyorum. çünkü borcum var ne yapabilirim bana haber verin lütfen

  Cevapla
 79. muhammed

  ocak 2014 de teçil bozdurursam ne zaman askere gide bilirim

  Cevapla
 80. onur kahraman

  89 kasim dogumluyum bu zamana kadar tecilliydim bu ay sonu tecil bozdurmak istiyorum nezamana askere alirlar beni bunu ogrenmek istiyorum.

  Cevapla
 81. serdar

  merhaba ben 1991 doğumluyum ve ben tecilimi 16 ağustosta 2013 de bozdurdum askere ne zaman giderim tahminen

  Cevapla
 82. VOLKAN YAVUZ

  merhabalar askerliğim şuan tecilli durumda ağustosda askere gitmem için mayısta bozdurmam yeterlimidir ?

  Cevapla
 83. harun

  slm normalde benim celp dönemi mayıs ama lise okuyorum ve bu sene haziranda bitiyo ben haziranın sonunda tecili bozsam agustosa yetişirmiyim

  Cevapla
 84. harun

  eksik yazmışımda 1994 dogumluyum

  Cevapla
 85. Rojhat

  1993 doğumluyum tecil ettirmiştim 4 kasımda tecili bozdurdumcelp dönemi şubat yazıyor sevk tarihi 04,02,2014 yazıyor yani şubatta kesin gidermiyim??

  Cevapla
 86. ibrahim

  ben 1994 doğumluyum ailevi durumlardan dolayı açık öğretim okudugum için 1,2 ay once tecil yaptırdım ama şimdi durum iyi tecili kaldırmak istiyorum olur mu bu imkan olursa hangi ayda askere giderim

  Cevapla
 87. CANER

  merhaba, 4 yıllık üniversite mezunuyum ve askerliğim haziran (2014) ayına kadar tecilli. Ben tecili bozdurup Mayıs celbinde askere gitmek istiyorum (şubat 2014 celbi için Kasım 2013’te başvurulması gerekiyormuş ben onu kaçırdım)

  Şubattan sonra ilk celp Mayıs eğer yanlış öğrenmediysem. Mayıs 2014’te askere gitmek için tecilimi en son hangi tarihte bozdurmam gerekiyor acaba?

  Cevapla
  1. serkan

   ekimde tecil bozsam kasımda giDe ßilirmiyim??

   Cevapla
 88. kıvanç

  merhaba …2013 lisans mezunuyum 24 ekım gunu tecıl bozdurdum subat celbı ıcın . sımdı tekrar tecıl ettırebılırmıyım ??? yerlerın acıklanmasına 17 gun var boyle bırsey mumkun mu kesın bılgıye ıhtıyacm var.

  Cevapla
 89. ERDEM

  Merhaba,, aöf işletme mezunuyum 2015te tecilim bitiyor. Fakat bu sene gitmeye karar verdim. Şubatın ikinci haftası tecilimi bozdursam ne zaman alırlar askere ?? Mayısta alırlar mı acaba ? Cevabınızı mutlaka bekliyorum şimdiden tesekkurler…

  Cevapla
 90. Erdem

  MERHABA,, açıköğretim işletme mezunuyum. Tecilim 2015 e kadar. Fakat bu sene gitmek istiyorum. Şubatın ikinci haftası tecilimi bozdurmayı düşünüyorum. Ne zaman çağırırlar acaba ????? Mayıs ayında çağırırlar mı yoksa daha mı geçe kalır ??? Cevabınızı bekliyorum mutlaka şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
 91. mesut

  27 aralıkta tecilimi bozdurdum subatta gidermiyim

  Cevapla
 92. Aytekin

  Merhaba,25 Kasım 1990 doğumluyum.Lise mezunuyum.Üniversite kaydım Mersin Üniversitesinde…1 yıl sınıfta kaldım.Üniversite Bana tecilim biterse askerlik şubesine yazı göndererek durumu halledebileceklerini söylediler.Bildiğim kadarıyla 29 yaşına kadar askerlik tecil edilebiliyor.Bu ne kadar doğru?Kaç sene daha askerliğimi tecil ettirebilirim.
  İlginiz için teşekkür ederim.

  Cevapla
 93. UĞUR

  Merhaba 4 yıllık lisans mezunuyum 2013 6.ayında mezun oldum şimdi tecili bozdurup askere gitmek istiyorum ve en yakın celp dönemi ne zaman hemen askere alırlarmı yoksa askerliğim 2015 yılına sarkma durumu olurmu ve hiç muayene falan olmadım askeriye giderken hangi evraklarla gitmeliyim işimi hemen hallede bilmek için şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 94. can

  sayın admin ben 93 dogumluyum okuyoru diye askerligi tecilli ettirdim ve ocak 2014 te yada şubattta tecilli mi bozarsam mayısta gıdebilir miyim???? şubattta gidemem onu biliyorum?? ama mayısta gide bilirmiyim… birde mayısta gidebilmek için en gec nezaman tecilli mi bozmalıyım…bozarsam öncelik bizim degil mi..??cevaplarınız için teşekurler…..

  Cevapla
 95. gökhan

  selagmun aleyküm
  ben 1993lüyüm tecilliyim tecilimi hemen bozdursam şubatta gidermiyim hocam

  Cevapla
 96. Burak

  merhabalar, ben 1987 doğumluyum şuan okuduğumdan dolayı tecilliyim. eylül (yada ağustosta olabilir tam bilmiyorum şuan) ayında askere gitmek için hangi tarihte tecilimi bozdurmam gerekiyor? şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

  Cevapla
 97. mehmet

  Benim arkadaslarim tecili bozar bozmaz gittiler neden olarakta D.K (devre kaybi) gittik diye acikliyorlar.admin bunun dogruluk payi varmi?

  Cevapla
 98. dobridan

  merhaba kasım 2014 askere gidebilmem için hangi tarihte tecilimi bozurmam gerikiyo?

  Cevapla
 99. hasan

  1988 doğumluyum haziran 2015 e kadar tecilliyim. şubatta tecili bozdursam mayısta kesin gidermiyim askere? bide ben 4 yıllık üniversite mezunuyum. kısa dönem çıkmama gibi bir ihtimal var mı ? teşekkür ederim.

  Cevapla
 100. ali

  merhaba ben 1994 dogumluyum 3 yıl tecilliyim mart ayında bozdurursam hangi ay gidebilirim

  Cevapla
 101. kaan

  Ben 1989 doğumluyum 14 şubat 2014 de tecilimi bozsam beni ne zaman askere alırlar

  Cevapla
 102. serkan

  merhaba, 2 yıllık üniversite mezunuyum. aralık 2015’e kadar tecilim bulunuyor. şubat ayı ortasında tecilimi bozdurmak istiyorum.

  sorum şu olacak; şubat ayı ortasında tecilimi bozdurduğumda ne zaman askere alınırım? 2014 celp dönemleri yanlış hatırlamıyorsam şubat,mayıs,ağustos ve kasım. ağustos ayında gitme durumum olabilir mi? cevaplarsanız çok sevinirim.

  Cevapla
 103. Fatih

  1992 dogumluyum ‘yıllık üniversite okuyorum mezun olmadım askerligimi tecil ettirdim . haftaya gisip tecili bozdurdugum zaman ne kadar sürede askere gidebilirim ve yerler ne kadar sürede belli olur ?

