Anasayfa / Acemi Birliği / Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı – Etimesgut / Ankara

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı – Etimesgut / Ankara

Başkent Ankara’nın Etimesgut ilçesi içerisinde yer alan Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük ikinci Tümen Komutanlığı niteliğini taşımaktadır. Şehir merkezine uzak olsa da toplu taşıma olanakları bakımından son derece kolay biçimde erişimin sağlanabilindiği birlik, bu açıdan acemi askerleri teslim olma aşamasında dahi memnun edebilmektedir. Şehir merkezi üzerinden Etimesgut otobüslerine binecek asker adayları birliğin tam önünde inebilecekler gibi, bunun yanı sıra havayolu ile Ankara’ya gelmiş kişiler de şehir merkezi üzerinden aktarmalarını gerçekleştirebilmektedirler. Tren yolu kullanıldığında ise gardan Etimesgut yönüne gitmekte olan Banliyö Trenleri’ne  binilerek kısa bir tren veya dolmuş yolculuğunun ardından birliğe varmak mümkün olmaktadır.

Her ne kadar başkentte bulunmasından dolayı rahat bir askerlik süreci geçirileceği düşünülebilinse de son derece zorlayıcı ve sıkı bir eğitimi içerisinde barındıran Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, acemilik döneminin son derece zorlu geçmesinin ardından ustalık döneminde ise rahat bir görev sürecinin oluşmasını mümkün kılmaktadır.

Elli ilâ altmış kişilik koğuşlar içerisinde ikamet eden askerlerin kişisel hijyenlerini sağlayabilecekleri tuvalet ve banyolarda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Bunun yanı sıra koğuşlara yakın mesafede olan kantinler sayesinde telefon kartı, yiyecek içecek ve benzeri özel ihtiyaçlarını giderebilecek olan er ve erbaşlar, huzurlu ve mutlu bir acemilik dönemi için gözle görünür bir sıkıntı ile karşılaşmayacaklardır.

Gerek acemilik gerekse ustalık dönemleri için en öğretici noktalardan birisi olarak kabul edilen Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, her askerin zaman geçirmek isteyeceği en kaliteli birliklerden birisi olarak hayatına uzun yıllardır olduğu gibi başarılar ile devam edecektir.

zirhli-birlikler-etimesgut-ankara

23 yorum

 1. Acemi birliğim neresi ögrenmek istiyorum 95/4

  • Merhabalar, Acemi bilriğinizi E devlet üzerinden veya askerlik şubenizden öğrenebilir sülüs belgenizi alabilirsinzi.

 2. Merhaba bn edirneden yaziyorum kesan ilcesinde acemi birligi ankara etimesgut subat 3 teslim olucam acemi birligi kac gun em trakya tarafinda jandarmanin tanki varmi yokza sadece jandarma dog tarafindami var bn jandarma tank nisancisi olarak gitiyorum usta birligi nereye dusme sansi var em acemi birligi kac gun ?
  3 gun snra gtiyorum cewap hemn gelirse sevinirim

  • Merhabalar, 28 gün acemilik süreniz vardır, Doğu bölge ilçe jandarma komutanlıkları sık gönderilmektedir. Usta birliğiniz de sınıfınız değişebilir o konu sadece şans

 3. Muhammed Akkoyun

  Merhaba , usta birliğini etimesgutta zırhlı birliklerde yapan asker maaşı ne kadar ?

 4. Merhaba, 4 mayıs da Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı – Etimesgut / Ankara m-48 tank soförü jandarma olarak teslim olacam kaç gün acemi sürem olacak?

 5. merhaba acemi birliğim etimesgut 4 mayısta teslim olacağım acemi birlikte kaç gün askerlik yaparım ve usta birliğim nerelere çıkar

 6. Merhaba ankara etimesgut kac gun acemi birligi

 7. Merhaba Ankara Etimesgut acemi birliği kaç gün bilen var mı

 8. Acemi birlik yerim neresi

 9. meraba acemi birligim ankara etimesgut zırhlı bırlıkler ulastırma acemı bırlık kac gun surer bılgı verırmısınız agustos 4 te teslım olacagım

 10. Merahaba 4 ağustota ankara etimesgut zırhlı birlikler okulu ve eğitim konutanlıgında acemi birliğimi yapıcam acemi birligi kaç gün acaba bilgisi olan varmı

 11. Merhaba benim acemiligim etimesgut tank şöförü olarak çıktı ne kadar süre acemilik yaparım ve usta birligim nerelere çıkabilir il olarak. Önlisans mezunuyum uzun dönem askerlik yapıcam 3 ağustos 2016 da teslim olacağım. Herkese hayırlı teskereler.

 12. 06 agustosta birliğime birliğime teslim. Olacam zpt sürücüsü olarak gidiyorum
  Acemiligim kac gün surer.

 13. Ankara eti mesgut zihrli birliginde askerlik yapcam acmi olarak piyadeler ne yapiyor burda

 14. 96/3 tamay tank kurtaricisi nedir kardesim ya vala dusunmekten kafayi yicem 😂

 15. Bulent kocabıyık

  96/3 devrelerın yemın torenı kacında? Yemın torenınden sonra alıp getırebılıyormuyuz evine ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*