Anasayfa / Sizin Sorularınız / YGS Üniversite Sınavı İçin Askerlik Tecili

YGS Üniversite Sınavı İçin Askerlik Tecili

Merhaba ben 30.04.1997 doğumluyum. Şuan açık öğretim lisesinde okuyorum. Haziran ayında mezun olacağım. 5 ay sonra YGS sınavına gireceğim. Bu sene üniversiteyi kazanamazsam 2017 de de YGS’ ye girmek istiyorum. Fakat 2017 de askerlik senem geliyor. 1 yıl daha tecil ettirebilir miyim üniversite sınavına girip üniversiteye girmek için? 2018 ‘e kadar tecil ettirirsem yeter veya sınav için 3 aylık rapor alabiliyor muyum. En kötü 2017 kasım ayında bile askere çağırsalar bana yetiyor çünkü 2017 haziran ayında üniversiteyi kazanıp kazanmadığım belli oluyor. Yanı kasımdan 5 ay önce belli oluyor. Lütfen cevap verin. Teşekkürler şimdiden.

Cevap: Merhaba, YGS sınavı için askerliğinizi ertelemek istediğinizi belirtmişsiniz. Eğitiminiz için askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Merak etmeyin.Şimdi bile askerlik şubesine başvuruda bulunsanız en az 2 yıl tecil hakkı alabilirsiniz. Henüz 97 doğumlu olduğunuz için askerliğiniz 2017 yılında. Siz bu seneki sınavda başarı elde edemezseniz, askerliğinizi 2016 yılı içinde eğitiminiz için şubeye gidip tecil ettirirsiniz. 2017 yılındaki YGS sınavına da o şekilde girebilirsiniz.

ygs-icin-askerlik-tecili

2 yorum

  1. 1993 doğumluyum askerlik tecilim 31 aralık 2015 te bitiyor ygs sınavı için askerliğim tecil ettirebilirmiyim okumak istiyorum ancak 2016 yılında tecil ettirmesem kaçak gözükeceğim ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

    • Merhabalar, En son mezun olduğunuz okul diplomanız ile tecil ettirebilirsiniz.Mezun olduğunuz tarihi 2 yıl geçmemiş bir diploma ile gitmelisiniz. Aksi takdirde okumuyor iseniz tecil hakkınız bulunmamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*