Anasayfa / Sizin Sorularınız / Üniversite Kayıt Ve Askerlik Tecil İşlemleri Nelerdir?

Üniversite Kayıt Ve Askerlik Tecil İşlemleri Nelerdir?

Merhabalar, 95 Doğumluyum 20 Yaşındayım 18 Yaşında İlahiyat AÖF Okuyordum Bu Sene Bölümümü Değiştirdim Sağlık Kurumları İşletmeciliğine Geçtim İlahiyatı Bitiremedim Dün Askerlik Durumuma Baktım 04/02/2016 Tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazısını gördüm öğrenciyim ama askerliğim tecil edilmemiş bunu nasıl düzelteceğim cevaplarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba, okul öğrenci işlerinizden alacağınız tecil belgesi ile askerlik şubesine giderek askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Bu işlemi en kısa sürede yaptırmanız gerekmektedir.

Üniversite Kayıt Ve Askerlik Tecil İşlemleri Nelerdir? konusu ile ilgili tüm sorularınızı alt kısımdan yönetime sorabilirsiniz.

universite-askerlik-tecili

3 yorum

  1. Jandarma kontrol noktasında yoklama kaçağı olduğumu öğrendim bir kağıt imzaladım 15 gün içinde askerlik şubesine gitmem gerektiği ile ilgili fakat ben öğrenciyim ek c2 belgesi istediler okulum yurtdışı olduğu için 15 gün içinde gidip gelemedim işler uzadı 15 günlük süre kapsamı 2 gün önce doldu bu durumda sonuç ne olur yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Merhaba. 2 yıllık üniversite mezunuyum ve 2011 aöf girişliyim. E devletten baktığım zaman 31.12.2015 tecil bitiyor. Tecil işlemi için askeriyeye gitmem gerekiyor mu yoksa aöf bürosu kendi tecil işlemi yapıyor mu ? Askerliğimi 29 Yaşına kadar tecil edebilir miyim ? İlgilenirseniz sevinirim…

  3. Merhaba ben 2016 yılında askerliğimi tecil ettirdim , lise mezunuyum ağustos ayında üniversiteye kayıt yaptıracağım. 2018 de tecil süresi bitiyor , tecil süresi bitince zorunlu olarak okulu dondurup mu gideceğim yoksa okul bittikten sonra mı askerlik olacak ? şimdiden teşekkürler .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*