  Cevapla
 104. mehmet

  merhaba 16.07.1993 doğumluyum 31 aralık 2015’e kadar tecilliyim fakat 2014 ağustosta askere gitmek istiyorum bunun için tecilimi ne zaman bozdurmalıyım ayrıca kasım ayı içinde aynı sorunun cevabını istiyorum. erken askerlik için dilekçe diye bişey varmış bu doğrumu? şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
 105. mehmet

  1993 doğumluyum 2014 kasım ayında askere gitmek istiyorum ne zaman tecil bozdurmalıyım ayrıca erken askerlik için dilekçe diye bişey varmı tcili bozdurup hemen gidebilmek için? teşekkürler

  Cevapla
 106. hamza

  mrb ben 2 yıllık mezunum. ben ne zamn veya ne zamana kadar tecilimi bozdursam mayısta askere naıl gidebilrim? doğum tarihim 05/05/1993

  Cevapla
 107. muratt

  Merhaba ,ben 06.05.1990 dogumluyum. 2013 un eylul ekim ayina kadar aciktan okuyordum ve 2020 ye kadar tecilli idim. Ama 2013 un eylul ekim ayinda AOF kaydimi yaptirmadim ve suan da da subatt ayi itibariyle tecilimi bozdurmak istiyorum. Aceba mayis ayi veya ileri bi tarihe askere gitme olayim olabilir mi?? ya da ne zaman bozdurmaliyim tecilimi. 4.aya kadar kredi karti borcum warda ,sikinti yasamayalim.

  Cevapla
 108. Emre

  AÖF Lisans okuyorum.Tecili bozdursam ve askere gitsem.Bu arada okula devam etsem.Acemi birliğindeyken sınav yapılacak olsa sınav için izin verilirmi.

  Cevapla
 109. Ömer

  Merhabalar…
  01.01.1990 doğumluyum . 31.12.2015 tarihine kadar tecilliyim . Üniversite dolayısıyla muayene dahi olmadım . Şimdi tecil kaldırıp askere gitmek istesem en erken şekilde nasıl askere gidebilirim . Eğer çok ileri bir tarihe atılacaksam KPSS sınavına girene kadar işlem yapmak istemiyorum . Anlayışınız için şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
 110. ünal

  merhaba ben 1992 doğumluyu kocaelide ikağmet ediyorum haziranda okulum bitiyor üniversite, biter bitmez tecilimi bozzam en erken ne zaman giebilirim acaba

  Cevapla
 111. umut

  merhaba ben 1993 dogumluyum tecilimi bozdurmak istiyorum nufusa kayıtlı oldugum ilçe agustosta gönderiyo acaba benide mi o zaman gönderirler sagolun simdiden

  Cevapla
 112. Ayhan

  Merhaba,1991 doğumluyum 2012 MYO mezunuyum tecilimi bu hafta bozdurmak istiyorum askere hangi celpte gidebilirim cevaplayabilirseniz sevinirim.

  Cevapla
 113. emrah

  mart 2014 de tecilim bitiyor 1989 doğumluyum bu ay içerisinde tecilimi bozdursam yine 3 ay sonra mı giderim?

  Cevapla
 114. HAKKI

  selamun aleykum 10.11.1987 dogumluyum şimdi gidip tecılımı bozdursam en erken ne zaman askere gıdebılırım yada tecılı ne zaman bozdursak askere gıtmek ıcın aradakı zaman ne kadar tşkler

  Cevapla
 115. Necati

  Selam ben 1993 doğumluyum askerliğim okul sebebiyle tecili ve ben okulu tamamlamadan bıraktım tecili kaldırsam ne zaman askere giderim

  Cevapla
 116. emre

  meraba eylul 1992 dogumluyum 2 yıllık unw. okuyorum okuldan kaydımı sildirip askere gitmek istiyorum bu ay icinde sildirsem ne zaman askere gidebilirim

  Cevapla
 117. Hasan

  Merhabalar,açıköğretimden mezun oldum ve tecilimi şuan bozdursam ilk celp ile gidebilir miyim? Ve tecil bozduracağımda diploma gerekli oluyor mu?

  Cevapla
 118. ferdi

  merhaba ben ferdi
  açık öğretim 3 sınıf öğrencisiyim 10.02.2014 tarihi itibariyle
  tecilimi bozdurdum
  fakat aklıma şu sorun takıldı
  askeriye aile hekimine gönderdi sağlık kontrolünden geçtim
  askerlik şubesindeki görevli memur benim aile hekiminden getirdiğim kağıdı aldı ve NİSANIN son haftası gel dedi
  yani sülüsüm nisanın son ayında mı belli olacak ve mayısta askere gidceğim
  anlamadım
  beni bilgilendirirseniz sevinirim…

  Cevapla
 119. yaman

  selam sayın adminim ben 01,12,1991 doğumluyum tecilliydim ünv okuyordum geçen sene 2 sınıfta ünv bıraktım bu hafta için de tecilimi bozsam mayıs celbine vatanı görevimi yapabilir miyim mayıs celbine yetişir miyim saygılarımla

  Cevapla
 120. Yaman

  Bugün askerlik tecilimi bozdum askerlik şubesine gittim erken sevk istedim askeri hastahaneye gönderdiler muayene oldum Mayıs ayında gidersin dediler hayırlısı olur inş

  Cevapla
 121. caner yaman

  01,12,1991 doğumluym 19,02,2014 askerlik tecilimi bozdurmdum muayene oldum mayıs gidersin dediler bana verilen kağıtta sevk tarihi 05,05,2014 yazıyor kesin gidermiyim acil cevap verseneniz sayın adminim

  Cevapla
 122. Yaman

  Sayın adminim acil cevap verirmisiniz yorumlarıma saygılarımla

  Cevapla
 123. bayram uğur

  merhabalar,açık ogretim 2.sınıf ogrencisiyim 4 yıllık okuyorum tecili bozdurup askere gitmek istiyorum ama acık ogretime de devam etmek istiyorum birlige katıldıktan sonra sınavlara gidislere izin verirlermi

  Cevapla
 124. AHMET

  1988 Doğumluyum yüksek lisanstan dolayı 2014 mart ayına kadar tecilliyim.Mayıs celbinde askere gideceğim. Tecilimi bozdurup mart veya nisan ayında askere gidebilirmiyim.

  Cevapla
 125. MEHMET EMİN ASAN

  20.06.1990 mardin kızıltepe dogumluyum tescilimi şimdi bozssam ne zaman askere gidebilirim

  Cevapla
 126. Muhammet

  Merhaba,
  Kasım ayında askere gidebilmek için ne zaman tecili bozdurmamız gerekir? ve Ayrıca tecili bozdurduktan sonra yurtdışına çıkışta sıkıntı yaşar mıyız?

  Cevapla
 127. mehmt

  merhaba admin.
  üniversite lisans mezunuyum. tecil tarihim 30,09,2015. fakat ağustos 2014 celbinde askere gitmek istiyorum tecilimi bozdurmak için hangi zaman aralığında gitmeliyim askerlik şubesine.teşekkür ederim.

  Cevapla
 128. Berkant

  Merhaba;

  Sn Admin. Ben 2015 Aralık ayına kadar tecilliyim. Aöf okuyorum. Ben şimdi tecilimi bozdursam muhtemelen hangi celp döneminde giderim?

  İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 129. mustafa

  bedelli askerlik durumu nedir admin . yaşı 25 e düşürmüşler parası da 15.000 tl olmuş diyolar varmı gerçekte böle bir şey. eğer varsa yaş büyüttürsek olur mu ?

