Anasayfa / Sizin Sorularınız / Yüksek Lisans Sonuçlarından Sonra Askerlik Tecili

Yüksek Lisans Sonuçlarından Sonra Askerlik Tecili

yuksek-lisans-askerlik-tecili

Askerlik Adayı: İyi günler ben kasım celbinde askere gitmek istiyorum bilindiği gibi 15 ağustos erken sevk işlemleri için son tarih fakat yüksek lisans sonuçları 16 ağustosta açıklanacak acaba erken sevk işlemini yaptırsam daha sonra yüksek lisans sonucum olumlu sonuçlanırsa tekrardan tecil işlemi yaptırabiliyor muyum cevabınız için teşekkürler.

Cevap: Evet yüksek lisans sonuçlarından olumlu sonuç alırsanız askerliğinizi eğitiminiz için tecil ettirme hakkınız bulunmaktadır.

yuksek-lisans-askerlik-tecili

14 yorum

 1. BEN YÜKSEK LİSANSA 2009 DA KAYIT YAPTIRDIM İKİNCİ YILIMDA YÜKSEK LİSANSI BIRAKTIM AMA KAYIT SİLDİRMEDİM.2013 KASIMDA İKİ DÖNEMDİR BAKAYA İDİM ŞUBEYE GİDİP İFADE VERDİM.ŞİMDİ OCAK YİRMİ YEDİDE SINIFLANDIRMAYA TABİYİM.OCAK YİRMİ YEDİYE KADAR YURT DIŞI ÇIKIŞ İZNİM VAR.OCAK 24 TE YURT DIŞINA RUSYA YA GİDİP ORADA YÜKSEK LİSANSA KAYIT YAPTIRACAĞIM. BURADA BULUNAN KAYDIM DEVAM EDİYOR ORADAN YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİ BELGESİ İLE BÜYÜKELÇİLİKTEN YENİ TECİL YAPTIRABİLİR MİYİM ?1986 DOGUMLUYUM.

 2. Merhaba 01 08 1988 dogumluyum 2012yılında lisans bitirdim ve 2yıl teçil yaptırdım. Tecilim bu yıl 31temmuzda doluyor. Yüksek lisans basvurusu yapmayı dusunuyorum tekrar tecilim olurmu ?

 3. Merhaba
  Ben yüksek lisans eğitimine hak kazandım. Ancak kaydım 2014 Eylül ayında yapılacak. Askerlik tecilim ise Temmuz 2014 te sona ermekte. Tecil süremi uzatebilir miyim?

 4. 5.9.86 tarinde doğdum. 2012 haziranda unuv den mezun oldum. 30.9.214 tarihine kadar askerlik yonunden sıkıntısı yoktur diye subeden yazı aldım. Celp donemim kasım. Aynı yıl içerisinde ekim veya kasım aylarında yukseklisans kazanırsam askliğimi tekrar erteletebilirmiyim.

 5. Merhaba,
  Askerlik subesınden 27 ocak 2014’e kadar herhangı bır egıtım kurumuna kayıt olabılır belgesı aldım.24 ocak 2014 arel unıversıtesı yüksek lısans kaydımı yaptırdım ve unıversıte bana eskerlık ertelemenı subene bız bıldırcez dedı sana ellden veremeyoz dedı.Ilgılı yazıyı memleketımdekı askerlik subesıne kargoladıklarını ve fax cektıklerını soledıler.Bugun baktım askerlik yerım bellı olmuş..Sımı benım sorum

  1.ben 27 ocaktan once kayıt oldum ama askerlik yerım bellı olmuş yanı sımdı ben askere mı gıdıcem yoksa ogrencı olduğum ıcın bu ıptal mı olucak
  2.nasıl bır durum bu lütfen yardımcı olunuz

 6. merhaba tezsiz yüksek lisans askerliği kaç yıl erteler?tezsiz yüksek lisanstan mezun olduktan sonra bir yıl tecil etme hakkım olur mu?teşekkürler..

 7. iyi günler ben 2011 yılında yüksek lisansa başladım 2014 yılına kadar askerliğimi tecil ettiler ben yüksek lisansı hala bitirmedim devam ediyor yaşım 26 askerliği mi nasıl uzatırım yolu yordamı nasıl

 8. Merhaba ben 1988 doğumluyum..2013 yılında mezun oldum ve askerliğim 31 Aralık 2015’e kadar tecil edildi.Bu sene(2014-2015 eğitim yılı) yüksek lisansa başlamayı düşünüyorum.Tecilimi uzatma şansım var mıdır? varsa ne zamana kadardır?

 9. Merhaba,
  2013 yüksek lisans mezunuyum. Aynı zamanda da 2014’te AÖF ikinci üniversiteden mezun oldum. 2014 tekrar üniversite sınavına girip barajı geçtim.
  Tecilim 31 Ocak 2015’te bitiyor ama ben tekrar AÖF 4 yıllık kayıt yaptırıp tecilimi 29 yaşıma kadar uzatmak istiyorum.
  Şuan ki durumda önerileriniz nedir, ne yapmam gerek?
  Teşekkür ederim.

 10. Merhaba;
  1985 dogumluyum ve 31 aralık tarihine kadar tecil hakkım bulunmakta.İktisat fakültesinde 07.2014 mezun oldum ve yüksek lisans yapmak istiyorum aynı zamanda İstanbul üniversitesi Endüstri mühendisligi okumaktayım.Eger yüksek lisans yapar isem kaç yıl tecil hakkım olmuş olur çünkü üniversitemin bitmesine 31 Aralık 2014 tarihinden sonra 3 yıl var hem yüksek lisans hemde mühendislik fakültesini bitirmiş olarak gitmek istiyorum..Bu yüzden en az 3 yıl tecil olabiliyormu?
  Ve ikinci sorumda alandışı yüksek lisans yapacagım (Bilgisayar,Elektrik-elektronik yük. lis. gibi)Bu yüzden bilimsel hazırlık dersleri almak zorundayım bu dönemde tecil işlemim geçerlimidir?
  İlgilendiginiz için şimdiden teşekkür ederim..

 11. 1987 doğumluyum. Bu dönem y. Lisansta 6. Dönemim yani 3. Yıl bi ihtimal bu dönem de bitmeyebilir. Eğer uzarsa kaç yaşına kadar tecil hakkımız var. Bir de bu dönem bitirirsem tecil hakkım var mı. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim…

 12. Merhaba
  Askerliğim 30.09.2016 ya kadar tecillidir. Tezsiz İşletme Yüksek lisansı yapmayı düşünüyorum 2016-2017 döneminde.Bu askerliğime tecil hakkı getirir mi?

  Teşekkürler

 13. Selman BÖLÜKBAŞI

  Askerlik tecilim tezli yüksek lisanstan dolayı 2016 Ocak a kadar uzatılmıştı. Yüksek lisansım uzadı üniversite askere almaya yazı gönderdi. Tecilim uzar mı kaç yıl?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*