Anasayfa / Askeri Bilgiler / Yüksek Lisans Hazırlığı için Askerlik Tecili

Yüksek Lisans Hazırlığı için Askerlik Tecili

yuksesk-lisans-hazirligi-icin-askerlik-tecili

Merhabalar, 86 doğumluyum. 2 Yıllık Ön Lisans bitirdikten sonra 2 yıl tecil hakkımı kullanmıştım. Sonrasında 4 yıllık üniversite bitirdim (lisans) ve tekrardan yüksek lisansa hazırlanmak için 2 yıl daha askerliğimi tecil ettirmek istiyorum. Böyle bir hakkım var mı? Teşekkür ederim.

Cevap: Merhaba değerli asker adayı, eğitiminiz için askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz, ayrıntılar için lütfen size en yakın askerlik şubesine giderek tecil ettirmek istediğiniz zaman aralığını ve sebebini yetkililere bildiriniz. Ancak hazırlık için tecil etmeyebilirler, ancak yüksek lisans eğitiminizi tamamlamanız için askerliğinizi tecil edebilirler. Geç Kalmayınız…

yuksesk-lisans-hazirligi-icin-askerlik-tecili

9 yorum

  1. iyi günler. ben 1991 doğumluyum bu sene okulumu bitirdim kasımda askere gitmek istiyorum yalnız okulunda birtek stajım kaldı şu anda onu yapıyorum ve ağustos sonunda raporumu teslim edip mezun olacağım yalnız kasım başvuruları son tarih 15 ağustos imiş.sormak istediğim şu ben diplomamı resmi olarak eylül başı alacağım şimdiden gidip durumumu bildirsem kasım ayına başvuru yapabilirmiyim ve birde başvuru yapsam bile kısa dönem hakkımı kaybetmiş olurmuyum.

    saygılarımla

  2. Askerlik Sorusu: 1987 dogumluyum onlısans mezunuyum subat 2014 de tecılımı bozdurdum subeden mayısta gıdecegım soylendı askerlıgım cıkmadı ağustos da gıdersın dedıler gıttım yıne cıkmadı ne zaman gıderım askere sube yardımcı olmuyor

  3. oral altıntaş

    temmuz sonunda tecilimi bozarsam kısa dönem askerlik için nezaman gidebilirim.

  4. simdi gitsem kasim ayına atarlar. kasim yerine subat a yazdırabilir miyiz.

  5. sayın adminim temmuz 2012 mezunuyum 4 yıllık, yüksek lisans yapmak istiyorum, normal tecil hakkı mezuniyetten sonra iki yıl yani temmuz 2014 te bitiyor sanırsam, yüksek lisans başvuru yapacağım yer, askerlik şubesinden yüksek öğretim yapmasında herhangi bir sakıncanın bulunmadığını gösterir belge istediler, şubeye başvurup tecil etme yada herhangi başka bir şekilde gerekli belgeyi alabilir miyim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

  6. mrb sayın admin 4 yıllık üniversite mezunuyum 2 yıllık tecil yaptırdım ve tecilim 10. ayda bitiyor yüksek lisans yaapmam için ales 23.11.2014 tarihinde tecil tarihimden 1.5 ay sonra oluyor bu süre için tecilimi uzatabilir miyim ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*