Anasayfa / Sizin Sorularınız / Tıpta Uzmanlık Sınavı İhtisas ve Askerlik İşlemleri

Tıpta Uzmanlık Sınavı İhtisas ve Askerlik İşlemleri

tus-sinavi-ve-askerlik

TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) sınavını kazanıp ihtisas eğitimine aralık 2013 yılında başladım. Kazandığım hastane askerliğimin tecili için milli savunma bakanlığına yazı gönderdi ancak ihtisasa başlamadan önce bakaya durumdaymışım o yüzden tecil işlemim yapılamadı. Bende askerlik şubesine gidip askerlik durum belgesi aldım, 31 Temmuz 2014 tarihine kadar askerlikle ilişkisi yoktur yazısı ile yeniden tecil başvurum yapıldı.

Ancak şubeye gittiğim de bakaya durumda olduğum için sevk öncesi hazırlık işlemlerine tabi oldum. Ben sevk tarihine kadar tecil islemlerim yapılır diye düşünürken bugun 31 temmuzda belger ile birlikte birligime teslim olmam gerektigini bildiren bir mesaj aldim. E devlet üzerinden bilgilerime baktığımda siniflandirmamin yapıldığını ve samsun sihhiye olarak belirlendiğini gördüm. Bu durumda ne yapmam gerek. Hem kayıtlı ihtisas öğrencisiyim.

Hem askerlik sınıflandırmam yapılmış. 31 temmuzda birliğime gidersem ihtisasım yarım kalacak ve iptal olacak, ihtisas sonrası askerliğimi yapmak istiyorum. Bunun bir yolu var mıdır. Kaldı ki benim teslim olmam gereken tarihe ve sonrasında 10 gün geçerli olan 20 günlük istirahat raporum mevcut. İstirahat raporu bitiminde mi gitmem gerekecek yoksa bir sonraki celp dönemine mi kalacağım. Bir sonraki celp dönemine kalırsam o aradaki sürede yeniden tecil işlemlerimi yapabilir miyim ?

Bu konuda gerçek anlamda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını, cevaplarını bekliyorum. Teşekkürler.

tus-sinavi-ve-askerlik

Bir yorum

  1. ben lise 3 kadar okudum ama uzman olmak istiyorum asker 3 kasım da2014 gidecem sizce ben uzman olma şansı var açık ögretim devam ediyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*