Anasayfa / Sizin Sorularınız / Üniversite İçin Tekrar Tecil Gerekir mi?

Üniversite İçin Tekrar Tecil Gerekir mi?

Merhaba, benim Lise yıllarında yaptırdığım askerlik tecilim sona erdi şimdi üniversite okuyorum tekrar tecil yaptırmam gerekir mi. Yoksa otomatik olarak sistem tecil yapar mı öğrenci olduğum için okulum tecil eder mi? Benim bir şey yaptırmama gerek var mı?

Üniversite İçin Tekrar Tecil Gerekir mi?

Merhaba, lisede yaptırdığınız eğitim teciliniz dolduğu için tekrar askerlik şubesine giderek askerliğinizi tecil ettirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kimi Üniversiteler askerlik tecillerini topluca yaptırıyorlar ancak siz işinizi garantiye alın derim. Bu sebeple en yakın askerlik şubesine başvuruda bulunarak askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Eğer tecil işlemini yaptırmakta gecikirseniz veya herhangi bir sebepten ötürü yaptırmazsanız askerlik durumunu Kaçak pozisyonuna düşebilir ve buda size sıkıntı yaratabilir.

universite-icin-tecil-gerekir-mi

2 yorum

  1. merhaba ben 89 doğumluyum 2 yıllık bir bölüm bitirdikten sonra askerliğimi 2 yıl tecil ettirdim ancak yaklaşık 1 sene sonra 4 yıllık bir üniversite kazandım şimdi mezun olduğumda tekrar 2 yıl tecil edebilme hakkım varmı acaba cevabınız için teşekkürler.

    • Merhabalar, Yıl 2015 Şuan ki yaşını 26 siz mezun olduğunuzda tahminlerimize göre yaşınız 29 yaşını geçecektir bu duruma göre sizin bir daha tecil yapma hakkınız kalmıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*