  Cevapla
 130. Selami

  merhaba 2019 yılınına kadar tecil hakkım var tecili şimdi bozdurursam ağustos ayında gidebileceğimi şubeden öğrendim ama daha erken gitme şansım yok mu mayıs celbinde gidemez miyim?

  Cevapla
 131. Ahmet

  Merhaba; ben 14 Temmuz 1992 doğumluyum tecilim 2017 yılına kadar devam ettiğine dair askerlik şubesi bana belge verdi. ama ben 2 senedir okulla ilişkimi kestim gece lisesinde okuyordum. askerlik şubesine bu ay içinde gitsem. beni ne zaman askere alırlar. ilginiz için teşekkürler

  Cevapla
 132. ufuk

  Ya ben 1994 dogumluyum subatta yerler belli olduktan sonra tecil ettm simdi bozdursam mayista gide bilirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır gidemezsiniz, Mayıs 2014 Askerlik celbi için son başvuru Şubat 15’te bitti Ufuk bey.

   Cevapla
 133. Tuncay

  Merhaba.1991 doğumluyum şuan Açıköğretim son sınıftayım haziranda mezun olacağım.Ağustos ta askere gtimek istiyorum haziranda tecili mi bozdurduğumda gidebilirmiyim? Ya da tecilimi şuan kaldırsam ağustosta diplomamı göstersem kısa dönem gidebilrimiyim

  Cevapla
 134. taner

  merhaba ben 12 mayıs 1992 dogumluym 23 ekım 2013 de tecılımı bozdurdum subat muhtemel sevk tarıhıydı ama cıkmadı mayıs ayında kesın gıdebılırmıyım…

  Cevapla
 135. mehmethan

  13.06.1993 doğumluyum 2013 ekımde bozdurdum tecılıydim şubat ayında askerler alındı mayısda benı akırlar mı acaba merak edıyorum almaları ıcın ne yapmalıyım.

  Cevapla
 136. ali

  hocam tecili şimdi bozdurursam agustos ayında gdebilirmiyim

  Cevapla
 137. ali

  hocam tecili şimdi bozdursam agustos ayında gdblrmym

  Cevapla
 138. Ahmet

  Merhaba;
  11.01.1991 doğumluyum. Açıköğretim üniversitesi 4. sınıf öğrencisiyim. Haziranda mezun olacağım. Buna göre hangi dönemde askere gitme ihtimalim var Ağustos ayında gidebilir miyim?

  Cevapla
 139. onur

  merhaba admin.1989 doğumluyum haziran 2014 de lisans mezunu oluyorum.agustoz göndermesine yetişmek için ne zaman tecilimi bozdurmalıyım???

  Cevapla
 140. Hasan

  Merhaba: Ben 1991 doğumluyum. Şuan tecilimi bozdursam mayıs ayında askere gidebilir miyim? İlginiz için teşekkürler.

  Cevapla
 141. Servet

  Merhaba, ben 20.08.1991 doğumluyum. Açıköğretim öğrencisiyim halen. Geçtiğimiz Kasım ayında tecil yaptım. Hemen tecilimi bozdurursam ne zaman askere alınırım ?

  Cevapla
 142. Can

  Merhaba ben 15 kasım 1993 doğumluyum tecilim 2018 e kadar ama tecilimi bozup askere gitmek istesem ne zaman giderim

  Cevapla
 143. Ersin

  Merhaba,
  Haziran sonunda 4 yıllık üniversite mezunu oluyorum.Askerliğe hemen başvurmam durumunda ağustas dönemi askere gidebilir miyim?
  teşekkürler.

  Cevapla
 144. N.osman

  Merhaba ben 2 yıllık yüksek okul öğrencisiyim.Haziranda inşallah mezun oluyorum ağustosta askere gitmek istiyorum.Ağustosta gitmek için tecilimi ne zaman iptal etmem gerekir?

  Cevapla
 145. Ogün

  2015 Şubat ayına kadar tecilim var fakat bozdurmak istiyorum tecili Ağustos ayında Askere gitmek için ne zamana kadar bozdurmam lazım tecili

  Cevapla
 146. ÖMER

  Merhaba Lisans mezunuyum 2015 yılına kadar askerliğim tecilli,ama ben agustos döneminde askere gitmek istiyorum tecilimi bozmam gereken tarih aralığını söyler misiniz.

  Cevapla
 147. Ahmet

  Merhabalar, 2013 Haziran’da üniversiteden mezun oldum daha sonra tecil işlemi için askerlik şubesine hiç gitmedim gireceğim sınavlardan dolayı, şimdi ise Ağustos 2014 celbinde askere gitmek istiyorum başvurumu ne zaman yapmalıyım , şimdiden çok teşekkür ederim..

  Cevapla
 148. fatih

  Selamun aleykum 92liyim subat 2015 te tecilim bitiyor tecili bozup mayista gidebilirmiyim yada bu ayda bozdursam en kisa sure icinde ne vakit gonderirler acil cevap verirseniz sevinirim tesekkur ederim

  Cevapla
 149. Recep

  Merhabalar 16.12.1993 doğumluyum kütüğüm izmir. Ben tecilliydim fakat askere gitmeye karar verdim. Bugün muayenemi oldum. En yakın ne zaman gidebilirim ? Teşekkürler.

  Cevapla
 150. cihat

  İyi günler ben 31.12.2014 e kadar tecilliyim ben tertiplerimle askere gitmek istiyorum tecilimi bozdursam beni ne zaman alırlar ve tertiplerimle alırlar mı ?

  Cevapla
 151. emre

  ben 04.07.1993 doğumluyum şuan üniverst. okuyorum haziranda okulum bitiyo ağustosda gıtmek istiyorum tecili ne zaman bozdurmam lazım?

  Cevapla
 152. İLKER

  Merhaba admin, 15.12.1990 doğumluyum ve 4.yıllık bir örgün öğretimde son sınıftayım Allah izin verirse haziranda okulum bitiyor. 2014 yılı için Kasım ayında askere gitmek istiyorum, yapmam gereken işlemler nelerdir, nereye HANGİ TARİHE KADAR dilekçe veriliyor. Şimdiden Teşekkürler.

  Cevapla
 153. ahmet

  merhaba benım tecılım 21.06.2014 te doluyor muhtemel sevk tarıhı 31.07.2014 askerlık subesı bana kasımda gıdersın dedı ama bır yol daha var 15 mayısa kadar tecıl bozdurursan agustos veya eylulde gıdersın dedı tecılı bozdursam net olarak en erken ne zaman askere alırlar?sımdıden tskkurler

  Cevapla
 154. gkhn

  şuan okul okuyorum aktif bir şekilde açık liseden ama okul kayıt tarihim 14 şubat . kanunlara göre ise 7 şubat sonrasında tecil olmuyor ne yapmam gerek ??????? teşekkürler

  Cevapla
 155. samet

  Ben geçtiğimiz kasım ayı için başvuru yaptım askere gitmek için ve hala bakliyorum neden gidemiyorum bi bilgi verir misiniz

  Cevapla
 156. murat

  92 dogumluyum tecilliydim agustos celbinde gidebilmem için ne zaman başvurmam gerekiyor askerlilk şubesine.

  Cevapla
 157. burak

  s.a şmdi ben lise okuyorum 2 yıl geri kaldım lise 3 okuyorum 95 dogumluyum arkadaslarım 95/1 gıdıyor ben lise okudugum ıcın gıtme şansım yok 95/3 gıdebılırmıyım öyle bı hakkım varmı acaba ? şmdi yoklamaya gırecegım erteletsem hazıranda okul bıtcek agustos 3 oluyo bıldıgım kadarıyla hazıranda tecili bozdursam 95/3 gıdebılırmıyım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim . . .

