Ulaştırma Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alayı – Gaziremir

1
91

İzmir’in Gaziemir ilçesi içerisinde yer alan Ulaştırma Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alayı, ulaştırma sınıfı içerisinde barındırılan askerlerin yerleşime tabii tutulduğu iki bölgeden birisi olarak nitelendirilmektedir. Asteğmenlik görevini ifa etmek üzere aday olan askerler ile kısa dönem erlerin birlikte eğitim gördüğü birlik, bu sebeple tam kapsamlı bir öğrenim noktası olarak belirtilmektedir.

Bölgeye ulaşımı otobüs yoluyla yapacak kişilerin İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne vardıktan sonra genellikle tüm ulaşım firmalarının sağlamakta olduğu servisler vasıtası ile Gaziemir bölgesine ulaşmaları yeterli olmaktadır. İzmir Uluslar arası Havalimanı üzerinden uçak yolculuğu gerçekleştirecek kişilerin ise Metro aktarması yapıp Gaziemir Durağı’nda inmek suretiyle on dakikalık bir yürüyüşün ardından birliğe ulaşabileceklerdir.

Benzer kışlalara nazaran askerlerin boş zamanlarını geçirebilecekleri sosyal imkanlar bakımından son derece kapsamlı bir yapıda bulunan Ulaştırma Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alayı, kütüphane ve dinlenme salonu gibi olanakların yanı sıra Playstation salonu, internet salonu ve ankesörlü telefonlar gibi hizmetleri de içerisinde barındırmaktadır. İçerisinde yer alan özel yiyecek işletmeleri sayesinde çeşitli Fast-Food ve benzeri ürünlerini tüketebilen askerler, bunun yanı sıra Lig TV yayını dahi yapılan televizyon salonu üzerinden günlük seyirlerini de gerçekleştirebilmektedirler.

Ulaştırma Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alayı‘na gelecek askerlere yapılan tavsiyelerden en önemlisi İzmir’in sıcak havasına aldanmadan yanlarında özellikle gece nöbetleri sırasında giyebilecekleri kalın kıyafetler getirmeleridir. Aynı zamanda çarşı iznine çıkıldığında veya bölük içerisinde fark etmeksizin harcamaların yapılması için bir adet bankamatik kartı da elzem ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Bölükte nakit para kullanımı yasak olduğundan kişiler tüm alışverişlerini söz konusu kartlar ile gerçekleştirmek durumundadırlar.

1 Adet Soru

  1. Silüs kağıdımda mer-man yazıyor e sınıf ehliyetli ön lisans mezunuyum devre kaybı gideceğim gazemire usta birliği nereye çıkar boy 188kilo 95

Soru Sor!