Uzman Erbaş Olarak Askerde Kalmak

10

askerde-uzman-erbas-olmak

Asker Adayı: Merhaba ben 94 doğumluyum. Şubat celbinde askere gidiyorum 94/1 yapıcam. Askere gidip orda Uzman Erbaş olarak kalmak istiyorum. Lise 2den terkim. Lise dengi oluyor buda sanırsam. Ayriyeten Gemi Adamı Cüzdanım Kamarot kimliğim var. Ehliyetim var. Büyük ihtimalde denizci olarak askerlik yapıcam çünkü yoklamaya gittiğimde gemi adamı cüzdanımla kamarot kimliğimin fotokopisinide vermiştim askerlik şubesine.. yanlız ben kürdüm annemin ismi kürt ismi.. nühroj ismi.. askerde kalabilir miyim sizce? çok istiyorum da..

Cevap: Kürt kökenli komutanlarda var olduğunu biliyoruz. Ancak durumunuz hakkında net bilgi veremiyoruz, lise terk olanların askeri personel olmaları konusu biraz zor gibi gözüküyor. En net bilgiyi ve uzmanlık sınavları gibi durumları zaten askeri birliğinizde öğreneceksiniz.

10 Yorum

 1. merebalar ben halil ugurlu lıse 1 den terkım bende dıger ark gıbı uzman olarak kalmıyı cok ıstıyorum ama herkes okul yuzunden kalamassın dıyor sızce dogru boyle bı sansım olurmu benım ? kalmayı cok ıstıyorum ve onuzmuzdekı hafta askerım …!!! isşlllah kalırım cvp beklıyorum.

 2. Merhabalar. Ben 94 doğumluyum. Mayısta askere gidicem. Şu anda açıktan liseyi okuyorum. Ama sözleşmeli er olarak kalmak istiyorum. Sözleşmeli erler rütbe alıyorlar mı? Uzman Erbaş mı oluyor? Ve uzman çavuşla uzman erbaş farklı mı oluyor?

  • Yapılan açıklamaya göre;

   Sınavlar 16-20 Aralık 2013 tarihleri arasında Personel Temin Merkezi Komutanlığında (Cebeci/ANKARA) yapılacaktır.

   Başvuruda bulunan adaylardan sınavlara çağrılanlar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Personel Temin Merkezi Komutanlığında hazır olacaklardır.

   Adayların yanlarında götürecekleri belgeler başvuru kılavuzunda açıklanmıştır.

   Adaylar kayıt için gerekli belgelere ilave olarak,

   – Sınav Giriş Belgesi,

   – Ön Sağlık Kartı ve FKT Kartlarının çıktılarını alarak yanlarında götürecekler.

   Adayların diploma, sertifika, ehliyet vb. belgelerinin asılları ile fotokopilerini de yanlarında götüreceklerdir.

 3. s.a ben acemi birliğimi izmir seferi hisar j. muhabere taburunda yaptım usta birliğim çanakkaleye çıktı garson olrak gitcem uzman erbaş sınavına girebilirmiyim beni bilgilendiriseniz sevinrm

Alt Kısımdan Yönetime Soru Sor!