  Cevapla
 158. umut

  merhaba ben 94luym tecılım 2015 1 ocakta bıtıyor ben 2014 nısan sonu tecıl bozdursam ne zaman askere gıderım kutugum normalde 4 gönderıyor ?

  Cevapla
 159. murat

  Ben 92 doğumluyum tecilimi ne zaman bozdurmam lazım kasımda askere gitmek için mohayneyede girmedim

  Cevapla
 160. Mehmet ali akbulut

  Merhaba bn 91 doğumluyum haziranda okulum bitiyor yüksek okul mezunu olacağım tecilimi haziranda bozsam ne zmn alırlar

  Cevapla
 161. Muratt

  92 DOGUMLUYUM TECİLLİYİM KASIMDA ASKERE GİDE BİLMEM İÇİN TECİLİMİ NE ZAMAN BOZDURMAM GEREKMEKTEDİR 2014 KASIM İÇİN TEŞEKÜRLER ADMİN…

  Cevapla
 162. ömer

  Merhaba, 92 doğumluyum bu Haziran’da üniversitemiz bitecek daha sonra 2. Üniversitesimi okuyacağım veya yüksek lisans yapacağım. 2. Üniversite veya 2. Yüksek lisans askerliği erteliyor mu ve kaç yaşına kadar erteleyebiliyoruz? Teşekkürler..

  Cevapla
 163. Emre

  Merhabalar. Ben Haziranda mezun oluyorum. Ağustosda askeere gitmek için şimdi teceli bozdursam olurmu.Lise mezunu olarak mı görunurumyoksa lisans mezunu olaraktan kısa dönem gidermıyım. Teşekkürler..

  Cevapla
 164. ismail

  normal sevk dönemim kasım ama ben ağustosta gitmek istiyorum lisans mezunu tecilliyim. ağustosta gitmek için ne yapmalıyım ya da gidebilir miyim

  Cevapla
 165. Abdullah

  Merhaba ben şu anda üniversite – 4.sınıf- son sınıftayım ve eğitimim bitmek üzere..sizce ne zaman başvurursam Ağustos’ta askere gitme ihtimalim var ya da Ağustos’ta gitme başvurularını kaçırdım mı? Birde eğer hemen başvurmam gerekiyorsa diplomam -ne zaman alacağımı bilmiyorum- yoksa yine de yedek subaylık başvurusunda bulunabilir miyim?cevabınız için şimdiden teşekkürler..

  Cevapla
 166. hüseyin

  selam ben 02.06.1993 doğumluyum aol okuyorum askeliğimi 2016 kadar tecil ettirdim şimdi askere gitmek istiyorum mayısta tecilimi bozdurursam nezaman askere gidebilirim

  Cevapla
 167. MUHAMMED ALİ DURSUN

  merhaba sayın admin 03.07.1994 doğumluyum haziranda okulum bitiyo 2 sene tecilliyim ben eylülde tecilimi bozdurup kasımda94/4 tertip olarak askere gitmeyi düşünüyüyorum bu düşüncem sizce olanaklar dahilince mi kasımda gidebilirmiyim askre yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

  Cevapla
 168. ramazan

  merhaba admin kolay gelsin ben şuan tecilli durumdayım yalnız agustosta askere gitmem için tecili ne zaman bozdurmam lazım ve eger tecil bozdurma zamanı geçmiş ise kazım celbini beklemeden agustosta askere gitmem için ne yapmam lazım acaba . . .

  Cevapla
 169. Ferhat

  84 doğumluyum şuam antakya da üniversitede yüksek lisans yapıyorum 2015e kadar tecilim var bozdurup askere gitmek istiyorum Eylül de gidebilir miyim yada en erken ne zaman gidebilirim

  Cevapla
 170. suat

  merhaba.. 2015 kasım ayına kadar tecilliyim fakat temmuz ayındaki kpss lisansa girip askere gitmek istiyorum.. teciılli ne zamn bozdurmalıyım ve temmuzzdan sonra en erken ne zamn asker olurum? şimdiden tesekkürler

  Cevapla
 171. celal

  askerliğim tecilli 02.07.2014 tarihinde tecilimi bozdurcam acaba ne zaman askere giderim

  Cevapla
 172. ERAY

  MERHABA ben lisans öğrenimini yeni bitirdim gün itibari ile tecili bozdursam ağustos ayına askere gidebilirmiyim

  Cevapla
 173. ugur

  Okulu bu yil haziranda bitirdim en yakin nr zaman giderim askere tecili bozdursam

  Cevapla
 174. ramazan

  1985 doğumluyum kasım 2014de tescilimi bozarak askere gitmek istiyorum ve lisans mezunuyum askerde kalmak istiyorum şimdilik ne gibi işlem yapabilirim gitmem için acilen cevap almak istiyorum değerli arkadaşlarım

  Cevapla
 175. ali

  Hocam merhaba ben 2015 yilinin basina kadar tecilliyim temmuz ayinda muayne olsam kasim ayinda askere gidermiyim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gitme ihtimaliniz olabilir, ancak daha ayrıntılı bilgi verirseniz kesin bir cevap verebiliriz.

   Cevapla
 176. hüseyin

  ben 20.12.1993 dogumluyum askerılıgım 01.01.2016 kadar tecilli ben tecili bozdursam ne zaman giderim kayıp devre olarak gıtme sansım varmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Merhaba, askere gidiş tarihiniz tecilinizi bozduracağınız döneme bağlıdır.

   Cevapla
 177. ALİ

  merhaba 30.06.2014 mezunuyum kasım yada aralıkta askere gitmek için tecilimi ne zaman bozdurmalıyım.eger tecil bozdurursam bir sonraki ay mı askere gidiyorum. bilgiler için şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 178. anıl demir

  merhaba mesleki açıköğretim lisesi okuyorum.mezuniyet şartlarını tamamladım ama yüz yüze eğitimi okul tamamlamadı hep erteliyorlar.aradığım zaman tamam şimdi giriyorum diyorlar,her aradığımda aynı muhabbet oluyor,sistemi girip bakıorum hiçbirşey girdikleri tamamladıkları yok.Ben daha fazla beklemek istemiyorum tecilimi bozdurmak istiyorum,şubeye gittim 1 sefer bana mezun oldunmu diye sordular bende evet dedim o zaman diplomanı getir dediler,şimdi benim sorum diploma olmadan tecil bozdursam bir sorun olurmu asker kaçağı sayılırmıyım veya diplomayla gitsem askerde bana bir faydası oluyormu .

  Cevapla
 179. Murat ayten

  Merhaba ben 22.08.1993 doğumluyum. Açık öğretim lisesinde okuyorum.Askerliğim 01.01.2017 ye kadar tecilli. Tecilimi kaldırıp Kasım ayında gitmek istiyorum.Tam olarak ne zaman tecili bozdurursam Kasım celbine gidebilirim ?

  Cevapla
 180. Mustafa

  Admin hayırlı geceler.Eylül 15 gibi okulla tüm bağlantımı keseceğim.Kasımda gitmem için önümde 2 ay olacak.Kasımda gitmek için en son Ağustos 15 te başvuru yapmak gerekiyormuş.Benim Kasım’da gitme ihtimalim hiç mi yok ; yok bi yolu bulunabilir mi.Haziran başında evlilik planım var

  Cevapla
 181. recep

  arkadaslar benim sorunumu bir cozun ben 21/02/2014 yoklama oldum ve celp tarıhım mayıs beş ve bana cıkmadı agostoz dedıler agostozada cıkmadı bu nasıl iş bana bırı bılgı versın

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım celbine kalmışsınızdır Recep bey.

