Anasayfa / Askeri Haberler / Yüksek Lisans için Askerlik Tecil İşlemleri

Yüksek Lisans için Askerlik Tecil İşlemleri

yuksek-lisans-askerlik-tecil-islemleri

Yüksek Lisans Askerlik Tecil İşlemleri ile ilgili Askeri Soru: Merhaba , Askerliğimi üniversiteden mezun olunca 2 sene tecil ettirdim. Erteleme bitim tarihi 04.09.14 Muhtemel sevk tarihi olarak da 30.11.14 görünüyor. Yurtdışına master’a gitmeyi planlıyorum , bu durumda tecil işlemlerini Türkiye’de ne zamana kadar yaptırmam gerekiyor sevk tarihine kadar mı yoksa erteleme bitim tarihine kadar mı? Erteleme bitim tarihinden sonra başlarsam bu işlemlere asker kaçağı mı sayılıyorum ? Teşekkürler

Cevap: Merhaba, en kısa sürede tecil işleminizi yaptırmanız gerekmektedir. İkamet ettiğiniz bölgedeki askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmalısınız.

yuksek-lisans-askerlik-tecil-islemleri

5 yorum

  1. İkametgahım öğrenciliğim nedeniyle Konya’da fakat Ankara’da yaşıyorum. Yüksek lisans kayıdı için askerlik durum belgemi Ankara’dan alabilir miyim? Yoksa ikamet ettiğim yerden almak mı zorundayım? Acil cevap verirseniz sevinirim.

  2. Sayın admin, burdan herkese yardımcı olduğunuz içn çok teşekkürler.
    Sorum şu:
    85 doğumluyum ve gerek okul gerekse maddi iş imkanlarımı kaybedeceğim için askere gidemedim. Ocak 2014 ten beri yoklama kaçağıyım ve aranıyorum. Şöylede bir durumum varki: gözlük derecelerim askerlikten muaf olmak için yeterli ölçüde. Yıllar önce İlk yoklamada gözlük kullanıyordum ama derecelerim bu düzeyde değildi. 2-3 hastane muyenesi daha yaptırıp numaralarımın son 1 senede değişmediğini belgelerle kesinleştirip askerlik şubesine hastaneye sevk için başvurmayı düşünüyorum. Bu aşamada izlemem gereken yollar nelerdir. Tavsiyeleriniz nelerdir. Sen kaçaksın dyip direkt alırlar mı askere, veya bir zorluk çıkarırlar mı bu durumla ilgili? Bunun yanı sıra herkes gibi bir mesleğim var ve çalışıyorum. Bir şekilde işyerime kaçak olduğuma dair bilgi gider mi? Örneğin 3-5 ay daha kaçabilir miyim. İşyerine bu konu bir şekilde akseder mi? Yoksa sadece polis gbt. Jandarma vb. şekilde mi yakalnırım?

  3. 1991 dogumluyum.2013 eylul de tezsiz yulsek lisansa basladim 2015 subat ayinda bitirdim(1.5 yıl)suan da 1 yillik tecil hakkimi kullaniyorum mayis 2016 ya kadar.2015 eylul ayi icin tezli yuksek lisansa kabul edildim tecil olur muyum cevaplarsaniz cok mutlu olurum zor durumdayım iyi calısmalar..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*