Anasayfa / Askeri Haberler / Tsk Askerlik Yeri Sorgulama

Tsk Askerlik Yeri Sorgulama

Askerlik yapacak olanlar Tsk Askerlik yerlerini sorgulamak zorunda kalıyorlar. Tabi bunun yapılabilmesi için bazı bilgiler ile internetten giriş yapılması gerekiyor. Askerlik sorgulama konusunda birçok asker adayı bilgi sağlayamıyor ya da askerlik şubelerine gittiklerinde ya geç cevap alıyorlar ya da internet üzerinden askerlik sorgulama işlemi yapmaları isteniyor.

Tsk Askerlik yeri sorgulama işlemleri için e-devlet şifreniz gerekiyor. E-devlet şifresi almak için bağlı bulunduğunuz PTT merkezine gitmeniz, kimliğiniz ile görevliden e-devlet şifrenizi istemeniz gerekiyor. Eğer almış olduğunuz e-devlet şifrenizi kaybettiyseniz yeniden şifre talebi yapmalısınız ve ekstra ücret PTT tarafından sizden istenmektedir. E-devlet şifrenizi aldıktan sonra asker yeri sorgulama yapmadan önce değiştirin, aksi halde asker sorgulama işlemini yapamazsınız.

E-devlet işlemleri arasında yer alan asker yeri sorgulama yanı sıra aynı zamanda da er sevk işlemleri de yer alıyor. Bu nedenle de eğer askerseniz ya da askere gidecek olan bir asker adayı iseniz; e-devlet şifreniz olmalı ve artık işlemlerinizi bu site üzerinden yapmanız gerekiyor.

Erbaş ya da yedek subay sorgulamanın da yapılabildiği e-devlet sitesinde asker yerinizi sorgulayarak hemen hemen asker adayının merak etmiş olduğu askerliğin nerede yapılabileceği konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-devlet sistemi üzerinden sadece askerlik sorgulama işlemi yapılmıyor. Birçok işlemin yapıldığı e-devlet sistemi üzerinden nasıl asker yeri sorgulama yapılır? Sorusuna yanıt vereceğiz. Bu şekilde siz de asker sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ilk olarak Milli Savunma Bakanlığı bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.

Bu bölümden askerlik yeri sorgulama işlemini yapmak için askerliğinizin nereye çıktığını öğrenmek için er sınıflandırma sonucu sorgulama ve asal sevk başvurusu bağlantısına giriş yapmanız gerekiyor. Burada verilen linke tıkladıktan sonra ise e-devlet sistemi tarafından otomatik bir şekilde askerliğinizi yapacağınız askerlik yeri sorgulama işleminiz gerçekleşecek.

Bu kısımda nerede ve ne zaman askerliğe başlayacağınız yazmaktadır. E-devlet sistemi tarafından oluşturulan sayfada yayınlanan askerlik yeri bilgisi sayesinde hangi ilde ve ne zaman askerlik yapacağınızı kolayca ve aynı zamanda da ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz

tsk-askerlik-yeri-sorgulama

6 yorum

  1. slm .. ben askerlıgı kısa donem yapacagım bana da agustosta gıde bılecegım soylendı ama bakıyorum e devlet uzerınden askerlık yerım hala yazmıyor.. bellı oldu mu olacak mı cevep verırmısınız

    • Belli oldu ve sonuçlar sistem üzerinden kaldırıldı. Siz askerlik yerinizi öğrenmek için askerlik şubeniz ile irtibata geçiniz. Ancak Kasım celp döneminede kalmış olabilirsiniz. Askerlik şubesinden en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

  2. İyi günler ben tecilimi 2014 yılında ağustos ayında bozdurdum muayene oldum ve boy ve kilo orantılı olmadığı için bir sene sonraya rapor verdiler yanı 2015 ağustos ayı 2015 muayenemi oldum ve boy ve kilom orantılı yanı askerliğe elverişli dediler baya zayifladimmm bana bi kâğıt verdiler muhtemel sewk tarihi 02.11.2015 yanı kasım ayı bu tarihte kesin olarak askere gidermiyim bi açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tsklr

  3. Usta birliğimin nereye çıktığını da er sınıflandırma sonucu ve asal sevk başvurusu bölümünden mi öğreneceğim?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*