   Cevapla
 182. mehmet

  merhabalar.. 1990 doğumluyum ve haziran ayında mezun oldum şuan tecilimi bozdursam kasım ayında gitme şansım nedir?

  Cevapla
 183. şeref

  merhaba myo okuyorum ama tecili kaldırıp askere gitmek istiyorum okulla ilişkimi kesmem mi lazım yoksa hem okuyup hem askere gitme ihtimalim var mı

  Cevapla
 184. mert

  Merhabalar 07.02.1992 doğumluyum. ben bugün tecilimi kaldırsam ne zaman giderim.
  Ağustosta gitme ihtimalim var mı ???

  Cevapla
 185. fatih

  Ben 1991 doqumluyum temmuz 24 te tercihi bozacam hangi ayda gidecem

  Cevapla
 186. Hasan

  Ben 2014 haziran ayında lisans mezun oldum fakat staj yuzunden dıplomamı eylul 2014 te alıcam agustos 15 e kadar tecilimi bozdursam kasım celbıne yetısır mı? Teşekkür ederım

  Cevapla
 187. mehmet

  Merhabalar, ben psikoloji mezunuyum kasım 2014’de askere gitmeyi düşünüyorum. Ben uzun dönem yapmak istiyorum sizce görevimi 12 ay yapma olasılığım var mı?

  Cevapla
 188. Osman

  Arkadaşlar merhaba, Kasım celbi için tecili bozdurdum diyelim Kasıma kadar bir üniversitede asistan olma ihtimalim var. Askerliği asistanlığım sonrasında tekrar tecil ettirebilir miyim?

  Cevapla
 189. Selçuk Parlak

  askerliğim 2016 ya kadar tecilli acıktan okuyorum fakat bozdurmayı dusunuyorum ocak ta bozdursam şubatta alma ihtimali daha fazla mıdır?

  Cevapla
 190. Levent

  15.12.1992 doğumluyum. 31.12.2014 e kadar tecilim bulunmaktadır. Ben tecilimi ağustos ayı içinde bozdurursam Kasım celbine yetisebilirmiyim ?

  Cevapla
 191. Oktay

  Merhaba, ben haziran ayında lisans mezunu oldum. Ağustos 15e kadar tescili bozdursam ne zaman askere giderim ? Ayrıca kısa ve uzun dönem arasında seçim yapmam mümkün mü? Cevap verirseniz çok mutlu olurum.

  Cevapla
 192. serkan

  Merhabalar ben 2017 ye kadar tecilliyim ve şu an bazi nedenlerden dolayi tecilimi bozdurmak istiyorum ama hemen degil tabiki 2015 mayis gibi gitmeyi planliyorum ne zaman bozdursam askere alirlar beni cevabinizi bekliyorum…

  Cevapla
 193. serkan

  Veya yilbasindan sonra ocak gibi bozdursam subatta alirlarmi yoksa mayisa mi kalirim…?

  Cevapla
 194. Leveny

  15.12.1992 doğumluyum. 31.12.14 tarihine kadar tecil hakkım bulunuyor. Ben tecilimi agustos ayı içinde bozdum Kasım celbine yetişebilir miyim ?

  Cevapla
 195. musa

  Merhabalar. 04.09.1988 doğumluyum. Önlisans mezunuyum.
  1 eylül 2014 te tecilimi bozdurcam.
  Ne zaman alınırım askere.
  Dönüşünüzü bekliyorum.
  Teşekkür ederim.

  Cevapla
 196. aslan

  1992 doğumluyum muayene oldum ve tekrar tecil ettim ağustosta gitmek istedim ve bunun mümkün olduğunu söylediler
  ağustos 4te tecili bozup sülüsü alabilirsin dediler
  sormak istediğim cumhurbaşkanı seçiminden dolayı sülüsü alma tarihi değişti mi?

  Cevapla
 197. serkan

  1994 dogumluyum 2017 ye kadar tecilliyim 2015 ocak ta tecilimi bozdursam subattami giderim mayistami cevabinizi bekliyorum..

  Cevapla
 198. talat

  tecilim 25.02.2015 yılına kadar fakat ben tecilimi bozdurup kasım ayında gitmek istiyorum ne zaman tecilimi bozdurmam gerekmekte ?

  Cevapla
 199. güven

  merhaba Arkadaşlar;
  Öncelikle iyi akşamlar
  Kasım ayında askere gitmek istiyorum. tecilimi ne zaman bozmam gerekiyor. yardımcı olur musunuz. tşk

  Cevapla
 200. anıl

  merhaba ben 92 doğumluyum haziranda tecil bozdurarak muayenemi oldum,bağlı olduğum il genel celp dönemi mayıs oalrak gözüküyor ama verdikleri kağıtta sevk edilecek celp dönemi kasım yazıyor gitme ihtimalim nedir acaba

  Cevapla
 201. ahmet

  merhaba ben 92 doğumluyum haziranda tecil bozdurarak muayenemi oldum,bağlı olduğum il genel celp dönemi mayıs oalrak gözüküyor ama verdikleri kağıtta sevk edilecek celp dönemi kasım yazıyor gitme ihtimalim nedir acaba

  Cevapla
 202. Ayhan

  merhaba ben ağustos 15 e kadar tecilimi bozduktan sonra kasım 15 te askere alımlar olmadan önce işe girme ihtimalim var bir sebep sunarak kasımın 15 ınden ne kadar süre önce bu tecil hakkımı tekrardan kullanabilirim

  Cevapla
 203. berk

  hocam . iki sorum olacak.ben kasım celbine gitmek istiyorum tecili yarın bozduracam ancak yarın ayın 12 si herhangi bir kayıt olamama sıkıntı çıkması gibi bir durum olur mu ?

  bir diğer sorum da gerekli belgeler üzerine. herkes farklı şeyler yazmış. diplomanın aslı ve nüfus cüzdanıyla gitsem hallolur mu ?

  Cevapla
 204. Mehmet

  Merhaba ben kasim da askere gitmek icin tecili mi bozdurdum muayene oldum elimfe kagit var 3 kasimda kesin askerim ama ben tekrar tecil ettirmek istiyorum mumkun mudur

  Cevapla
 205. muhammed

  Adminim 21.02.2015 tarihe kadar tecilliyim.şu an tecilimi bozarsam ben ne zaman askerlige alırlar. Sorumu cevaplarsaniz çok sevinirim. Çünkü çok merak ediyorum. Bide şu nu soracagim eğer tecil süresi biterse ben ne zaman askerlige giderim.

  Cevapla
 206. ilyas

  20.09.1993 dogumlu lise mezunuyum tecilliyim . Su an buzdursam ne zaman giderim

  Cevapla
 207. yavuz

  merhaba 21.02.2015 tecilim bitiyo nezaman askere giderim tahminen

  Cevapla
 208. Hasan

  Merhaba kolay gelsin. 11.02.1993 doğumluyum. Tecilim 31.12.2016 yılına kadar şuan tecilimi bozsan ne zaman askere giderim. Teşekkürler.

