Anasayfa / Askeri Haberler / Vatandaşlar Yeniden Askere Gitmek İçin Başvuruda Bulunuyor

Vatandaşlar Yeniden Askere Gitmek İçin Başvuruda Bulunuyor

Ülkemizde son günlerde yaşanan sıcak gelişmelerin ardından bir çok vatandaş Genel Kurmay’a başvurarak yeniden askere alınmak istediklerini belirttiler. Genel Kurmay da söz konusu gelişmeler doğrultusunda önemli açıklamalarda bulundu ve çok sayıda vatandaşın yeniden askere alınmak istediğini ve terörle mücadele içinde yer almak istediklerini talep ettiğini belirtti.

Genel Kurmay Başkanlığının yaptığı açıklamada, ülkemizin son zamanlarda içinde bulunduğu terör olayları sebebi ile pek çok sayıda vatandaşın Genel Kurmay Başkanlığı’na başvurduğunu, askere alınmak istediklerini ve terörle mücadele etme konusunda görev almak istediklerini talep ettiklerini açıkladı. Genel Kurmay Başkanlığı, asil milletin kahraman ve duyarlı evlatları diyerek nitelendirdiği vatandaşların taleplerini Türk Silahlı Kuvvetler mensuplarının kesinlikle takdirle karşıladığını, duygulandıklarını ve aynı zamanda da motivasyonlarının arttığını belirtirken, bu ulvi talep ile karşılarına gelen vatandaşların tamamına teşekkür ettiklerini belirttiler.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin dahilinde yer alan kahraman personelin, milletin her daim güvenliğini ve huzurunu hem korumak hem de temin etmek adına terör örgütleri ile mücadele içinde olduklarını, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin her zaman kendilerine verilen her görevi bugüne değin başarı ile yerine getirdiğini ve bundan böyle de ülke tarihine ve kendine yakışır bir biçimde yerine getirebilecek güçte olduğunu belirtti.

07 Haziran Genel seçimlerinin ardından hala hükümetin kurulmamış olması, geçtiğimiz haftalarda bir çok terör örgütü saldırısı ile karşı karşıya kalan vatandaşlar, ardı ardına gelen şehit haberleri ile yıkılmış ve çareyi kendilerinin de yeniden orduya alınmasını talep etmekte buldular. Bu talebe oldukça samimi bir yanıt veren Genel Kurmay Başkanlığı, bu girişimin Türk Silahlı Kuvvetler birliği içinde yer alan herkesi oldukça duygulandırdığını belirtirken, mevcut TSK personelinin bugüne kadar görevini layıkıyla yerine getirdiğini ve bundan böyle de yerine getireceğini belirten bir açıklama yaptı.

Operasyonların başladığı ilk günden itibaren Kara Kuvvetleri Komutanlığı‘na, Genel Kurmay Başkanlığı’na ve Başbakanlığa Türkiye’nin dört bir tarafından mektuplar gelirken, Malatya, Konya, Diyarbakır ve Denizli’den de özellikle yeniden askere alınma talepleri geldi.

tekrar-askere-alinmak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*