Anasayfa / Sizin Sorularınız / Turizm ve Otelcilik Mezunları Askerlik İşlemleri

Turizm ve Otelcilik Mezunları Askerlik İşlemleri

Turizm ve Otelcilik Mezunları Askerlik İşlemleri

Soru: Merhaba, ben 1990 doğumluyum ve 4 yıllık üniversiteden haziranın 20 sinde mezun oldum. Bölümüm turizm işletmeciliği ve otelcilik. Uzun dönem yapmayı istiyorum acaba bu bölüm mezunlarının bu konuda şansı ne kadar? uzun dönem çıkma ihtimali nedir? bir de hangi celp dönemleri var önümüzdeki aylarda yani hangi aylarda gidebilirim?

Cevap: Uzun dönem askerliğinizin çıkma ihtimali %50. Artık kısa dönem askerlik yada Uzun dönem yedek subaylık seçmeleri TSK tarafından belirlenmektedir. Okumuş olduğunuz bölüm diplomanızı ve varsa sertifikalarınızı askerlik işlemleriniz sırasında gösteriniz. Bu ay içerisinde başvuru yaparsanız kasım celbinde askere alınma ihtimaliniz bulunmaktadır.

turizm-askerleri

turizm-askerleri

5 yorum

  1. yunus emre sezgin

    merhaba, gazi üniversitesi konaklama işletmeciliği öğretmenliği mezunuyum asteğmen olma şansım yüzde kaç,teşekkür ederim

  2. ben turızm işl.ve otelcılık yuksekokulu lısans mezunuym astegmen olmayı cok ıstıyorum we bıldgm kadarıylada branslar onemlı tutuluyor acaba turızm işletmecılıgı mezunu olarak astegmen olma sansım nedır?

    • Merhabalar, doktor,avukat,öğretmen vs. meslekçi olanlar asteğmen olarak gidiyor. Diğer türlü mesleklere personel açığı bulunduğu takdir de yer veriliyor. Şansınız var yinede

  3. Merhaba ben 4 yıl turizm lisesi okudum be 4 yılda turizm otelcilik okudum üniversite de askere gidip askerde kalmak istiyorum nedende asker olma isteği arzusu var bunu nasıl yapabilirim kısacası mesleğimin askerlik Olmasını istiyorum birde kalırsak bunun garantisi var mı daha sonra ortada kalmamak adına teşekkürler.

    • Merhabalar, Askerde kalmak Uzman çavuş olmak için askerliğinizi yapmanız lazım. 4 Yıllık mezunsunuz Siz Subaylık veya ast subaylık hakkınız var. En kötü ihtimal Sözleşmeli veya Uzman Erbaş olarak kalabilirsiniz. Uzman erbaşlık için Kuvvetlerin dönem dönem açtıkları sınavlardan başarılı olduğunuz takdirde sağlık ve güvenlik soruşturması ile askerlik mesleğine başlayabilirsiniz. Astsubaylık veya Subaylık için Kuvveterin harp okullarının sınavlarını takip ederek askerlik hayatınıza başlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*