  Cevapla
 209. levenr

  Bır kac gun sonra tescili mi bozduracam erken sevk le ne zaman gidebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 210. mirac

  Hocam merhaba. Suan tecilimi bozdursam nezaman giderim askere cok acele nolur cevap verin

  Cevapla
 211. mirac

  Hocam merhaba. Suan tecilimi bozdursam nezaman giderim askere cok acele nolur cevap verin. 09.01.1994 doğumluyum

  Cevapla
 212. Harun

  17.07.1990 dogumluyum 31 aralık 2014 te tecilim bitiyor subatta askere hemen gidebilirmiyim ?

  Cevapla
 213. Doğan

  24.01.1995 dogumluyum 3 sene tecilim var ama bozdurup askere gitmek istiyorum. Ne zman alirlar sizce beni askere

  Cevapla
 214. MUSTAFA

  2015 kasım ayında tecilim bitiyor. tecilimi ne zaman bozdurursam kasım 2014 de askere gidebiliriim?

  Cevapla
 215. Buğra

  Merhabalar..
  30.06.1994 doğumluyum.
  Universiteyi zorunluluktan dolayi birakip askere gitmek istiyorum.Tecili bozdururssm Kasim ayinda askere alinir miyim?

  Cevapla
 216. Ersin

  31 Mart 2015 tarihinde tecilim bitiyor. Fakülte mezunuyum. Hemen ertesi gün mü sevk ediliyorum yoksa celp tarihini mi bekliyorum? Kütüğümün olduğu ilçe Kasım 2015te asker gönderiyor. Yoksa benim sevkimin onunla alakası yok mu? Ben ne zaman sevk edilirim?

  Cevapla
 217. sadık emre

  ben 1994 konya karapınar dogumluyum tecıllıyım tecilimi bozdurmak isdiyorum ne kadar zamn içerisinde asker olurum ve ne yapmam gereklı bunun için.. cevabınızı beklıyorm…

  Cevapla
 218. Atilla

  93 doğumluyum tecilimi eylül ayında bozdurdum aynı zamanda da aöf öğrencisiyim kayıtta yenilemedim askere gidicem diye şubeden bana şubatta gidersin dediler fakat öncesi yada sonrası olabilirmi mayıs gibi ablamın düğünü var acemi kac gün sürer yada izin verirlermi 1-2 günlük lütfen yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
 219. Ferdi TAŞ

  07.07.1994 doğumluyum. 2 yıl tecil ettirmiştim 10.15.2014 tarihinde tecilimi bozdurdum. 04-02-2015 da askersin dediler kütüğümde 95/1 e gönderiyor. Beni şubatta alırlarmı yoksa bir sonraki mayıs celp dönemine veya agustos celp dönemine bırakırlarmı ?

  Cevapla
 220. ENGİN ÖZTÜRK

  1992 doğumluyum tecillimi bozduracam hangi ayda gide bilirim askere

  Cevapla
 221. Ali

  1988 doğumluyum, 2014 aralık sonuna kadar yüksek lisans mezunu olmamdan ötürü tecilim var. Aralık sonunda tecilim bitiyor yani. Aralık ayında tecil bozdursam ne zamana askere alınırım? Özel sektör çalışanıyım zira, planlamaları buna göre yapacağım. Teşekkürler.

  Cevapla
 222. emre

  07.09.1989 doğumluyum ocağın 14 de inş gıda mühendisliği lisans diplamamı alıcam memleketim şubat celpinde askere alıyor benim şubatta yetişmem mümkünmü bide uzun dönem istesem komando olarak gelme ihtimali nedir kardeşim şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 223. atalay

  şubatta askere gitmek için en geç ne zman tescili bozdurmam gerekir…

  Cevapla
 224. efehan

  Admin mrb ben univ.i terk ettim 01.10.2014 de tecili bozdurdum işlemleri gerçekleştirdim Şubat ta askere gideceğim söylendi fakat şimdi bir yasa ile subatta a gitmek yani 1 gitmek icin asal.gov.tr den acik:netten bir form indirerek onu doldurup askerlik şubesine teslim etmemiz gerekiyormuş sebebi subatta a gitmek icin bunun aslı varmi acaba

  Cevapla
 225. Hasan

  3 hafta önce techil bozdurdum şubatta gidermiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım 15’e kadar teciliniz kaldırdıysanız, şubat celbinde gitme ihtimaliniz olabilir.

   Cevapla
 226. halil

  04-02-1993 doğumluyum 16,12,2014 tarihinde tecilimi bozdursam ne zaman askere giderim. 1 hafta içindede gidebilirmiyim.

  Cevapla
 227. Erdi Uzun

  BEn 13.11.2014 de askerliğimi 2 yıl tecil ettirdim ancak 17.12.2014 de tecli kaldırıp gitmek istiyorum ve şubatta gitmek istiyorum acaba kaldırırsam şubatta gidermiyim askere? asteğmen olarak gitmek için özel müracat yapabiliyormuyuz

  Cevapla
 228. Salih

  merhaba 07.09.1993 doğumluyum. 05.01.2015 tarihinde tecili bozarsam hangi celp döneminde askere gitme imkanım var. Teşekkürler

  Cevapla
 229. bilal

  slm admin benim tecilim 31 aralıkta bitiyor bende muayene olacağım ama memurum ve aöf 4. sınıf öğrencisiyim su anda okulum dondu ama subat harcını yatırırsam sistem açılır ve götürmezler dendi sorum su muayene olursam harcı yatıramadan askere götürüler mi subatta hemen tesekkürler

  Cevapla
 230. emre41

  31.12.2017 ye kadar tecilliyim ani karar aldım kararım net bozdursam ne zaman askere giderim

  Cevapla
 231. Salih YAŞAR

  6 ocak 2015 tarihinde tecili bozdursam Mayıs ayında askere gitme ihtimalim nedir?

  Cevapla
 232. buğra

  93 doğumluyum lise bittikten snra tecil yaptırmadım bir iki ay gibi muayne kaçağı oldum şu andada tecilliyim askerlık subedekiler ne zaman tecılını bozmaya gelırsen celp donemi beklemeden tecılını bozdugun gunden itibaren 3 veya 4 gune teslim olman gerekır dediler . gercekten dedikleri gibimi olur celp donemini beklemem gerekırmı

  Cevapla
 233. Edip

  Merhaba ben bedelli askerlikten yararlanacagım ancak üniversite okuduğum için tecilliyim. Bedelli işlemleri için okuldan tecili bozdurman gerekiyor mu? Yoksa askerlik şubesine gidince hallediliyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim tesekkürler

  Cevapla
 234. fikret

  Admin bey aralik 31 de tecil hakkim bitti ben ne zaman askere giderim mayista gitmek istoyorum ne yapmam lazim

  Cevapla
 235. ibrahim ciltas

  10.01.1993 doğumluyum açık lise okudugum icin askerligi tecil ettirdim.mayista askere gitmek istiyorum.tecilimi ne zaman bozdurmaliyim.

  Cevapla
 236. Semih

  Kasım 2015 döneminde askere gidebilmek için en son hangi tarihte tescili bozdurmam gerekiyor

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos 15’e kadar tecilinizi bozdurmalısınız.

   Cevapla
 237. oğuz

  Tecilim Kasım 2015 te bitiyor. ama ben mayıs ayı celbinde gitmek istiyorum. en geç ne zamana kadar bozdurmam gerek? ve yurt dışındayım mart a kadar tecil bozdurmayı konsolosluktan yapabilir miyim?

  Cevapla
 238. Emre

  Selam ben Aralıkta tecil bozdurdum Şubat celbinde cıkmısımdır diye e-devletten baktım fakat e-Devlette sonuc bulunamamaktadır cıkıyor askerliğin cıkıpta sistemde görünmemesi ihtimali olmuyor degil mi ?

