Anasayfa / Sizin Sorularınız / Yurtdışında Okuyanların Askerlik Tecili

Yurtdışında Okuyanların Askerlik Tecili

Soru: Oğlum, 23/03/1993 doğumlu. Şu anda yurtdışında, bugüne kadar askerlikle ilgili bir işlem yaptırmadık. Yurt dışında okuduğunu, okuldan aldığı öğrenci belgesiyle, askerliğini tecil ettirebilir mi? Yurt dışından geldiğinde, yurda girişte bir problem yaşar mı? Bulunduğu yerde konsolosluk olmadığı için, işlemlerini yaptıramadı. Bu konuda yardımlarınızı saygılarımla rica ediyorum.

Cevap: Merhaba, bulunduğu okuldan alacağı öğrenci belgesi ile tecil işlemini gerçekleştirebilir, ancak yinede net bilgi alabilmek için bulunduğu bölgedeki eğitim müşavirliğine başvurup tecil işlemi hakkında ayrıntılı bilgi alması mümkündür. Genelde yurtdışında okuyan öğrencilerin tecil işlemleri ile eğitim müşavirliği ilgilenmektedir.

yurtdisi-egitimi-askerlik-tecili

2 yorum

 1. Aysegul Kalemoglu

  Sayin yetkili,
  Oglum lise 3. Ve 4. Sinifi Amerika’da okuduktan sonra Georgia Eyaleyinde Auborn Universitesinde mimarlik egitimi aliyor ve 2. sinifa gidiyor. 31 Agustos 1995 dogumlu. Askerligini tecil ettirmek istiyoruz. Bununla ilgili nereye basvurmasi gerekiyor ve hangi evraklari hazirlamasi gerekiyor.
  Bilgilerinize saygilarimla.
  Dr. Aysegul Kalemoglu

 2. ugur dogus hamarat

  yurt disinda bir universitenin hazirlik programinda okuyorum 01/01/1996 dogumluyum askerlik tecilini nasil yapabilirim ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*