Anasayfa / Acemi Birliği / Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Gemlik / Bursa

Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Gemlik / Bursa

Bursa’nın Gemlik ilçesi içerisinde yer alan Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, adından da anlaşılabilineceği gibi ülkenin belirli noktalarında kullanılacak askeri hayvanların eğitim ve bakım noktalarının başında yer almaktadır. Gerek içerdiği sosyal olanaklar gerekse askerlerin rahatı konusunda ülke çapında kıskanılan bir birlik olan merkez, görevlerini kendisinde gerçekleştiren kişileri son derece memnun edebilmektedir.

Birliğe otobüs ile seyahat etmek isteyen kişiler Bursa seyahatlerine devam ettikleri sırada Gemlik’e askerlik vazifesi için gitmekte olduklarını belirtmeleri halinde şehre giriş yapmadan Gemlik otobüslerinin geçmekte olduğu noktalarda inebilmektedirler. Bu durum gerçekleşmediği takdirde de Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinden geçmekte olan Gemlik aktarmalarına binilebilinecektir. Şehir içi otobüslerde Bursa içerisinde geçerli olan ” BU Kart ” sistemi kullanıldığından kişilerin lazım olması durumunda kullanmak için söz konusu kartlardan satın almaları tavsiye edilmektedir.

Herhangi bir mesleki iş yapılmadığında genellikle temizlik ve nöbet işlemleri ile geçecek olan görev sürecinde, Veterinerlik Okulu mensuplarına da bol bol yardım sağlanmaktadır. Envai çeşit hayvanın içerisinde yer alındığından hayvansever askerler tarafından adeta bir cennet olarak nitelendirilen Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, bazı kişilerde ise çeşitli alerjik reaksiyonlara sebep olabildiğinden bu tarz sıkıntıların görev başlangıcında gerekli komutanlara bildirilmesi tavsiye edilmektedir.

Oluşabilecek sinek ısırıklarının çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilmesi yüzünden kantin üzerinden çeşitli sinek kovucu spreyler temin edebilen askerlerin, stokların tükenme ihtimaline karşın yanlarında birkaç adet getirmeleri de önerilmektedir. Herhangi bir sorun oluştuğu takdirde gerekli müdahalelerin yapılması için kapsamlı bir revire de sahip olan Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, içerisinde barınan tüm askerlerin rahat ve huzurlu bir görev sürecini geride bırakabilmeleri için son derece olumlu bir adrestir.

Veteriner-Okulu-Ve-Eğitim-Merkezi-Komutanlığı-Bursa

2 yorum

  1. Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Gemlik / Bursa çıktı.
    muv. özelliği dev. köpek bak. eri yazıyo acaba acemilik ve usta birliği burda olurmu uzun dönem

  2. burada uzun dönem acemilikten sonra neresi çıkar veya burda kalırmıyım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*