Tecil Bozdurmak İçin Doldurulacak Form (Tecil Bozdurma Formu)

Sponsorlu Bağlantılar

Askerliğini belirli sebeplerden ötürü geçmişte tecil ettirmiş, sonrasında sebeplerin ortadan kalkması ile birlikte askere gitmek isteyenlerin gerçekleştirmeleri gereken tecil bozdurma işleminden bahsedelim.

Bu soru sitemiz üzerinden bir çok kez karşımıza gelmektedir. Tecil bozdurmak için şubeye gidildiğinde hangi form doldurulmalıdır? işte konumuzun ilerleyen kısmında aslında bu noktaya değineceğiz.

Tecil Bozdurmak İçin Şubede Doldurulacak Form (Tecil Bozdurma Formu)

Tecilini kaldırmak için şubeye giden adaylara şube yetkilileri tarafından öncelikle eksiksiz evrakla geldiklerini teyit etmek amacı ile evrak kontrolü yapılmaktadır. Evrakları eksiksiz olan asker adayları için şube memuru tarafından askerlik işlemleri için tecil bozdurma formu verilir, bu formda bazı kişisel bilgilerin doldurulması istenir. Bu formu doldurup yetkiliye teslim eden adayın tecil bozdurma işlemini şube memuru online ortamda gerçekleştirir ve adaya muhtemel sevk belgesini verir. Bu işlem sonrasında askere gitmek için işlem yaptıran adayın verilen muhtemel sevk belgesinde sevk edileceği muhtemel celp dönemi ve tarih yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

tecil-bozdurma-formu

Tecil bozdurma formu yukarıda anlatmış olduğumuz paragraf içerisinde açıklanmıştır. Ayrıca örnek olarak bir de Tecil Bozdurma Dilekçesi eklenmiştir. Tecil formu kesinlikle şube yetkilileri tarafından temin edilmektedir. Bazı askerlik şubelerinde hiç forma gerek kalmadan, şube memurunun sisteme bilgi girişi yapması ile de askerlik tecili bozdurulabilmektedir.

Soru Sor!