Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tecil Etme Hakkım Var mı ?

Tecil Etme Hakkım Var mı ?

tecil-hakki

Merhaba, ben 2009 yılında yüksek okul bitirdim ve aynı yıl askeriyenin vermiş olduğu 3 yıl tecil etme hakkını kullandım ve 2012 de tecilim bitti. Ama açık öğretime kaydım olduğu için üniversite tarafından askerliğim tecil edilmeye devam etti. Geçtiğimiz eylül ayında kayıt yenileme işlemini yapamadım, bu nedenle okulum donmuş gözüküyor. Bu durum askerlik için problem olur mu? eğer olursa herhangi bir şekilde mart ayındaki kayıt yenilemeye kadar tecil etme hakkım var mı?

Cevap: Teciliniz kaydınızı yenilemediğiniz için bozulmuş olabilir. Bu yüzden askerlik şubesine giderek hem tecil durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz hemde eğer teciliniz kalktı ise durumunuzu anlatım geçerli olacak süre için varsa tecil hakkınızı kullanabilirsiniz.

tecil-hakki

3 yorum

  1. ben 1992 dogumluyum ilk tecil hakkımı 2011 de yaptım bu sene tecil hakkım doluyor acaba ikinci defa tecil etme hakkım var mı lutfen cevaplayın benim icin cok onemlı tesekkurler.

    • 2. kez tecil hakkınız olabilir. Ancak tecil ettirmek için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Uygun görülürse askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

  2. Mrb ben 92 doğumlu 2011 yıl lise mezunuyum mezun olduktan sonra ne tecil ettirdim nede herhangi bi kayıt yaptırdım şuan ünv yerleşmeye hak kazandım 1.9.2014 kayıt yaptrmam lazım ama askerlik durum belgesi istemektedirler şubeye gidersem durum ne olur benim için tecil ettirebilirmiyim yoksa yoklama kaçagı oldugum için direk alırlarmı beni cevaplar için şimdiden teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*