  Cevapla
 239. Ali

  Merhaba 24.08.1993 dogumlugum, 04.11.2014 tarihinde tecilimi bozdurdum. Subat2015 celpinde asker olacagim soylendi fakat Acemi birlikleri aciklandiginda ertelendigi mayista gidecegim soylendi Mayis ayininda ertelenme durumu olabilir mi cevaplarsaniz sevinirim tesekkurler.

  Cevapla
 240. mustafa

  hayırlı aksamlar ben 2011 yılının sonuna doğru 3 senelık tecıl hakkmı kullandım ve tecılım 2015 subatta bıtıyp sevk tarıhı 21,02.2015 yazıyo ama bulundugum yer ağustosta gonderıyo acaba askere nezaman giderım yardımcıolrsanız sevınırım

  Cevapla
 241. hasan

  Merhaba 2 ay önce askerliği tecil ettirdim smdi askere gitmem lazim tecili hemen
  Bozdurablir miyim? Bozulması icin ne kadar zaman gerekli? Simdi bozdursam
  Ne zaman giderim bilgilendirirseniz sevinirim.

  Cevapla
 242. brk

  merhaba ben 2015 haziranda lisans mezunu olacagim, agustosta askere gitmek icin tecilimi martta bozdursam. mezun olmadan tecil bozdurdum diye uzun donem cikabilir mi

  Cevapla
 243. mert

  mehaba ben 1993 dogumluyum açık ögretim 3 sınıftayım şubatın 12 si 2015 de tecili bozdurup muane olursam mayısa yetişirmiyim ?

  Cevapla
 244. Celal

  Merhaba,
  Ben yurt disinda dil egitimi aliyorum. Askerligim tecilli. Bir hafta turkiyede kalacagim bu donem icerisinde tecili bozdurup askerlik basvuru yapmak istiyorum. Tecil bozma ve askerlik basvurusu ayri sureclermidir. Yani askerlik subesine geldigimde bir gun ugrarsam agustosta askere gidebilmek icin islemlerimi tamamlamis olacakmiyim.

  Cevapla
 245. yunus emre

  Lisans mezunuyum tecilliyim. Tecili bozdursam beni ne zaman askere cagirirlar smdi yani subatta bozdurdugumda

  Cevapla
 246. Bülent

  Slm ben 92 doğumluyum haziranda lisans mezunu olcam ve kısa dönem askerlik yapacam bunun için diploma almadan tecili bozarSam kısa dönem yaoma durumum ne olur ve ne zaman askere giderim tecil bozarSam bide hazirandan hemn sonra en erken yani hangi ay giderim

  Cevapla
 247. Fatih

  Sa. merhaba.. Aöf kaydı sebebiyle tecilliyim. Fakat önümüzdeki Mayıs celbinde gitmek istiyorum. En son ne zaman tecil bozmalıyım? Ve Mayıs’ta gitmek istediğimi özellikle belirtsem faydası olur mu? Ağustos’a sarkmasını istemiyorum? Teşekkürler…

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Mayıs celbi için başvurular geçen hafta bitmiş olabilir, bugün askerlik şubesine giderek bilgi almanızı tavsiye ederiz.

   Cevapla
 248. Kenan

  Tecil Bozduran Genel Celp Dönemini Bekler mi ? erken sevk 2 defa üst üste ertelenir mi ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ertelenebilir, asker alımları ihtiyaç sayısına göre alınmaktadır.

   Cevapla
 249. LOKMAN

  merhaba tecil ettirdim ve bana dedilerki istediğin zaman bozup hemen askere gidebilirsin. şimdi ben nisanda bozdursam bana celp doldu sen artık ağustosa kaldın derlermi ? ?

  Cevapla
 250. mustafa Kervan

  hocam ben haziranda açıköğretim lisans mezunu olacağım.
  mezun olma tarihim 15 mayıstan sonra olduğu için ağustos celbini kaçırıyorum.
  kaçırmamak için ne yapmalıyım ya da ne yaparsam ağustos celbinde giderim??

  Cevapla
 251. nebi

  2015 mayıs 15 celbiyle askere gitmem gerekiyor. ama ben tecil ettirmek istiyorum. ağustos ayında yüksek lisans başvurusu yapmak istiyorum. mayıs celbini ertelemem mümkün mü? nasıl yapabilirim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   En kısa sürede askerlik şubesine giderek askerliğinizi erteleme işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 252. Genc

  1991 doğumluyum 2014 ocakta üniversite bitirdim. 2016 ocaga kadar tecilim var. Şuan bozdursam en erken ne zaman askere gidebilirim.

  Cevapla
 253. ıbrahım

  mrb ben 1989 dogumluyum tecılım 12,12,2015 tarıhıne kadar gecerlı ogrenım durumum ıcın gec kaldım fakat sımdı tecıl bozdurursam ne zaman askeree gıderım en erken harıcınde devre kaybı olarak gıtme ıhtımalımde varmı

  Cevapla
 254. sahin

  Merhabalar.
  Tecili 25.12.2014 tarihinde bozup mayis celbinde askere gidecektim. Ama universite benim istegim disinda yuksek lisanstan dolayi tekrar tecil etmis. Mayis ta gitmek istiyorum . Ne yapmaliyim. Simdiden tesekkurler..

  Cevapla
 255. Muhammet

  Selam ben bu sene 2 yıllık üniversiteden mezun oluyorum 6. Ayda tecili bozdursam ne zaman giderim ve üni. Mezun uyum bi faydası olur mu

  Cevapla
 256. Erdi

  2015 de lisans mezunu oldum suan 2 yıllık bi MYO bölümü daha okuyorum tecil im 2016 da bitiyor
  Askere giderken lısas mezunu olarak gircem dıye bılıyorum ama en son bitirdiğim okul önemli diye birşey duydum yani lısasn mezunu olarak gozukmeyecekmıyım uzun dönem mi yapıcam bilgi verebılırsenız sevinirim

  Cevapla
 257. Muhammet

  Selam ben 6. Ayda tecili bozdurcam ne zaman giderim askere 2 yıllık üni.okuyom 6. Ayda mezun Olcam

  Cevapla
 258. Ahmet

  Şimdi tecilimi bozdursam nezaman askere alinirim

  Cevapla
 259. mustafa

  Merhaba 95 doğumluyum ve 10.10.2014 de yoklamaya girdim ve tehcil bozdurup askere gitmek istedim ve gereken islemleri yaptırdım ve bana verilen kâğıtta celp donemi 2015 şubat yazmakta hala birşey açıklanmadı bununla ilgili sizce ne yapmalıyım ve subedeki memurlar en genç mayıs gidersin dediler sarkma olurmu bana bilgi verirmisiniz teşekkür ederim

  Cevapla
 260. Erdal

  Merhaba admin. ben 92 doğumluyum. Geçtiğimiz 2014 yılının kasım ayında tecilimi bozdum. Bana 2015 şubat ayında sevk işleminiz gerçekleşir dediler. nisan ayına geldik hala sevk olamadım.kasım ayında asker alıyomuş bu sene ilçe. Mayıs ayında askere gidebilir myim ? yoksa kasıma mı kalırım ? bi bilgi verirseniz çok memnun olurum. 5-6 aydır askere gitmek için beklemekteyim.

