Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tecilim 2016’da Bitiyor Ne Yapmam Lazım?

Tecilim 2016’da Bitiyor Ne Yapmam Lazım?

Öncelikle Merhabalar hizmetinizden ötürü teşekkür ediyorum. Ben 08.93 doğumluyum.Bu sene 01.01.2016 da tecilim bitiyor. Lise mezunuyum bu sene üniversite sınavına giricem tecil ettirme durumum var mı ? Sınava girsem bile okul kayıtları yaz ortasında olduğu için bir sorun olur mu ?

Cevap: Merhaba, eğitiminiz için askerliğinizi tecil ettirme şansınız var. Bunun için sizden bazı evraklar isteyeceklerdir. ayrıca mevcut tecilinizde biteceği için sizin en kısa sürede askerlik şubesine başvuruda bulunarak askerliğinizi tecil işlemlerine başlamanız gerekmektedir. Geç kalmadan askerlik şubesine başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz.

tecil-bitiyor

5 yorum

  1. Merhaba ben 1993 doğumluyum askerlik tecilim 31.12.2015 tarihinde sona eriyor. Bir üniversitede kaydım var fakat aktif değil. 2016 da sınava gireceğim yeni bir okula kaydolmak için tecil ettirme durumum varmı ? Sınava girsem de kayıtlar yazın oldugu için arada 8-9 ay boşluk olacak

    • Merhabalar, Kaydınızın bulunduğu üniversite kaydınız silinmediği takdirde öğrenci belgesi alabilir tecil işleminizi uzatabilirsiniz. Aksi takdir dediğiniz gibi 8 9 aylık bir boşluk da kaçak duruma düşeceksiniz.

  2. Merhaba. tecilim 31 aralıkta bitiyor acık öğretim okuyorum eğitimim devam etmekte. birdaha tecil ettirmek istiyorum kasımda islemlerimi yapabilirmiyim sürenin dolmasını beklemelimiyim. tesekkürler

  3. Merhaba, ben 07.01.1993 doğumluyum 2012 yılında liseden mezun oldum.2013 yılında askerliğimi 2 yıl tecil ettirdim. Tecilim 31.12.2015’de bitiyor, Tecilimi 1 sene daha uzatmak istiyorum ama askerlik şubesi tecil hakkının bulunmadığını söyledi. Şubat ayına kadar öğrenci belgesi getirirsen tecilin olur dedi, Ocak 6’da ön lisans için yatay geçiş hakkımı kullanacağım ve başvuru yapacağım.Kayıtlar temmuz ayında oluyormuş üniversitenin askerlik şubesi temmuza kadar bekleyemeyiz şubata kadar kaydını yaptırman lazım diyor.Ne yapmam lazım yardımcı olun ben 2 sene tecil yaptırdım ama 3 senen dolmuş tecil hakkın bulunmuyor diyorlar 3 sene hakkım yok mu lise mezunuyum.?

  4. Merhaba, ben 07.01.1993 doğumluyum.2012 yılında liseden mezun oldum, 2013 yılında askerliğimi 2 yıl tecil ettirdim.Tecilimi 1 sene daha uzatmak istedim, Askerlik şubesi tecil hakkımın bulunmadığını şubat ayına kadar öğrenci belgesiyle tecil ettirebileceğimi söylediler. Ocak tarihinde sınavsız geçiş hakkımı kullanacağım üniversiteye başvuracağım. Başvurunun üniversite kayıtlarıda temmuz ayında ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz? Lise mezunlarının 3 sene tecil hakkı yok mu ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*