Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tıpta Uzmanlık Sınavı İçin Askerlik Tecili

Tıpta Uzmanlık Sınavı İçin Askerlik Tecili

Tıpta Uzmanlık Sınavı ve Askerlik Tecili

Merhaba, 1989 doğumluyum. 2012 yılında tıp fakültesinden mezun oldum ve askerliğimi tecil ettirdim. tecilimde 30 eylül 2014 tarihine kadar askerlik açısından sorunu yoktur yazıyordu. 14 eylül 2014’te tıpta uzmanlık sınavına girdim. bu sınavda nereye yerleştiğim 10- 15 ekim tarihleri arasında belli olacak. ösym sınavı kazandığımızda otomatik erteleme yapıyor dedikleri için ve sınava çalıştığım için pek ilgilenememiştim. şimdi ne yapmam gerekiyor? 15 günlük süreyi nasıl geçireceğim? ya da ösym’den sınavı kazandığıma dair çıktıyı alıp askerlik şubesine gidersem yeterli olacak mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap: Evet sizin sonucunuz belli olduğunda o belge ile askerlik şubesine giderek eğitiminiz için askerliğinizi tecil etek istediğinizi tekrar belirtiniz. Gerekli işlemleri şubedeki arkadaşlarımız yapacaklardır.

Tıpta Uzmanlık Sınavı ve Askerlik Tecili

Bir yorum

  1. merhabalar tecilim kasım 2015 döneminde bitiyor.eylül 20 de uzmanlık sınavına gireceğim.uzmanlık sonuçları kazandıgımız ekim sonu kasım gibi belli oluyor.25-28 ekimi bir kaç günle kaçıracağım gibi gözüküyor sınav takvimine bakınca.bu dönemde askerlik işleri olarak ne yapmalıyım.hiç gitmeyip bakaya kalıp kazandım belgemi direkt şubeye götürünce bi sorun çıkmadan askerliğimi erteletebilir miyim…teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*