Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / Yedek Subay Askerlik Sorgulama Mayıs 2014 Celp Dönemi

Yedek Subay Askerlik Sorgulama Mayıs 2014 Celp Dönemi

94-2 Tertip Mayıs ayı celp döneminin uzun dönem er statüsündeki asker adayları 12 ay askerlik yapmak üzere askerlik yerleri 18.04.2014 günü saat 11:00 de resmi olarak açıklanmıştır. Askerliğini 12 ay olarak er statüsünde yapacak olan asker adaylarının eğitim merkezleri asker adaylarına bildirilmiştir.

Uzun dönem er’lerin askerlik yerlerinin belirlenmesinin ardından, yedek subay olarak askerlik yapacak olan yedek subay adaylarının yerlerinin açıklanması beklenmektedir. Yedek Subay asker adaylarının askerlik yerleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin yapmış olduğu açıklamaya göre içinde bulunduğumuz 2014 Nisan ayının 25’de saat 11:00 de e-devlet sistemi üzerinden ve askerlik şubelerinden açıklanacaktır.

25 Nisan 2014 Yedek Subay Askerlik Sorgulama işlemini yapıp, askerlik yeri belli olan Yedek Subay erbaş sınıfındaki askerler adaylarının ilk grubu olan A grubu 5 – 9 Mayıs 2014 günleri arasında, Yedek Subay erbaşların ikinci grubu ise 1-20 Haziran 2014 günü eğitim merkezlerine teslim olacaklardır.

Sevk yerleri, acemi birlikleri belli olan yedek subay asker adayları belirtilen tarihlerde birliklerine teslim olmadıkları taktirde Bakaya durumuna düşeceklerdir.

yedek-subay-askerlik-sorgulama

25 yorum

 1. Askerlik sorgulama

 2. BEKİR TOKTAMİŞ

  askerlik yerimi t.c numramdan ögranmek istiyorum

 3. mrb admın kardes bi soruda bulunucaktım benım nereye düştüğüm neden belli olmadı hayla bi yardımcı olurmusunz lütfen

 4. nedenpeki aldığım formda celp dönemi mayıs ve muhtemel sevk tarihi mayısın 4 yazıyor dalgamı geçiyorlar benle

 5. Merhaba admin ben şubat ayında başvurdum askerlik için kısa dönem askerlik için niyas 25 de belli olur dediler sence a grubu mu giderim yoksa b mi acil cevap lütfen..

 6. merhaba admin
  bir sorim olacaktı
  ben 1994 doğumluyum 20.01.2104 de muayene oldum.
  fakat bakıyorum sınıflandırma bulunmadı diyor
  kağıtda yazan celp dönemi Mayıs 2014
  sevk tarihi 05.05.2014 diyor soruma cevap verirsen çok sevinirim
  bazı yerlerde ve arkaşımın demesine göre 22/ ile 25 n de belli olucakmıs
  iyi günler

 7. yerimi nasıl ogrenirim e devlet şifremi giriyorum bişey gostermiyor teşekürler

 8. Ben tecilimi bozdurup ağustosta askere gidicem. Ancak yüksek lisans yapma olasılığım var ve yüksek lisansa kabulüm temmuz ayında belli oluyor. Acaba benim bozdurduğum tecilim yüksek lisansa kabul edilmemden dolayı tekrar uzatılır mı?

 9. sayın admin bende statü kısmında kısa dönem er yazıyo (tam olarak) kaç gün askerlik yapacağımı yazarmısın.. bir de acemilikte hiç bir eşyayı kabul etmiyo mu askeriye küçük bir bavul hazırlasak usta birlik de yarayacak elbet yanlış mı düşünüyorum ? şimdiden saolun..

 10. Sayın admin bey benim e devlette hakkınızda sonuc bulunamadı diyor ben erken sevk istemiştim fakat 1-31 Mart tarihleri arasında sevk öncesi şubeye gidilecegini bilmiyodum ve gitmedim çünkü kimse bana bu tarihler arasında askerlik şubesine gideceksin diye bişey söylemedi askerlik şubesinden şimdi benim durumum ne olur agustosa mı kalırım yoksa haziranda gitme olasılıgım olur mu ya da bakaya mı kaldım bi açıklarsan çok sevinirim iyi günler.

 11. merhaba ben 2014 kasıma kadar askerliğimi tecil ettirdim ama şimdi tecili bozdurup austosta askere gitmek istiyorum ne yapmalıyım?

 12. E-devlette Yedek subay olarak görev yapacağım ve sevk tarihimin 5-9 mayıs olduğu yazıyor.Subedeki memur bana e-devletten sevk belgemi alabilecegimi soyledi ve bende calismak oldugum icin bir daha şubeye gidemedim.Sülüsümü almadım.5 mayıs günü sülüsümü alıp 6 sında birliğime katılabilirmiyim

 13. Şubat 27 de muayene oldum 1988 doğumluyum Ağustos ta kesin gidermiyim?

 14. yedek subay mı

  samsuna yedek subay eğitimi için gitti 3 hafta sonra ankara nato ya tayinim çıktı diyor acaba kısa dönem mi

 15. Merhaba admin ben önlisans 2014 mezunuyum açıktan lisansa tamamlayıp subaylık için şansımı denemek askerde kalmak istiyorum askerde subay olarak kalmak için ne gerekiyor.. Şuan askerlik tecili icin gerekli aşamalar nelerdir..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*