Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tecil Tarihim Doldu Okulum Bitmedi Ne Yapmalıyım ?

Tecil Tarihim Doldu Okulum Bitmedi Ne Yapmalıyım ?

tecil-suresi-uzatmak

Asker Adayı: Benim tecil tarihim normalde 01.01.2014 idi ve şubat ayında tez jurisine (7. dönem sonunda) girdim fakat mezun olamadım ve intibaka tabi tutuldum ve bir dönem daha intibakla devam etmeme karar verildi. Bu durumda benim durumum nedir? Mayıs celbine mi dahil olacağım? yoksa tecil hakkım var mı? eğer mayıs celbine tabi isem askerliğimi raporla bir sonraki celbe erteletip eğitimime devam edebilir miyim? ve devam edip mezun olduğum taktirde bir senelik mezuniyet tecili hakkına sahip olabilir miyim?

Cevap: Askerlik şubesine giderek tecil sürenizi uzatmalısınız, aksi durumda kaçak durumuna düşebilirsiniz. Raporla erteletme işlemi yapamazsınız.

tecil-suresi-uzatmak

14 yorum

 1. merhaba aynı evden iki asker gidebilirmi bn okul nedeni ile tecil ettirmiştim tecilim 2014 ün temmuz ayında bitiyor ancak bana subeden bir kağıt geldi muayene kaçağı olduğumu söylüyor ben bir yıl daha ertelemek istiyorum bu mümkün mü?

 2. Kortizoniğnesi

  Merhaba,ben muhtemelen haziran 2015 gibi 4 yıllık fakültemden mezun olacağım. Ve de askerliği hemen aradan çıkarmak istiyorum. İşlemlerimi yaptırdığım takdirde Ağustos gibi askere alınabilir miyim? Yoksa Kasım’a mı sarkar? Ayrıca askerdeyken, Kpss sonucu memur olursam bu süreç nasıl işler? Memurluk hakkım biter mi askerde olduğum için?

 3. merhaba ben 2015 yılına kadar tecilliyim ama suanda tecilimi bozup askere gitmek istiyorm tecilimi bozdugumda hemen mi askere alınırım yoksa mayıs ayında mı ?

 4. merhaba tcg akar adlı geminil gorevi acaba gemicini maas nekadar veriyorlar erlere

 5. Merhaba, ben şuan aöf 4. Sınıf öğrencisiyim güz dönemimi bitirdim. Yarı dönemim kaldı. Askerlik tecil sürem 31.12 2014. Geçenlerde ders seçme işlemi yaptım krediyi doldurduğum için bir tane dersimi seçemedim. Tek dersi 2015 mayıs haziran a atıyor. 2014 de tecilim doluyor acaba askerlik Şubesi 1 yıl daha ertelermi okulumu bitirmeme olanak sağlar mı yoksa askere mi alırlar? Bu arada yaşım 29. Bu durum da ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

 6. 2014 subat ayinda onlisans 2 yillik programdan mezun oldum 4 senelige uzatmak icin 2015 acikogretim kayitlarini bekliyorum o da sanirim eylul ayindaymis sorum su ; suan 2 sene tecil ettirdigim zaman acikogretimde okurken tecil surem bitecek tekrar tecil ettirebilirmiyim tesekkurler

 7. muhammed ali edis

  merhaba.
  ben 2011-2012 döneminde 2 yıllık universiteye başladım tecil kağıdında 2015 yazıyor fakat benim okul 2014-2015 döneminede uzayacak ne yapmalıyım tecil hakkım var mı ??
  yani 2 yıllık okulum 4 yıl sürmüş olacak ?
  teşekkürler

 8. Merhaba ben Alparslan 01.05.2014 e kadar tecilliyim mayıs ayında mı askere gideceğim ve kesin olarak hangi tarihler arası giderim mayısın kaçı gibi şimdiden teşekkürler

 9. merhaba ben 94 dogumluyum askerligi tecil ettirdim ama geri bozdurdum mayıs da gıdeceksiniz dediler bana ama ben tekrar tecil ettirebilirmiyim ??? tesekkurler

 10. S.a.Ben 93 doğumluyum.Askerim tecilli ama bozdurmak istiyorum.Ne zaman askere alırlar

  • Tecilinizi bozdurduktan sonra 3 ay sonrasını takip eden celp döneminde asker olma ihtimaliniz bulunmaktadır.

 11. merhaba ben 4 senelik kamu yönetimi mezunuyum 04.06.2014 tarihinde bitecek tecili bozdurdum erken sevkle ağustos celbinde gitmek için askere ama mali müşavirlik staj sınavına gireceğim haziran sonunda kazanırsam tekrar askerliği tecil ettirebilir miyim ?

  • Biraz zor gözükmektedir, işlemlerinizide yaptırmışsınız, ancak yine askerlik şubeniz net bir şey söyleyebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*