  Cevapla
 261. Alper

  Merhaba hazıran ayında lisans mezunu olucam diplamayı almam temmuz ortası olucak ağustos celbine yetişebilirmiyim 88 doğumluyum

  Cevapla
 262. resul

  selamın aleykum 95 dogumluyum tecıllı suanda askerılıgım agustosta bozdurmak ıstıorum kasımda gıdermıyım..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos 10’a kadar tecilinizi bozdurup işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir.

   Cevapla
   1. resul

    agustosun basında bozdurmsam tecil’i okulumu dondurup ekım gıbı gıdermıyım yada kasım gıbı saqolun..

    Cevapla
 263. resul

  yanı agustos basında bozdurmsam olur demı ekım kasım gıbı gıderımıyım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Gitme İhtimaliniz var evet.

   Cevapla
 264. Mehmet

  Merhaba, tecil sürem 2016 yılı sonuna kadar geçerli. Tecilimi bozup ağustos celbinde askere gitmek istiyorum. Yarın şubeye gideceğim, kütüğüm 3. Tertip gönderiyor. Ağustos ta gitme ihtimalim nedir? Kasım da da gidebilirsin diyorlar ? Kolay gelsin.

  Cevapla
 265. batuhan

  Merhaba 95 dogumlu ve tecilliyim 95/3 gitmem için ne zaman tecil bozurmam gerekiyor

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Mayıs 15 te 95/3ler için son tarihti.

   Cevapla
 266. hayreddin

  Merhaba AÖF den haziran ayında 2015 de mezun olucam agustos ayında askere yetişirmiyim kısa dönem yoksa kasım ayınamı kalır agustosda gidebilmek için ne yapmalıyım dilekçe falan verince gidilirmi benim için çok önemli vereceğiniz bilgi şimdiden tşkler.

  Cevapla
 267. hasan levent yılmaz

  merhaba ben üniversite son sınıf öğrencisiyim ilk dönemden dersim kalmadı ve fakat ikinci dönemden 1-2 dersim kalırsa durumum ne olur 87 liyim kaç yılına kadar sorun çıkmaz.2016 yani seneye ikinci dönem kaydında sorun çıkar mı
  bu arada devlet üniversitesinde okuyorum 5. yılım

  Cevapla
 268. Cafer

  Merhaba,haziran ayında okulum bitiyor ve ben 95/3 olarak gitmek istiyorum ne yapmam gerekiyor?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hemen askerlik şubesine giderek askerlik işlemlerinizi halletmeniz gerekiyor, ancak haziran ayını beklerseniz ağustos celp dönemine yetişmeniz çok zor.

   Cevapla
   1. Cafer

    Bilgilendirme için çok teşekkürler.Bir de tecil bozdurmak için askerlik şubesine ne götürmem gerekiyor,yazabilirseniz çok sevinirim..

    Cevapla
    1. Subay

     Merhabalar, kimliğiniz ile gitmeniz yeterlidir.

     Cevapla
   2. Cafer

    Hocam cevap için çok teşekkürler.Bir de ben biran önce şubeye gidecem;ama gerekli evraklar neler,ne götürmem gerekiyor? Diploma şu an da elimde değil(haziranda mezun olacağım için)

    Cevapla
    1. Admin (Cevapladı)

     Kimliğinizle gidiniz, diplomanızı haziranda alacağınızı belirtiniz.

     Cevapla
 269. orhan

  benim tescilim 31.12.2015 tarihinde sonra eriyo ve temmuzda mezun olcam ama tescilimi bozdurmuyucam ve 31 aralığa kadar bekliyicem 31 aralıkta tescilim bittiğinde askerlik subesine gittiğimde hangi tarihte askere alırlar

  Cevapla
 270. Gökhan

  benım unıversitem buyıl bıtıyor ama mezun olamıyorum askere gıtmek ıstıyorum neyapmalıyım ve baswurunca nezaman gıdebelırım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Okurken de askere gidebilirsiniz. Tecilinizi bozdurup işlemlerinizi yaptırırsanız üç ay sonrasını takip eden celp dönemlerinde askere alınma ihtimaliniz olacaktır.

   Cevapla
 271. halil

  Merhaba ben 95/4 izmir konak dogumluyum universitedede okumaktayım tecilimi bozdurmak istiyorum bozdurursam hangi celp döneminde askere giderim ?

  Cevapla
 272. halil

  Merhaba ben 95/4 izmir konak dogumluyum universitedede okumaktayım tecilimi bozdurmak istiyorum bozdurursam hangi celp döneminde askere giderim ?

  Cevapla
 273. bayram

  slm ben 15 03 1993 doğumluyum hemen tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum acaba nezaman gidebilirim

  Cevapla
 274. Doğan Özbaytar

  merhaba..
  benim ekimde tecil sürem bitiyor. tecilimi bozduktan sonra en kısa sürede ne zaman askere gidebilirim?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecilden sonraki 3 aydan sonrasında varsailk celp döneminde gidebilme ihtimalini olacaktır.

   Cevapla
 275. salih şener

  s.a arkadaşlar ben ön lisans mezunuyum gectigim yıl ogostos ayında tecilimi bozdurdum ama hala askere gidemiyorum şubeye her gittigimde sizi bir sonraki tertipe atmışlar diyor memur 1993 dogumluyum lütfen bana konu hakkında bilgi verirmisiniz

  Cevapla
 276. salih şener

  ben askere gitmek istiyorum neden gidemiyorum tecili bozduralı 10 ay oldu

  Cevapla
  1. Subay

   Merhabalar, ihtiyaca göre yaşadığınız yerin kaç celp aldığına göre değişir veya askerlik şubenize uğramanızı tavsiye ederim.

   Cevapla
 277. Ufuk

  S.a benim tecilim 2015 sonuna kadar ben şuan tecili bozdursam kasımda alınırım diye düşünüyorum. ancak ayağımda sorun var askeri hastaneye sevkedilicem büyük bi ihtimal tecili bozduruncamı gidiliyor muayeneye yoksa celp yaklaştığındamı acil cevaplarsanız sevinirim.

  Cevapla
  1. Subay

   Merhabalar, tecilinizi bozduğunuzda sağlık sorununuz ile alakalı sevk alabilirsiniz.

   Cevapla
 278. ömer

  iyi çalışmalar kolay gelsin ben 1990 doğumuyum. Dogum yerim hatay ama Antalya’da yasıyorum 4 yıllık lisans mezunuyum. Tecil işlemini antalyadan gercekleştirebilirmiyim. Bir diğer sorum su anda tecil yaptırsam hemen askere alırlarmı beni turizmde calıstıgım için ekim-kasım gibi gitmek istiyorum.

  Cevapla
  1. Subay

   Merhabalar, 4 yıllık mezunu iseniz kısa dönem veya yedek subay olarak gidebilirsiniz. Ayrıca celp dönemlerini sizin isteğinize göre değil de yaşadığınız veya kütüğünüzün hangi celp asker aldığına göre gidersiniz.

   Cevapla
 279. Şenol

  Merhaba ben 95 doğumluyum tecilimi şimdi bozup 3 tertip gitmek istiyorum böyle birşey mümkünmüdür?

  Cevapla
  1. Subay

   Merhabalar, artık çok geç 4. celp te gidersiniz

   Cevapla
 280. Abdullah malyemez

  4 senelik lisans mezunuyum. Suan tecili bozdursam ne zaman askere alinirim?

  Cevapla
  1. Subay

   Merhabalar, En yakın 3 ay sonra askere çağrılırsınız.

   Cevapla

Alt Kısımdan Konu ile İlgili Sorunuzu Sorabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir