Yol Paraları Ptt Şubelerine Ne Zaman Yatar ?

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Değerli Asker Adayları,
Askerlik sülüslerinin de artık internet üzerinden alınmasının ardından akıllarda acemi birliğine gidilirken verilen yol paraları takıldı. Askerlik yerlerinin belli olmasının ardından askerlik sülüslerinin çıktılarını da internet üzerinden alan asker adayları, askerlik yol paralarını Ptt şubelerinden alabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Ptt şubelerinden yol paralarını alacak olan asker adayları, yerlerinin belli olmasının ardından bir hafta içerisinde çıktısını aldıkları sülüs belgeleri ve kimlikleri ile en yakın Ptt şubesine giderek askerlik iaşe bedeli ve yol bedelini alabilirler.

Paraları ptt şubelerinde çıkmamış olan adaylar ise kendilerine en yakın askerlik şubesine giderek durumlarını bildirip, yol paralarını askerlik şubelerinden alabilirler.

Yol Ücretleri PTT Şubelerinden askerlik yerleri açıklandıktan 3-5 gün sonra tahsil edilebilmektedir.

 

Soru Sor!

Cevaplar

  • Benım askerlık yerım 2 haftadır bellı oldu az once kartımı aktıv ettım ama hesapta para yok 97/1 Manisa alasehır

  • Peki benim ptt kartim geldi ama icerisinde para yok ne zaman yatar yoksa en yakin askerlik subesine gitmem mi lazim

    • Kardeşim ptt şubesinden alacan karta yatmıyor para sülüs ve kimlik ile gidecen vezneden verecekler. yazıyı ileti düşsün diye 2. Kez yazdım kıymetini bil

  • Ptt kartım henüz gelmedi 1 hafta önce yerim belli oldu. 01/02 de teslim olacağım gelmez ise ; ne yapmam gerek parayı almam için ve yol parası harici devlet tarafından herhangi bir para daha yatıyor mu o hesaba? Teşekkür ederim.

  • Benim 4 aydır askerliğimi biti ve halen yol parası yatmadi neden devlet böyle bir imkan sunuyorsa neden işini yapmıyor