Askerde Komando Olmak

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba değerli asker adayları, bir çoğunuz askerde komando olmanın hayalini kurmaktasınız. Sitemiz üzerinden bizlere gelen komando olma konusundaki sorularınızı cevaplayıp özel olarak mail adreslerinize gönderdik. Bizlere ulaşan sorulara alt kısımdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca konunun sonunda askerde komando olmak konusu hakkında bir kaç açıklamamız var. Bunları da okuyarak bilgilenebilirsiniz. Komandoluk konusunda aklınıza takılan soruları alt kısımda bulunan soru sorma kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Merhaba ben 19 yaşında 1.64 boyunda 55 kiloyum benim sorum bu boy ve kilo özelliğiyle komando olunur mu ?

Merhaba acemi eğitim birliğim manisadan tuzlaya getirildim burdan hataya dağıtımım çıktı ben burda veya usta birliğinde komandoluğa nasıl geçebilirim??? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Askerlik şubesinde komando olmak istiyorum dedim fakat buraya vermişler İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A. 2 NCİ P.EĞT.TB. 4 ÜNCÜ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ komando olmak için ne yapmalıyım ?

Merhaba iyi günler ben komando olmak istiyorum kağıtta öyle bir seçenek vardı babamın isteği üzerine ben o seçeneği hayır işaretledim ama buna pişmanım boy 165 cm kilo 60 kg peki sizce komando olur muyum teşekkürler.

Ben jandarma komando olarak askerliğimi yapacağım askerde uzman çavuş olarak kalmam için bi faydası olur mu ? not:meslek yüksek okulu terk’im.

Komando ile ilgili sorum olcak bu komando olarak istedim askerliği işlemler yaptım ama mesliğimi söylemiştim sonradan boş olduğunu farkettim kağıt üzerinde merakım hem komando hem meslekçi oluna biliyormu?

Kardeş ben 1,87 boyunda 84 kiloyum sizce komando olabilirmiyim sadece tek ameliyat gecirdim onunda hayati riski yoktu.. sizce bir engel var mı ? sınır karakolu istiyorum birde onu nasıl yapıcaz?

Boy 179 kilo 88 hiç bir rahatsızlıgım yok komando olurmuyum.

İyi günler , mühendislik öğrencisiyim eskiden 4 yıllık üniversite mezunları askerliklerini komando olarak yapabiliyorlardı aldığım duyumlara göre bu 352. Dönemdi sanırsam kaldırılmış onlarla şu an 4 yıllık üniversite mezunlarının askerliklerini komando olarak yapma ihtimalleri var mı ? Teşekkür ederim

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle Selamunaleyküm, merhabalar. Ben 1994 doğumluyum. Askerlik muayenemi oldum. Hayırlısıyla Ağustos ayında 94/3 askere gidicem. Aslında benim birkaç sorum var.

1- KOMANDO OLMANIN ŞARTLARI NELERDİR?Lise mezunu değilim ama açık öğretimden devam ediyorum KOMANDO olabilirmiyim? Ailede tek erkek çocuğum Komando olabilirmiyim? Acemi birliğini normal piyade olarak yapsam bile komando olabilirmiyim? gibi.

2-Teskeresini almış bir abimiz var. 26 yaşında. Asker olmak istiyor uzman jandarma, sözleşmeli er, yani güney doğuda görev yapmak istiyor. Ne yapmalı veya mümkün mü?

3-Askerlik muayenesi işlemleri esnasında Yöneltilen KOMANDO OLMAK İSTİYORMUSUNZ? sorusunun EVET şeklinde yanıtlanmasının ne gibi faydaları var? Şimdiden yürekten teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Askerliğini komando olarak yapmış biri daha sonra özel kuvvetlere katılmak için başvuru yapabilirmi şimdiden tşkler…

Merhaba. Boyum 1.70 kilom 75 askerlik gorevim icin bugun başvuruda bulundum.yarin muayene olacağım. Acaba ben komando olarak mı yaparım görevimi? Bu arada solkolumda platin vardı ama çıkarıldı. Gözlerimde miyop

Öncelikler iyi akşamlar.Ben ekim 1994 doğumluyum ve askerlik kaydımı Nisan ayında yaptırdım. benim kayıtlı oldugum ilçe askere şubat ayında gönderiyor bana verilen kagıttada 04/02/2014 (sevk tarihi) yazıyor ve ben bu tarihte kesin olarak askere gidicekmiyim ? ve ben askeriligimi komando olrak yapmak istiyorum bunun için ne yapmam lazım (dilekçe)?

Askerde Komando Olmak

Merhaba Değerli asker adayları. Askerde komando olabilmek için öncelikle ilk olarak askerlik işlemleriniz sırasında size verilen formda askerde komando olmak istermisiniz sorusuna Evet seçeneğini seçerek başlıyoruz. Askerlik yerleri belli olduğunda bazen bu seçeneği seçmenizde işe yaramayabiliyor. Bok Kilo oranlarına göre bazen sınıflandırmalar yapılıyor ve komanda olamayabiliyorsunuz. Komandolu kolay bir askerlik değildir. Her kişiyi komandoluğa almıyorlar. Bu belirleme tamamen TSK tarafından yapılmaktadır.

Soru Sor!