97/2 Askerlik Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Her celp döneminde olduğu gibi, 2017 yılının ikinci celp döneminin de (97/2) askere gitme sürelerine çok az kalmıştır. Her Türk Evladının yaptığı Vatani görevin sizler içinde Kutsal olduğunu asla unutmayın. Acemilik yapacağınız birliğin açıklanacağı tarihe alt kısımdan ulaşabilirsiniz, ayrıca ilgili bağlantıları kullanabilirsiniz. Açıklanması beklenen askerlik yerleri için askerlik sorgulama işlemini nasıl yapacağınızdan kısaca bahsetmek istiyoruz.

Güncelleme: 1997/2 Tertip Mayıs 2017 celp döneminde askere gidecek olan arkadaşların askerlik yerleri açıklandığında alağıdaki işlemleri uygulayınız.

Öncelikle askerlik sorgulama, acemi birliği sorgulama, askerlik yeri sorgulama terimlerinin hepsi aynı kapıya çıkmaktadır. Bu terimler tüm celp dönemlerinde hızlı şekilde Google üzerinde sorgulanarak aranmaktadır. Celp dönemlerinde askere gidecek asker adayları bu terimleri kullanarak Askerliksorgulama.org (sitemiz) sitesine giriş yapar ve askerlik yerlerini nasıl öğreneceklerini kolaylıkla öğrenebilmektedirler.

Gelelim Askerlik yeri sorgulama işleminizi nasıl yapacağınıza.

Sponsorlu Bağlantılar

97/2 Askerlik Yeri (Acemi Birliği) Sorgulama İşlemi

Askerlik sorgulama tarihi geldiğinde kişisel e-devlet şifrenizi yanınızda bulundurunuz. Bu şifre ile sorgulama işlemini gerçekleştireceğiniz için şifre olmadan 97/2 sorgulama işleminizi yapamazsınız. Şifreyi size en yakın ptt şubesinden alabileceğiniz gibi, 13 Nisan 2017 tarihi ve sonrasında yapabileceğiniz sorgulama işleminizi ayrıca kullandığınız bir internet bankacılığı varsa o bilgiler ile de sisteme giriş yaparak sorgulayabilirsiniz. Unutmayın Tc Kimlik ile sorgulama işlemi içinde şifreye ihtiyaç vardır.

E-Devlet Sistemine Girdikten Sonra Askerlik Nasıl Sorgulanır?

Bu kısım aslında karışık gibi görülse de en basit işlemler sonrasında askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz. Sorgulama yapmak için sizi sayfaya ilgili bağlantılar yönlendirmektedir. Ancak biz yinede neredenn yapacağınıza kısaca değinelim istiyoruz, Milli Savunma Başlığı altında bulunan Asal kısmında “sevk edileceği eğitim birliği yada merkezi” başlığını kullanarak askerlik sorgulama işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

97/2 Tertipler Tanışıyor

Mayıs 2017’de asker olacak tüm adaylar alt kısımdan birbirleri ile tanışabilir, kaynaşabilirler. Siz de eğer askere 1997/2 olarak gidecekseniz, sizide yoruma davet ediyoruz. Nereden asker olacağınızı, yaşınızı, olmak istediğiniz sınıfı belirtin (Piyade, Komando, Jandarma, Denizci Vb..) Unutmayın askerde aynı tertipler her zaman kardeş gibi olurlar, sizde 97/2 kardeşleriniz ile tanışın…!

Tüm 97/2’lere hayırlı teskereler diliyoruz…

Soru Sor!