Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Gemlik / Bursa

2
98

Bursa’nın Gemlik ilçesi içerisinde yer alan Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, adından da anlaşılabilineceği gibi ülkenin belirli noktalarında kullanılacak askeri hayvanların eğitim ve bakım noktalarının başında yer almaktadır. Gerek içerdiği sosyal olanaklar gerekse askerlerin rahatı konusunda ülke çapında kıskanılan bir birlik olan merkez, görevlerini kendisinde gerçekleştiren kişileri son derece memnun edebilmektedir.

Birliğe otobüs ile seyahat etmek isteyen kişiler Bursa seyahatlerine devam ettikleri sırada Gemlik’e askerlik vazifesi için gitmekte olduklarını belirtmeleri halinde şehre giriş yapmadan Gemlik otobüslerinin geçmekte olduğu noktalarda inebilmektedirler. Bu durum gerçekleşmediği takdirde de Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinden geçmekte olan Gemlik aktarmalarına binilebilinecektir. Şehir içi otobüslerde Bursa içerisinde geçerli olan ” BU Kart ” sistemi kullanıldığından kişilerin lazım olması durumunda kullanmak için söz konusu kartlardan satın almaları tavsiye edilmektedir.

Herhangi bir mesleki iş yapılmadığında genellikle temizlik ve nöbet işlemleri ile geçecek olan görev sürecinde, Veterinerlik Okulu mensuplarına da bol bol yardım sağlanmaktadır. Envai çeşit hayvanın içerisinde yer alındığından hayvansever askerler tarafından adeta bir cennet olarak nitelendirilen Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, bazı kişilerde ise çeşitli alerjik reaksiyonlara sebep olabildiğinden bu tarz sıkıntıların görev başlangıcında gerekli komutanlara bildirilmesi tavsiye edilmektedir.

Oluşabilecek sinek ısırıklarının çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilmesi yüzünden kantin üzerinden çeşitli sinek kovucu spreyler temin edebilen askerlerin, stokların tükenme ihtimaline karşın yanlarında birkaç adet getirmeleri de önerilmektedir. Herhangi bir sorun oluştuğu takdirde gerekli müdahalelerin yapılması için kapsamlı bir revire de sahip olan Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, içerisinde barınan tüm askerlerin rahat ve huzurlu bir görev sürecini geride bırakabilmeleri için son derece olumlu bir adrestir.

Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Hakkında Bilgiler

Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunmaktadır. Bursa ve Gemlik Türkiye’de önemli bir yere sahip iki önemli gelişmiş şehirdir. Komutanlığın bulunmuş olduğu Gemlik özellikle zeytin üretiminin ve çeşitli tarımsal faaliyetlerin yürütüldüğü verimli bir bölgede yer alır. Bursa genelinde tarım ve hayvancılık en fazla gelir getiren ekonomik faaliyetler arasında bulunur ve Gemlik’te de görülebileceği gibi zeytin üretimi bu gelirde büyük bir paya sahiptir. Bursa tarihi ve kültürel önemi açısından da dikkat çeken bir şehirdir. Osmanlı Devleti için oldukça önemli bir şehir olması şehri başkent yapmış ve kısa bir dönem de olsa devlet buradan yönetilmiştir. Fethedildiği dönemde olduğu gibi günümüzde de devletin en önemli şehirlerinden biri olan Bursa hem iklimi hem de coğrafi şekilleri nedeniyle imar faaliyetlerinin rahatlıkla yürütülebildiği bir mekân olmuştur. Uludağ’ın şehirde bulunması özellikle kış turizminin bütçesini artırmış ve şehri kış turizminde lider konumuna getirmiştir. Bunun yanında şehirdeki coğrafi güzellikler ve kültürel eserler de şehrin Türkiye ve dünya genelinde her geçen gün daha bilinir hale gelmesini sağlamıştır.

Bu derece önemli ve gelişmiş bir şehirde yer alan Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı askerliğini burada yapacak olan acemi askerlere birçok imkân sunmaktadır. Bu imkânlardan en önemlisi sağlık hizmetleridir. Askerlik hayatı boyunca ortaya çıkabilecek fizyolojik rahatsızlıklara Muayene Merkezi’nde müdahale edilerek askerlerin hayatlarına normal ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri sağlanır. Buraya sadece hasta olunca değil herhangi bir rahatsızlık hissedince bütün er ve erbaşlar başvurabilir. Bunun yanında psikolojik sorunlar için de bir bölüm açılmış ve Rehberlik ve Danışma Merkezi adı altında askerlere psikolojik destek vermeye başlamıştır. Burada da birlik ortamındaki disiplin ve eğitim koşullarına hemen ayak uyduramayan askerlerin daha iyi koşullarda buraya alışabilmeleri için gereken danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Birlik içinde yer alan Vakıfbank bankamatiği ile askerler aile ve arkadaşları ile para transferi yapabilirler. Bu bankadan bir hesabı olmayan kişiler ya birliğe başvurarak asker hesabı açtıracak ya da diğer bir seçenek olan PTT’yi kullanacaklardır. PTT üzerinden belge işlemleri de yapılabileceğinden bankamatik çok fazla tercih edilmeyebilir. Fakat askerlerin her ikisinde de hesap bulundurmaları faydalarına olacaktır. Askerlerin faydalanabilecekleri diğer imkânlar arasında bilgisayar odaları ve basketbol, voleybol ve futbol sahaları bulunmaktadır. Bilgisayar odasında askerler belirli bir ücret karşılığında vakitlerini değerlendirebilirler. Futbol, voleybol ve basketbol sahalarında ise er ve erbaşlar izin ya da istirahatlarda zamanlarını spor yaparak değerlendirebilirler.

2 Adet Soru ve Cevap

  1. Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Gemlik / Bursa çıktı.
    muv. özelliği dev. köpek bak. eri yazıyo acaba acemilik ve usta birliği burda olurmu uzun dönem

Soru Sor!