Anasayfa / Askeri Bilgiler / Yedek Subaylık İstedim Kısa Dönem Çıktı

Yedek Subaylık İstedim Kısa Dönem Çıktı

Ben uzun dönem askerlik başvurusu yaptım. Fakat kısa dönem çıktı. Türkçe Öğretmenliği Fakültesi mezunuyum. Askeri personel olmayı çocukluğumdan beri arzu ediyorum . Bunun için elimden geleni yapmak istiyorum. Bana ne önerirsiniz ? Okulu bu sene bitirdim . Vatanım için çalışmak istiyorum.

Öncelikle bu şekilde istekli olduğunuz için teşekkürler, Türkiye Cumhuriyeti sizin gibi Vatanını seven bireylerin var olduğu sürece ayakta dim dik kalacaktır. Üzülerek söylüyorum ki, askerliğiniz Kısa Dönem çıktı ise, kısa dönem olarak yapacaksınız demektir. Sınıflandırmalar ve askerlik süreleri sistem tarafından otomatik olarak belirlenmektedir.

Siz şu şekilde bir yol izleyebilirsiniz, askerliğiniz süresinde belirlenecek ve yapılacak olan bazı sınavlar vs olabilir, bu sınavlara girerek rütbeli olma yolunda adım atabilirsiniz.

rutbeli-asker-olmak

4 yorum

  1. Endüstri mühendisi ve işletme mühenďisi bölümü bitirdim 30 yasindayim askere gidip orda kalmak istiyorum saygilarimla

  2. 91 dogumlu lisans mezunuyum .2015 Ocak ayında askerligi tecil ettirdim ve celp donemim kasim 2016 yazan bi kagit verdiler.Burda erteleme bitim tarihi 11 temmuz 2016 yaziyor.
    22 temmuzdayiz tecili bozsam agustos da askere gidermiyim yada tecil ettirsem bu tarihten önce mi yaptirmam gerekiyordu.Birde merak ettigim Askerligi uzun veya kisa dönem yapacagim ne zaman belli oluyor.

  3. 2016 psikolojik danışmanlık ve rehberlik bolumu lisans mezunuyum. kasım 2016 dönemi için basvurdum ekimde sonuç belli olacakmis. Uzun dönem yedek subay gelirmi. Simdiden cevabınız için teşekkür ederim .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*