Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama için www.zorunlutrafiksigortasi.net

Trafiğe çıkan bütün motorlu araçların yaptırması gereken sigortaya zorunlu trafik sigortası denir. Zorunlu trafik sigortası bir kaza meydana geldiğinde sizin değil, karşı tarafın malına ve canına gelmiş olan hasarları öder. Bunu da kabahatin durumuna göre kısmen ya da tamamen öder. Tüm motorlu araç sahipleri ya da işleticileri zorunlu trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Aksi durumda trafiğe çıkamazlar. Polis kontrolünde ilk istenecek belgelerden biridir. Sigorta poliçeniz yoksa trafikten men edilirsiniz. Aracınız otoparka çekilir ve ceza alırsınız. Tekrar trafiğe çıkabilmeniz için sigorta poliçenizi götürmeniz gerekir. Bunca eziyet ve ekstra masrafa girmek için sigortanızı zamanında yaptırın. Zorunlu trafik sigortasının geçerlilik süresi bir yıldır. Bir yık sonunda yenilenmesi gerekmektedir.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları her yık değişmektedir. Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen fiyatlar tavsiye fiyatlardır. Bu sigorta türünde teminatlar değişmez. Ancak 2009 yılından itibaren sigorta şirketleri prim bedellerinin ödenmesinde serbest bırakılmışlardır. Bu yüzden araç sahipleri sigorta yaptırmadan önce Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama işlemini yaptırmalıdırlar. Böylece farklı şirketlerin poliçe bedellerini ve ödeme koşullarını öğrenip, karşılaştırma yapma imkânı bulmuş olurlar. Bu işlem internet üzerinden zorunlu sigorta sorgulama web sitelerinden kolayca yapılabilmektedir. Sigorta şirketleri kendi imkânları ölçüsünde zaman zaman kampanyalar düzenlemekte ve ödemeleri taksitle alabilmektedir. Bu şekilde siz de aynı işlem için daha fazla para ödemekten kurtulmuş olursunuz.

2013 yılında zorunlu trafik sigortasına oldukça yüklü zam yapılmıştır. Zorunlu trafik sigortası yapmak için aracın modeli, hangi amaç için kullanıldığı ve hangi il kapsamında olduğunun bilinmesi gerekmektedir. İllere göre değişen fiyatlarda Ankara Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2013 yılı için 571 lira olarak belirlenmiştir. Bu zamların fazla olduğu ve kademeli olarak azaltılacağı düşünülmektedir.

trafik-sigortasi-sorgulama

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*